RetroAge Homebrew, DS Alien Conquer
HomebrewDS

Alien Conquer

Loading

Będąc małym umorusanym łobuziakiem marzyłem żeby polecieć w kosmos. Dziś otrzymałem namiastkę tego marzenia. Wszystko za sprawą prostej, ale jakże cudownej gierki pod tytułem „Alien Conquer” dostępnej na konsolę Nintendo DS.

„Alien Conquer” jest typowym space shooterkiem osadzonym w klimatach 2D wzorowanym na „Space Invaders”. Po odpaleniu gierki zasiadamy za sterami statku kosmicznego i udajemy się w kosmiczną misję uratować świat przed zagładą. Misja wydaje się niemożliwa, wręcz samobójcza, jednak dzięki naszym umiejętnościom latania i strzelania pojawia się cień szansy na pokrzyżowanie planów wroga. Istoty te są wyjątkowo wrogie i złośliwe, atakują nasz statek z każdej strony. Tylko od nas zależy czy zdołamy obronić świat przed zagładą…

Tytuł przedstawiony dzisiaj jest produkcją w pełni niekomercyjną. Stworzony został przez osobnika pod tajemniczym pseudonimem dmg.speed9. Sterowanie naszym samolocikiem jest banalnie proste, latamy „krzyżakiem”, strzelamy zaś przyciskami „A” oraz „B”. Grafika jak na produkcję czysto fanowską stoi na przyzwoitym poziomie, nie uświadczyłem tutaj tych ohydnych grafik rodem z painta. Jeśli chodzi o fabułę i grywalność, produkcja ta według mnie świetnie się nadaje na posiedzenie w miejscu, gdzie nawet król piechotą chodzi. Jako amator gierek homebrew, polecam z czystym sumieniem.

Alien Conquer DS: Klik.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.