RetroAge Wiadomości, Świat Co w trawie piszczy #2
WiadomościŚwiat

Co w trawie piszczy #2

Loading

Piski z trawy dochodzą coraz głośniej. A gier nowych tyle, że nawet jakbym tu napisał ile, to i tak byście mi nie uwierzyli…

1. Zombie Calavera Prologue [C64] 

 Plik z grą ->LINK<-

 2. Astronaut Labyrynth [Spectrum] 

Głównym bohaterem gry jest Brian Bentley, podróżnik kosmiczny, który został wessany do międzygalaktycznego portalu i wylądował w pewnego rodzaju labiryntu w kształcie astronauty…

Plik z grą ->LINK<-

3. Ceti 21 – Special Edition [C64] 

Baza księżycowa CETI 21 – aktualizacja systemu bezpieczeństwa . Nagle nastąpiła fatalna awaria głównego komputera – pole siłowe Barrie zostało wyłączone i obcy splądrowali jednostkę centralną. Obrona skierowała się przeciwko nam. Na szczęście pozostały drony Ultrax, które mogą być sterowane przez ciebie! Twoim zadaniem jest poprowadzić Ultrax  przez wszystkie 3 strefy w CETI 21.  Czy uda ci się dotrzeć do głównego komputera i zniszczyć go zanim kosmici  splądrują CETI 21?

Plik z grą ->LINK<-

4. Drugwar 64 V1.05 [C64] 

Port gry z Apple
Plik z grą ->LINK<-

5. Silly Venture 2018   [Atari]

Podczas 10 największego zlotu miłośników komputerów Atari w Gdańsku zaprezentowano 4 gry na komputery 8 bitowe (XL/XE), 8 gier w kategorii Atari Falcon/ST oraz 2 gry na konsolę Jaguar.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:
Kategoria XL/XE
01. Flimbo’s Quest

Plik  z grą ->LINK<-

02. Druidarium

Plik z grą ->LINK<-

03. Highway Encounter

Plik z grą ->LINK<-

04. Pop’n’Drop

 Plik z grą ->LINK<-

Kategoria Falcon/ST
01. R0X Zero

Plik z grą ->LINK<-

2. Crowland

03. Dragon kids
04. Frogs

05. Merchant

06. Manic Miner

07. In Nihilum Revertis

08. Zatacka ST

Kategoria Jaguar
01. Classic Kong
02. Christmas Craze

6. Blastopia [C64] 

Poprowadź swój kosmiczny myśliwiec przez 8 różnych poziomów, niszcząc floty kosmitów. 

Plik z grą ->LINK<-

7. Old Tower [Spectrum] 

 Plik z grą ->LINK<-

 
8. CPCRetroDev 2018 

Podczas CPCRetroDev zaprezentowano aż 41 gier na komputery Amstrad CPC!

 Wyniki konkursu oraz pliki z grami ->LINK<-

9. Spider  Maze [C64] 
Dawno, dawno temu chciwy odkrywca natrafił na kopalnię pełną diamentów… oraz zabójczych pająków. Legenda mówi, że słuch o badaczu zaginął. Ale czy to jest tylko legenda? Niezupełnie, pewnego razu Fred the Ball natrafia na legendarną kopalnię! Czy tym razem bohater uniknie śmierci?

Plik z grą ->LINK<-

10. Fire Breath + Little Knight Arthur & Valkyrie – a SEUCK Trilogy 

Nasi koledzy z magazynu K&A Plus pracują nad wydaniem kolejnych dwóch kaset z grami na komputery Commodore 64.

  Fire Breath – Robaczek Dozo zjadł na obiad zbyt wiele papryczek chili. Przesadził z obżarstwem do tego stopnia, że zaczął ziać ogniem! Niestety, próbując ostudzić język wpadł do studni, w której żyje wiele nieprzyjaznych stworzeń. Inspirowana takimi przebojami jak Creatures oraz Bubble Bobble gra platformowa to kilkadziesiąt komnat wypełnionych różnorodnymi przeciwnikami. Czy dasz radę pomóc Dozo wydostać się ze studni?

Little Knight Arthur – z pewnością nie raz słyszałeś opowieści o królu Arturze. Ta gra, opowiada o jego mniejszym imienniku, który musi pokonać sporo przeszkód na swojej drodze, na końcu które czeka ziejący ogniem smok. Nie dajcie się zwieść komiksowej grafice! Poziom trudności został ustawiony wysoko, jednak nic nie jest w stanie powstrzymać graczy trenujących z joystickiem od lat 80’tych ubiegłego wieku. Dla każdego, komu uda się pokonać smoka oraz udokumentować swój triumf, autor gry przewiduje miejsce przy okrągłym stole… to znaczy przyjęcie w poczet rycerzy, wraz z ogłoszeniem na swojej stronie internetowej.

 Valkyrie – a SEUCK Trilogy – wszystkie gry z tej serii zostały wyróżnione w corocznych konkursach na najlepsze produkcje tworzone z wykorzystaniem edytora SEUCK. Aby zasłużyć na ten zaszczyt nie wystarczy zaprojektować poprawnej strzelaniny. Musi to być produkcja nie tylko atrakcyjna graficznie, stawiająca odpowiednie wyzwanie, ale także wykraczająca poza schematy i ograniczenia jakie daje leciwy już edytor SEUCK.

Eleanor Burns w każdej grze z serii Valkyrie nie tylko dodaje coraz więcej usprawnień i nietypowych rozwiązań do schematycznych strzelanin, ale także przedstawia wciągającą historię księżnej Mariska oraz jej walki z faszystowskim okupantem. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto wejść w nastrój czytając krótkie opowiadania będące wprowadzeniem fabularnym. Co więcej, pokonanie wszystkich przeciwników oraz niebezpiecznych bossów to jeszcze nie koniec zabawy. Każda z gier zawiera dodatkowy plik z zakończeniem gry, jednak aby je zobaczyć, trzeba zdobyć kod. Ot, dodatkowe wyzwanie dla wytrwałych graczy.

 Preordery na kasety możemy składać na ->LINK<-

11. PS Classic

Po zminiaturyzowanych konsolach od Nintendo (NES i SNES) przyszedł czas na Sony i pierwsze PlayStation. Zapakowane w obudowę przypominającą pierwszą konsolę Sony układy elektroniczne obsługujące emulator PCSX ReARMed zakupimy już 3 grudnia bieżącego roku w cenie 449-549PLN. W zestawie znajdziemy 20 gier:

 1. Battle Arena Toshinden
 2. Cool Boarders 2
 3. Destruction Derby 
 4. Final Fantasy VII 
 5. Grand Theft Auto
 6. Intelligent Qube 
 7. Jumping Flash!
 8. Metal Gear Solid
 9. Mr. Driller
 10. Oddworld: Abe’s Oddysee
 11. Rayman 
 12. Resident Evil Director’s Cut
 13. Revelations: Persona
 14. Ridge Racer Type 4
 15. Super Puzzle Fighter II Turbo
 16. Syphon Filter
 17. Tekken 3
 18. Tom Clancy’s Rainbow Six 
 19. Twisted Metal
 20. Wild Arms

Niestety w europejskich konsolach znajdziemy w zależności od „widzi-misie” Sony zarówno amerykańskie jak i europejskie wersje gier.

12. Retro Granie #7

kolejna już edycja mini retro eventu w wykonaniu RetroAge (tbxx & Master)

13. Starquake [Amiga]

Konwersja na postawie wersji z Atari ST znanej przede wszystkim z komputerów ZX Spectrum gry „Starquake” doczekała się limitowanego wydania na nośniku fizycznym. ->LINK<- do „sklepu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.