NewsyThe Rescue Expedition

Nowy Indianin Dżons narodził się Polsce. A jego umiejętności możecie sprawdzić za pomocą symulatorów treningowych marki Atari.

09 października 2019 1 komentarz 33 odsłon

ArtykułyHawangarda, Ubu Lab, KWAS & Atari z Deszczownikiem na krakowskim Ruczaju

Prawdziwy tygiel retro-kulturalno-cyfrowo-medialny. Mini relacja z festiwalu sztuki mediów w Krakowie, wizyta w wyjątkowym (na skalę europejską) laboratorium Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyspieszone odwiedziny Św. Mikołaja oraz premiera dwóch gier na 8bit komputery Atari (pliki do pobrania na końcu).

07 października 2019 brak komentarzy 42 odsłon

ArtykułyHa!wangarda, Deszczownik & tbxx (Buraki, kapusta i sól)

O (nowej) grze na (stare) komputery Atari słów kilka (lub trochę więcej) czyli zaproszenie na Festiwal Sztuki Mediów w Krakowie z przydługim wstępem.

27 września 2019 1 komentarz 53 odsłon

NewsyKoszalin Retro Games Show 2019

Zapraszamy na szóstą edycję Koszalin Retro Games Show. Wydarzenie na Pomorzu odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Politechnice Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2.

25 września 2019 brak komentarzy 19 odsłon

NewsyRaport z pola boju - sierpień 2019

Po niezwykle udanym lipcu, sierpień może wydawać się bardzo leniwym miesiącem. Ale jednak w ubiegłym miesiącu też się coś działo...

25 września 2019 brak komentarzy 12 odsłon

RecenzjeFront Line

  Temat wojenny poruszany jest w grach niezmiernie często. W historii komputerowej rozrywki powstała masa tytułów, które przenosiły nas w realia konfliktu zbrojnego od strategii po gry akcji. Choć współcześnie gracze chcący pobawić się w wojnę, mają w czym wybierać, to na początku lat 80 - tych opcji nie było prawie żadnych. Żeby załatać tę lukę, pracownik Taito: Tetsuya Sasaki postanowił stworzyć grę wojenną przedstawiającą losy żołnierza na polu walki. Tak oto w 1982 roku na automatach powstał Front Line. Wzorem wielu innych gier arcade w 1985 roku japońska firma wydała port swojego dzieła na ówczesne maszyny do grania, w tym również na Famicoma. Dzięki temu Front Line trafił także do mnie na jednej z pegasusowych składanek. Postanowiłem więc ją sobie przypomnieć.

29 sierpnia 2019 brak komentarzy 42 odsłon

RecenzjeMajesty: The Fantasy Kingdom Sim

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (symulator królestwa fantasy) jest wydaną w 2000 roku mieszanką gry typu "Zbuduj miasto" oraz bardziej typowego RTSa z rozbudowanymi elementami RPG. Jak na zabawę w budowania miasta ciężko tu jednak choćby o minutę bez walki, jak na RTSa z kolei mamy tutaj praktycznie zerową kontrolę nad czymkolwiek poza stawianiem i rozwijaniem budynków. Czy to mogło się udać w czasach gdy większość RTSów miała problem z przeprowadzeniem niewielkiego oddziału przez zwężenie bez zaklinowania się na amen? Okazuje się że tak, jednak nie obyło się bez pewnych ograniczeń i okazjonalnych sporych dawek frustracji.

20 sierpnia 2019 1 komentarz 45 odsłon

RecenzjeMajin and the Forsaken Kingdom

Czasem człowiek szuka jakiejś miłej odskoczni od intensywnych i bardzo rozbudowanych gier. Gdzie nie musi polować na tysiąc elementów rozsianych po całej mapie. W moje ręce trafił więc „Majin and the Forsaken Kingdom” na PS3, idealnie wpasowujący się w moją koncepcje przerwy pomiędzy wielkobudżetowymi grami.

19 sierpnia 2019 brak komentarzy 48 odsłon

NewsyRaport z pola boju - lipiec 2019

Lipiec, czyli pełnia sezony wakacyjno-urlopowo-ogórkowego. Dlatego w dzisiejszym raporcie przeczytacie między innymi o tym jak się zabezpieczać, czy 169 to jest dużo, czym jest galeria 300 oraz jak się wyrabia 110% normy.

01 sierpnia 2019 1 komentarz 47 odsłon

RecenzjeAlien Storm

Klimat filmów science-fiction lat 80-tych, szybka akcja, Team Shinobi i twórca Golden Axe za jego sterami. Czy coś mogło pójść nie tak? Dlaczego dzisiaj prawie nikt nie pamięta o Alien Storm? Nie pozwólmy tej marce odejść w zapomnienie. Zapraszam na videorecenzję.

30 lipca 2019 1 komentarz 55 odsłon
Ładowanie