RecenzjeFront Line

  Temat wojenny poruszany jest w grach niezmiernie często. W historii komputerowej rozrywki powstała masa tytułów, które przenosiły nas w realia konfliktu zbrojnego od strategii po gry akcji. Choć współcześnie gracze chcący pobawić się w wojnę, mają w czym wybierać, to na początku lat 80 - tych opcji nie było prawie żadnych. Żeby załatać tę lukę, pracownik Taito: Tetsuya Sasaki postanowił stworzyć grę wojenną przedstawiającą losy żołnierza na polu walki. Tak oto w 1982 roku na automatach powstał Front Line. Wzorem wielu innych gier arcade w 1985 roku japońska firma wydała port swojego dzieła na ówczesne maszyny do grania, w tym również na Famicoma. Dzięki temu Front Line trafił także do mnie na jednej z pegasusowych składanek. Postanowiłem więc ją sobie przypomnieć.

Jedah 29 sierpnia 2019 brak komentarzy 32 odsłon

RecenzjeMajesty: The Fantasy Kingdom Sim

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (symulator królestwa fantasy) jest wydaną w 2000 roku mieszanką gry typu "Zbuduj miasto" oraz bardziej typowego RTSa z rozbudowanymi elementami RPG. Jak na zabawę w budowania miasta ciężko tu jednak choćby o minutę bez walki, jak na RTSa z kolei mamy tutaj praktycznie zerową kontrolę nad czymkolwiek poza stawianiem i rozwijaniem budynków. Czy to mogło się udać w czasach gdy większość RTSów miała problem z przeprowadzeniem niewielkiego oddziału przez zwężenie bez zaklinowania się na amen? Okazuje się że tak, jednak nie obyło się bez pewnych ograniczeń i okazjonalnych sporych dawek frustracji.

kolo 20 sierpnia 2019 1 komentarz 40 odsłon

RecenzjeMajin and the Forsaken Kingdom

Czasem człowiek szuka jakiejś miłej odskoczni od intensywnych i bardzo rozbudowanych gier. Gdzie nie musi polować na tysiąc elementów rozsianych po całej mapie. W moje ręce trafił więc „Majin and the Forsaken Kingdom” na PS3, idealnie wpasowujący się w moją koncepcje przerwy pomiędzy wielkobudżetowymi grami.

StormS 19 sierpnia 2019 brak komentarzy 41 odsłon

NewsyRaport z pola boju - lipiec 2019

Lipiec, czyli pełnia sezony wakacyjno-urlopowo-ogórkowego. Dlatego w dzisiejszym raporcie przeczytacie między innymi o tym jak się zabezpieczać, czy 169 to jest dużo, czym jest galeria 300 oraz jak się wyrabia 110% normy.

tbxx 01 sierpnia 2019 1 komentarz 46 odsłon

RecenzjeAlien Storm

Klimat filmów science-fiction lat 80-tych, szybka akcja, Team Shinobi i twórca Golden Axe za jego sterami. Czy coś mogło pójść nie tak? Dlaczego dzisiaj prawie nikt nie pamięta o Alien Storm? Nie pozwólmy tej marce odejść w zapomnienie. Zapraszam na videorecenzję.

Snow8lind 30 lipca 2019 1 komentarz 47 odsłon

RecenzjeOrphen: Scion of Sorcery

   Mój znajomy pracował kiedyś w (niestety w nie istniejącym już) sklepie z grami wideo.  Na tle innych tego typu game shopów, ten charakteryzował się koszem z tak zwanymi „grami niechcianymi”. Można było przyjść, z tytułem, jakiego chcemy się pozbyć i wymienić go na inny tam się znajdujący z czego też, chętnie korzystałem. Wśród wielu crapów bądź mało ciekawych pozycji moją uwagę przykuło pudełko z chłopakiem wystrzeliwującym z ręki błyskawicę i tytułem Orphen Scion of Sorcery.  Screeny na odwrocie opakowania, jak i opis wyglądały zachęcająco. Wracając ze swoja nową zdobyczą do domu, zastanawiałem się tylko, dlaczego ktoś ją tam zostawił, skoro jest taka fajna.  Starczyło jednak trochę w Orphena pograć, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Jedah 29 lipca 2019 brak komentarzy 63 odsłon

ArtykułyRetro Gamer #190, #191 - Przegląd

W ramach nadrabiania zaległości dwa numery w jednym filmie. "Retro Gamer" to moim zdaniem najlepsze dostępne na rynku pismo traktujące o tematyce retro. Jeśli język angielski nie jest dla was przeszkodą, to zachęcam do zapoznania się chociaż z jednym numerem.

Snow8lind 28 lipca 2019 brak komentarzy 39 odsłon

RecenzjeFolklore

„Folklore” to jedna z wczesnych propozycji serwowanych przez nową wówczas konsole Sony Playstation 3. Jej bohaterowie będąc na tropie morderstw będą musieli szukać śladów nawet w zaświatach.

StormS 09 lipca 2019 1 komentarz 122 odsłon

NewsyRaport z pola boju - Luty - Czerwiec 2019

Ha! Nikt nie spodziewał się raportu z placu boju! A to nie jedyna niespodzianka w tym wpisie, więcej w rozwinięciu...

kolo 02 lipca 2019 brak komentarzy 37 odsłon

ArtykułyResident Evil Sega Mega Drive demake - wywiad

Zapraszam na wywiad z jednym z twórców demake Resident Evil 1 na Sega Mega Drive. To może być całkiem spory hit dla posiadaczy tej konsoli. Osobiście liczę, że Capcom da studiu zielone światło i pozwoli wydać „Bio Evil” w przyszłości w formie fizycznych kartridży. Obecnie chłopaki ruszyli z kampanią gry „Foxyland” na Indiegogo.

Snow8lind 30 czerwca 2019 1 komentarz 242 odsłon
Ładowanie