RetroAge Recenzja, Playdia Chogoukin Selections
RecenzjaPlaydia

Chogoukin Selections

Loading

W bogatej, liczącej aż 33 pozycje bibliotece tytułów na Bandai Playdia obok różnego rodzaju quizów, filmów interaktywnych i gier edukacyjnych znajdziemy również absolutnie niegrywalne twory, jakimi są „encyklopedie” – takie jak np. Chōgōkin Selections.

Chogoukin to znany również pod nazwami „Chōgōkin (超合金)” i „Cho-gokin” fikcyjny super stop metali, z którym po raz pierwszy mieliśmy do czynienia w mandze i anime pt. „Mazinger Z” autorstwa Go Nagai. W 1972 roku firma Popy wykorzystała ten termin do nazwania nowej linii zabawek – charakteryzującej się wysoką jakością, wykonanych głownie z metalu modeli robotów i postaci ze znanych serii manga/anime. Modele cechowało bogactwo detali oraz duża ilość ruchomych elementów. Zabawki trafiły również na wschód do USA gdzie były sprzedawane przez koncern Mattel pod nazwą „Shogun Warriors”. Modele Chogoukin produkowane są do dziś a obok niezliczonej ilości robotów i pojazdów znajdziemy znane również u nas postacie takie jak „Tygrysia Maska” czy „Hello Kity”.

Chogoukin Selections to dwupłytowa multimedialna encyklopedia przedstawiająca wybrane modele z lat ’70 i ’80. W encyklopedii zaprezentowano setki zdjęć prezentujących modele z różnych ujęć, animacje ukazujące funkcje zabawek oraz oryginalne reklamy emitowane w japońskich stacjach TV. Oprócz zdjęć i filmów, znajdziemy także opisy i omówienia poszczególnych modeli. Po prostu biblia każdego fana kolekcjonującego modele, a zarazem program zupełnie bezwartościowy dla pozostałych użytkowników Bandai Playdia.
Na płycie nr 2 zatytułowanej „Voice Selections” znajdziemy odgłosy wydawane przez wybrane zabawki, nagranie w formacie AudioCD.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.