RetroAge Akcesorium, Nintendo 64 Banana Bunch Controller
AkcesoriumNintendo 64

Banana Bunch Controller

Loading

Opisany przeze mnie pokrótce Banana Bunch Controller to pad dla konsoli Nintendo 64, który w zasadzie niczym szczególnym pod względem technicznym się nie wyróżnia. Szczerze powiedziawszy to normalny joypad w kolorze żółtym, o oznaczeniu NUS-005, ale zawsze musi być gdzieś jakiś haczyk…

anowie z czasopisma Nintendo Power okrasili naszego bananowego padzika, czerwonym logiem DK64, zaraz nad przyciskiem START, natomiast każdą z trzech końcówek uchwytów do trzymania urządzenia zabarwiono na brązowo, przez co kontroler przypomina banana, lub jak kto woli małą kiść.

Historia powstania pada sięga roku 1999, kiedy to na rynek ogólnoświatowy wydana została na konsolę Nintendo 64 rewolucyjna jak na tamte czasy gierka: Donkey Kong 64 . Co ciekawe w USA i Australii wersja cartdriga była również w kolorze żółtym, niestety do europy zawitała obrzydliwa szara wersja.

Magazyn Nintendo Power postanowił uświetnić wydanie gry, limitowanym joypadem. Edycja została ograniczona do 1000 sztuk, dostępna tylko i wyłącznie dla prenumeratorów czasopisma. Ciekawym aspektem tego jak i innych limitowanych padów wydanych przez Nintendo Power, była dostępność nawet dla subskrybujących. Wysyłki często nie docierały do wybranych losowo osób, bywały uszkodzone lub nie zawierały wcale docelowej rzeczy.

Obecnie po 12 latach od premiery, pad o zacnej nazwie Nintendo Banana Bunch Controller można spokojnie kupić na internetowych aukcjach czy specjalnych tematycznych forach. Kwota w zależności od stanu kontrolera waha się od 150 do 220 zł.

Banan Bunch Controller jest jednym z trzech wydanych przez Nintendo Power joypadów, dedykowanych konsoli Nintendo 64 i spośród nich na chwilę obecną najmniej unikatowym.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.