RetroAge Recenzja, Game Boy Bubble Ghost
RecenzjaGame Boy

Bubble Ghost

Loading

Bubble Ghost to jeden z wielu tytułów, które nie zostały dobrze przyjęte przez szerszą publikę. W grze wcielamy się w ducha, którego zadaniem jest przemieszczanie mydlanej bańki z jednego miejsca do drugiego. Jeżeli bańka dotrze w miejsce docelowe w jednym kawałku, to zaliczyliśmy dany etap.

Początkowe plansze są wręcz banalne, lecz po odrobinie czasu poświęconego grze, nasze zadanie staje się coraz trudniejsze. W każdej planszy pojawiają się nowe elementy pomocnicze i nowe pułapki, które trzeba rozgryźć. Wielokrotnie, zanim zaczniemy dmuchać w bańkę, przyjdzie nam pogasić świece, poprzesuwać różne przedmioty czy włączyć wentylator. Wszystkie te zabiegi mają na celu umożliwić bezpieczny transport mydlanej bańki.

Bubble Ghost posiada całkiem niezłą grafikę oraz dosyć dobrą grywalność. Szata muzyczna nie jest niestety zbyt atrakcyjna, a po kilku planszach można mieć jej dość. Zdecydowaną wadą Bubble Ghost jest brak możliwości zapisu stanu gry. Autorzy gry nie pomyśleli nawet o tym, aby dać graczom możliwość wpisania kodów celem przeskoczenia do dalszej planszy. Po straceniu wszystkich żyć czeka nas – niestety – ponowne przechodzenie tych samych plansz. Być może właśnie dlatego ta gra jest mało znana i popularna. Sam przymierzałem się do niej wiele razy, aż w końcu udało się ją przejść. Bubble Ghost w pewien sposób przypomina świetną pozycję, która pojawiła się na komputery domowe bardzo dawno temu i nosiła nazwę Incredible Machine, w której także musieliśmy używać wiatraków, świec i tym podobnych rzeczy.

Jako, że Bubble Ghost nie jest produktem chodliwym, można go dostać za stosunkowo małe pieniądze. Gra nie błyszczy wykonaniem, lecz można się w nią zatracić na pewien okres czasu.

Ocena ogólna

Bubble Ghost

GAME BOY

Grafika
60%
Dźwięk
30%
Grywalność
60%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.