RetroAge Akcesorium, Master System Control Stick (Model-3060)
AkcesoriumMaster System

Control Stick (Model-3060)

Loading

Dla posiadaczy Segi Master System znudzonych swoimi padzikami mamy ciekawą alternatywę w postaci joysticka ukrywającego się pod nazwą Control Stick. Wszystkich którzy już pędzą do sklepu prosimy jednak o uprzednie zapoznanie się z opisem tego urządzenia, bowiem nie jest ono pozbawione wad, a przecież zawsze lepiej wiedzieć co się kupuje.

Control Stick to joystick do konsoli Sega Maser System zaprojektowany na wzór niewielkiego Arcade Sticka. Przyciski Fire znajdują się więc nie w samej gałce manipulatora jak w większości klasycznych joy’ów, ale na obudowie. Niestety prócz tego, że sprzęt jest dość wytrzymały, to nie da się powiedzieć o nim wiele więcej dobrego. Zaskakuje przede wszystkim układ gałki, która jest po prawej stronie i przycisków po lewej. Zdecydowana większość takich produktów posiada całkowicie odwrotne rozmieszczenie tych elementów, więc potencjalni użytkownicy będą zmuszeni „przestawić się”. Największą bolączką Control Sticka jest niestety brak przyssawek! Małe gumowe zaślepki nijak nie trzymają joy’a stabilnie przy wykonywaniu gwałtownych manewrów. Pozostaje trzymać całość drugą ręką, co powoduje, że niewygodnie wciska się wówczas przyciski Fire. Konstrukcja wiec niezbyt udana i z pewnością nie może równać się wygodzie z klasycznymi padami do konsoli Sega Master System.

Control Stick w momencie ukazania się na rynku sprzedawany był w cenie ok. 25$. Dostępny był też w zestawie z grą Outrun (cena ok. 60$), która w dużej mierze przyczyniła się do popularyzowania tego joy’a. Dostępna była też wersja w zestawie z Rapid Fire Unit, czyli przystawką oferującą opcje Auto-Fire.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.