Recenzje Double Dragon II

Kiedy Double Dragon po raz pierwszy pojawił się w salonach gier w 1987 roku, natychmiast został pochwalony za intensywną rozgrywkę, ładne efekty wizualne i ścieżkę dźwiękową. Wersja „domowa” ukazała się na wielu platformach, w tym NES, a gra dużo zyskała na popularności. Naturalnym więc było pojawienie się kontynuacji - Double Dragon II: The Revenge. Choć wielu zagorzałych fanów NES nadal twierdzi, że oryginał był najlepszy, druga odsłona ma wiele ciekawych innowacji.

Jedah 20 maja 2020 2 komentarze 126 odsłon

Recenzje Old Towers i Misplaced

Dwie mini recenzje gier ze studia RetroSouls. Małe studio wypuszcza rocznie kilka pozycji, ostatnio także na Segę Mega Drive. W materiale zapoznacie się z dwoma ostatnimi tytułami od Denisa Gracheva.

Snow8lind 14 maja 2020 brak komentarzy 62 odsłon

Newsy Świnka skarbonka

Ponieważ nieszcześcia chodzą parami - w dobie globalnej pandemii oraz kryzysu gospodarczego, przyszło nam opłacić dwie faktury związane z prowadzeniem serwisu RetroAge.

Redakcja 08 maja 2020 6 komentarzy 169 odsłon

Recenzje Tyranny

Witajcie w recenzji Tyranny, jednej z kilku(nastu) intrygujących gier spłodzonych w trakcie rozpoczętego na początku dekady 2010 renesansu gier cRPG. Witajcie w Terratus, świecie który uklęknął pod ciężkim berłem tyrana Kyrosa, ponieważ czasami to zło zwycięża.

kolo 05 maja 2020 brak komentarzy 78 odsłon

Recenzje Double Dragon

Double Dragon to klasyczna gra na NES, która była bardzo popularna w swoim czasie, do tego stopnia, że doprowadziła do szeregu kontynuacji. Ponieważ wersja ta jest konwersją gry z automatów, nie obyło się bez pewnych kompromisów i zmian w grze, więc pytanie brzmi, czy mimo wszystko jest warta uwagi?

Jedah 01 maja 2020 2 komentarze 105 odsłon

Artykuły Po 13 jest 14, czyli jedziemy dalej...

Czternaste urodziny RetroAge - atmosferę do świętowania mamy niezbyt dobrą, dlatego aby nie przedłużać, już w tym miejscu (czyli na wstępie) chciałby podziękować wszystkim współtworzącym ze mną ten serwis, a także wszystkim odwiedzającym i wspierającym nas - bez was cała ta "zabawa" nie ma sensu.

10 kwietnia 2020 10 komentarzy 220 odsłon

Recenzje Kirby’s Adventure

Kirby’s Adventure ukazał się w 1993 roku, gdy większość graczy wymieniła już wysłużonego NESa na nowiutkiego Super Nintendo lub Segę Megadrive. Ci, którzy pozostali wierni 8-bitowej konsoli Nintendo i kupili tę grę w okresie premiery, z pewnością nie pożałowali. Kirby’s Adventure pokazał, że możliwości techniczne NESa nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane.

Jedah 09 kwietnia 2020 2 komentarze 140 odsłon

Recenzje Kunio-kun Nekketsu Collection 1

Gdy w 2004 roku, 7 lat po bankructwie Technos, prawa do marki Kunio-kun kupił Atlus, wszystkim fanom serii serca mocniej zabiły. Firma ta, na początek, zremasterowała kultowe Downtown Nekketsu Monogatari, dodając oprócz lepszej grafiki szereg usprawnień wydając ją na konsole Gameboy Advance. Po premierze tejże gry fani zaczęli zastanawiać się co dalej. Czy doczekają się odnowionych wersji innych klasyków na Famicoma, czy też zupełnie nowych gier? Nie wiem jak inni, ale ja odczułem lekki zawód, gdy kolejnym tytułem z serii Nekketsu okazała się składanka Kunio-kun Nekketsu Collection 1 zawierająca porty pierwszej i ostatniej sportowej gry z Kunio właśnie z pierwszej konsoli Nintendo, którą wypuszczono również na GBA. Jednak czy możliwość zagrania w Nekketsu Koukou Dodgeball Bu, czy Nekketsu! Street Basketball: Ganbare Dunk Heroes na platformie mobilnej jest taka zła?

Jedah 31 marca 2020 1 komentarz 119 odsłon

Recenzje Assassin’s Creed IV: Black Flag

 W Assassin’s Creed 3 elementem, który najbardziej spodobał się większości graczy, było pływanie statkiem i wykonywanie misji morskich z tym związanych. Ubisoft, najwyraźniej, również dostrzegł spory potencjał i na tej nowince postanowił oprzeć kolejną część walki asasynów z templariuszami. Pytanie tylko, czy aby seria za bardzo nie odpłynęła od swoich pierwotnych założeń.

Jedah 17 marca 2020 5 komentarzy 132 odsłon

Recenzje Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2 to jedna z nielicznych wyścigowych gier MMO, która zdawać by się mogło przebiła do szerszej publiki. Jak jednak sprawdza się jako gra singleplayer lata po wyciągnięciu wtyczki? Zapraszam do recenzji wersji na PS3.

kolo 12 marca 2020 2 komentarze 112 odsłon
Ładowanie