Recenzje Kunio-Kun Nekketsu Soccer League

  Kunio-Kun Nekketsu Soccer League bardziej znany w Polsce jako Goal 3. Jeśli ktokolwiek zapyta rodzimego fana serii gier Nekketsu, od czego zaczynał swoją przygodę z serią, na bank większość wskaże ten tytuł. Był to jeden z najpopularniejszych pegasusowych kartridży z Kunio, jaki można było dostać. Widniejąca jednak na nim nazwa Goal 3 jest błędna i nawiązywała do serii gier piłkarskich od Jaleco (której pierwszą odsłonę, „Goal!” zrecenzowałem na tej stronie parę lat temu). Na pewno był to tytuł bardziej chwytliwy dla graczy spoza Japonii więc nic dziwnego, że się na niego zdecydowano.

Jedah 03 maja 2021 5 komentarzy 99 odsłon

Recenzje Adax

Pierwsza połowa lat ’90 w Polsce należała do Atari. Powstały pierwsze wydawnictwa a tworzone w ekspresowym tempie nowe gry zalewały półki sklepowe. Tytuły, takie jak „Robbo”, „Misja”, „Miecze Valdgira” zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.

tbxx 25 kwietnia 2021 4 komentarze 195 odsłon

Recenzje Re-Volt

Re-Volt - wyścigi małych elektronicznych samochodzików sygnowane logiem Acclaim kojarzącym się chociażby z doskonałą serią Turok. Jak gra wypada na tle dość mocnej konkurencji - flagowych pozycji od Nintendo i Rareware jakimi są Mario Kart 64 oraz Diddy Kong Racing? Zapnijcie pasy - cofamy się do lat wczesnego dzieciństwa. Ok.... Co my tu mamy....

Q@sor 11 kwietnia 2021 8 komentarzy 154 odsłon

Newsy Złoty Pixel 2020

Z małym opóźnieniem startujemy z głosowaniem w plebiscycie "Złoty Pixel" za rok 2020.

Redakcja 10 kwietnia 2021 brak komentarzy 62 odsłon

Artykuły 5->10->15

"Że co? Że jak? No, właśnie, 5-10-15, zaraz się zacznie, zaraz się zacznie. Koty za płoty, kto nie ma ochoty. Już nie czekamy, już zaczynamy. Start, start, start!"

tbxx 10 kwietnia 2021 3 komentarze 69 odsłon

Recenzje Luigi's Mansion

Mario to postać kojarzona z branżą gier niemal światowo, nawet przez osoby nie interesujące się tą branżą rozrywki. Włodarze Nintendo zaczynając szóstą generacje konsol, postawili jednak na postać będącą dotychczas w cieniu tej ikony, na jego brata - Luigiego. Ten odziany dla odróżnienia w zielony strój, wąsaty bliski krewny miał od tej chwili szukać swojego brata w nawiedzonym domu. Przed wami recenzja Luigi’s Mansion na Nintendo Gamecube.

StormS 05 kwietnia 2021 6 komentarzy 212 odsłon

Recenzje 40 Winks

„Move over Mario…” Nintendo Official Magazine, June ’99 Published by EMAP. Pojawienie się pogromcy „Super Mario 64” na N64 nie powinno nikogo dziwić. Sęk w tym, że powyższy cytat ukazał się na okładce amerykańskiego wydania „40 Winks” – gry, która przez bardzo długi czas była pozycją ekskluzywną dla platformy Sony PlayStation.

tbxx 01 kwietnia 2021 5 komentarzy 95 odsłon

Recenzje Driver

Dobrych parę lat temu, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o GameCube, PlayStation 2, czy tym bardziej o X-box, na dobrego poczciwego szaraka ukazał się tytuł pod jakże wiele mówiącą nazwą - Driver. Gra jak na tamte czasy wprowadzała mnóstwo innowacji – wielkie miasto w prawdziwym 3D (GTA2 mogło się schować), szaleńcze pościgi policyjne po zatłoczonych ulicach, wydawca mający na swoim koncie taką pozycję jak Destruction Derby – jednym słowem to nie mogło nie wypalić. Jakiś czas potem Infogrames rozpoczęło pracę nad konwersją Driver`a na przenośną konsolkę Nintendo. Przyznam osobiście, że gra z "dużej konsoli" wyrwała parę dni (i nocy) z mojego życiorysu, więc z ciekawością, i pewną obawą włączyłem gierę na moim przenośnym, zielonym cudeńku.

Q@sor 29 marca 2021 3 komentarze 86 odsłon

Recenzje Reunion

W XXVII wieku w wyniku dynamicznego rozwoju technologicznego, kolonizacja kosmosu jest na wyciągnięcie ręki. Na ziemi dochodzi jednak do zamieszek, a w wyniku buntu zostaje obalony rząd światowy. Wszechogarniający chaos i bezprawie dla wielu jest nie do zaakceptowania. Załoga nowoczesnego statku badawczego Explorer-2, wraz z grupą śmiałków wymyka się z zamieszania i wyrusza w kosmos. Po wielu latach podróży, gdzieś w odległym zakątku wszechświata, udaje się w końcu odnaleźć miejsce nadające się do życia. Uszkodzony statek resztką mocy dolatuje na miejsce i założona zostaje nowa kolonia. Rozpoczyna się walka osadników o przeżycie na Nowej Ziemi.

Axi0maT 20 lutego 2021 6 komentarzy 148 odsłon

Recenzje Limbo

Duńskie studio Playdead trzyma się zasady by wydawać gry stosunkowo rzadko, ale za to każda z nich ma stać się małym hitem. Tworząc swoją pierwszą grę - Limbo, weszli przebojem na rynek gier i za chwilę dzięki poniższej recenzji zrozumiecie na czym polega jej fenomen.

Axi0maT 25 stycznia 2021 4 komentarze 98 odsłon
Ładowanie