RetroAge Akcesorium, Nintendo 64 Blaze Xplorer 64
AkcesoriumNintendo 64

Blaze Xplorer 64

Loading

Urządzeń typu Action Replay do Nintendo 64 jest co najmniej kilka, ale szczególną uwagę warto zwrócić na produkt firmy Blaze. Dzięki Xplorer 64 posiadacze N64 mogą z „czystym sumieniem” oszukać konsolę, bowiem do niemal każdej wydanej gry dostępne są cheaty ułatwiające życie sfrustrowanym graczom.

Kody do gier to przeżytek, bo tak naprawdę ograniczają nas one tylko do ściśle określonej liczby „przekrętów”. Xplorer 64 pozwala na zmianę zawartości komórek pamięci konsoli, a tym samym operowanie na niemalże wszystkim związanym z grą. Począwszy od zwiększenia liczby żyć, przez nieskończoną amunicje, a na skakanie między poziomami kończąc. Jednym z koronnych tricków które umożliwia Xplorer 64 jest przestawienie gry StarCraft 64 z niskiej rozdzielczości w wysoką (wyrazy uznania dla kogoś kto to odnalazł!).
Spora baza cheatów dostępna jest w internecie pod adresami:
http://kai666.com/ (kody dla gier PAL)
http://www.cmgsccc.com/games.php?system=n64 (kody dla gier NTSC)

Xplorer 64 jest też świetną przejściówką pozwalającą odpalać gry JAP NTSC na standardowej amerykańskiej konsoli NTSC, bez potrzeby jej przerabiania (manewr odwrotny również jest możliwy).

Xplorer 64 jest urządzeniem pośredniczącym pomiędzy Nintendo 64 oraz grą dlatego w górny slot urządzenia wkłada się kartridż, a całość umieszcza się w konsoli. W tylnej części obudowy Xplorer’a 64 znajduje się port szeregowy, za pomocą którego można go podłączyć do komputera w celu wgrania nowego oprogramowania, a tym samym zaktualizowania BIOSu sprzętu.

Na koniec warto zwrócić uwagę na design urządzenia, który z perspektywy czasu prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Rzucająca się w oczy litera „X” wyżłobiona na kartridżu i zielone logo kontrastujące z gustowną czernią… Aż ciśnie się na usta pytanie czy projektanci pracujący nad wyglądem konsoli XBOX mają odwagę wskazać co było inspiracją w ich pracy. Pozostawiam to waszej ocenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.