RetroAge Akcesorium, Wii Classic Controller
AkcesoriumWii

Classic Controller

Loading

Classic Controller (oznaczenie RVL-005) jest kontrolerem, którego stworzono z myślą o grach z Virtual Console, których Wii Remote nie byłby w stanie obsłużyć w pełni. „Wiilot” nie posiada tylu przycisków co chociażby pad od Nintendo 64, a i ich rozłożenie nie pozwoliłoby na wygodne granie z podpiętą „gruchą”.

Budowa Classic Controller’a jest prosta i przypomina SNES’owego pada. Design w pełni podchodzi pod Wii – tzn. białe barwy, stonowane, eleganckie (bez bajerów). Posiada on dwa analogi i sporą ilość przycisków, które będą współpracowały z grami z wcześniejszych konsol Nintendo (NES, SNES, N64), jak i innymi grami, udostępnianymi przez Virtual Console z platform TurboGrafx, Sega Mega Drive, Sega Master System, Commodore 64 i NeoGeo.

Classic Controller wpinany jest do Wii Remote, tak samo jak Nunchuk – co sprawia że jest on padem bezprzewodowym (choć jest podpięty kablem do Wiilota, to jednak nie jest bezpośrednio podpięty do konsoli). Podpina się go do Wii Remote kablem o długości niecałych 85cm.

W starsze gry z Virtual Console można grać również padem od GameCube’a , który jest wygodniejszy od Classic Controller’a (no ale za to ogranicza nas kabel). Wspomnieć należy również o tym, że gry z GameCube’a obsługują tylko i wyłącznie pada od GC, a więc jest on wymagany do grania w gry z „kostki” odpalane na Wii.

* aby grać w gry z Virtual Console będziemy musieli zaopatrzyć się w jeden z padów:
Classic Controler (obsługuje gry z VC)
GameCube Controller (obsługuje gry z VC i gry z GC)

Wybór klasycznego kontrolera nie jest koniecznością, ale osoby ceniące sobie wygodę (grając bezprzewodowo), albo chcące mieć wszystko w barwach Nintendo Wii powinny być zadowolone. Jeśli jednak spojrzymy z drugiej strony i jako wygodę grania będziemy uznawali „jak pad leży w dłoni?”, to będzie się trzeba do niego przyzwyczaić (jest trochę prosty – tzn. nie wyprofilowany jak „dzisiejsze” pady) – oczywiście mówię tu o graczach, którzy przeszli na Wii z wcześniejszej generacji konsol. Osoby które rozpoczęły swoją przygodę z Nintendo, zaczynając od Nintendo Wii będą zadowolone z tego, co im się oferuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.