JagLink Interface

Atari Jaguar

Utworzono: 19 września 2009
Autor:
Odsłon:

1593

JagLink Interface to niewielkie urządzenie pozwalające połączyć w sieć dwie konsole Atari Jaguar. Oczywiście wszystko po to aby zagrać po kabelku z drugim graczem. Więcej o tym gadżecie dowiecie się z opisu, który dziś trafia na retroage.

JagLink Interface to niewielkie urządzenie pozwalające połączyć w sieć dwie konsole Atari Jaguar. Z jednej strony jest ono wyposażone w krotki przewód zakończony wtyczką pozwalającą podłączyć je do portu DSP (digital signal port) w konsoli. Z drugiej strony znajduje się miejsce na kabel telefoniczny za pomocą którego łączymy się do JagLinka podpiętego do drugiej konsoli.

Powstały zaledwie 3 gry wykorzystujące JagLink Interface:
- Air Cars
- BattleSphere (także wersja BattleSphere Gold)
- Doom

JagLink Interface jedynie łączy ze sobą konsole. Każdy z Jaguarów działa niezależnie, więc potrzeba nie tylko 2 konsol , ale także dwóch takich samych gier i dwóch odbiorników telewizyjnych.

Warto wspomnieć na koniec, że o ile JagLink Interface jest rozwiązaniem firmy Atari, o tyle istnieją łatwe do wykonania i stosunkowo tanie modyfikacje pozwalające połączyć dwa Jaguary przez port DSP z wykorzystaniem RS-232.

 

Model Number: J8908J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie