RetroAge Akcesorium, NES Bondwell QuickShot Joystick QS-128N
AkcesoriumNES

Bondwell QuickShot Joystick QS-128N

Loading

Pady do NESa jakie są każdy z graczy wie. Ich żywotność pozostawia wiele do życzenia, ale również i ergonomia nie jest najwyższych lotów. Warto więc rozejrzeć się za jakąś alternatywą. Jedną z ciekawszych pozycji z całą pewnością jest joystick QuickShot.

en rozbudowany joystick w arcadowym stylu, jest prawdopodobnie jedną z najlepszych inwestycji, jakie może dokonać posiadacz NESa. Nie bez powodu sygnowany jest napisem „For Professional Players”, bowiem jego największą zaletą jest wygoda i zadziwiająca wręcz wytrzymałość. W lewej części joya osadzona jest solidnie wykonana gałka. Leży nie tylko doskonale w dłoni, ale również świetnie się prezentuje. W centralnej części znajduje się przełącznik Slow Motion, którego działanie opiera się podobnie jak w innych padach na szybkim wciskaniu „Start”. Prawą część joya wypełnia cała gama przycisków, gdzie prócz buttonów A, B, Select i Start (te dwa ostatnie połączone wizualnie w jeden większy), znajduje się również przełącznik Autofire.

Na osobny opis zasługuje przedziwny przełącznik Player1/Player2, który to umożliwia przełączanie się pomiędzy graczami. Jak to możliwe? Dzięki temu, że QuickShot podłączany jest do konsoli za pomocą dwóch kabli. Dzięki temu grając w gry ,w których multiplayer polega na graniu po sobie (np. Super Mario Bros.), a nie jednocześnie (np. Contra), możliwe jest używanie tylko jednego joya i przełączanie się między graczami wspomnianym przełącznikiem. Nie jest to jakieś wielkie rozwiązanie i prawdę powiedziawszy według mnie nawet nieco dziwne, bo osobiście nigdzie indziej się z takim nie spotkałem. Niemniej QuickShot do NESa oferuje taką możliwość, więc warto o niej wspomnieć.

Od dołu Joy wyposażony jest w 4 przyssawki, które dobrze trzymają się podłoża i zapewniają stabilność niemal jak prawdziwy Arcade Stick. Ciężko doszukać się w opisywanym QuickShocie jakichkolwiek wad i jedynym problemem jest to, że gracze NESowi przyzwyczajeni są raczej do padów, więc przestawienie się na joystick dla wielu może okaże się nieco kłopotliwe. Warto spróbować, bo QuickShot to solidny kawałek sprzętu i z pewnością będzie służył swojemu właścicielowi przez długie lata.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.