RetroAge Recenzja, NES Double Dragon
RecenzjaNES

Double Dragon

Loading

Double Dragon to klasyczna gra na NES, która była bardzo popularna w swoim czasie, do tego stopnia, że doprowadziła do szeregu kontynuacji. Ponieważ wersja ta jest konwersją gry z automatów, nie obyło się bez pewnych kompromisów i zmian w grze, więc pytanie brzmi, czy mimo wszystko jest warta uwagi?

Jeśli chodzi o różnice w stosunku do wersji zręcznościowej, jedną oczywistą zmianą jest to, że poziomy są ułożone inaczej i jest ich tylko cztery. Oprócz tego nie możesz grać jednocześnie z przyjacielem w głównym trybie rozgrywki. Wielka szkoda, zwłaszcza że beatem upy są grami wręcz stworzonymi pod coopa. Przynajmniej poziom trudności jest wyższy aniżeli w wersji arcade. Nie wystarczy już tylko używać łokcia w odpowiednim momencie, by przebrnąć przez grę.

W Double Dragon wcielamy się w Jimmy’ego Lee, którego dziewczyna zostaje pobita i porwana przez bezwzględnego kryminalistę. Wściekły z tego powodu Jim, rusza na ratunek walcząc po drodze z szeregiem nikczemnych bandziorów.

Choć nasz bohater doskonale opanował sztuki walki, nadal dobrze jest korzystać z noży, biczów i kijów baseballowych, które możesz podnieść i użyć przeciwko wszystkim, stojącym nam na drodze. Można także podnieść beczki i pudełka, aby rzucić je przeciwnikom. Zanim przejdziesz do następnej części poziomu, musisz wyeliminować wszystkich wrogów, którzy blokują ci drogę. Na końcu każdego z nich znajduje się zwykle duży boss, będący większym wyzwaniem niż zwykli przeciwnicy. Jeśli jednym uderzeniem możesz zrzucić bossa pierwszego poziomu z przenośnika taśmowego, możesz poczuć się prawdziwym kozakiem chodzonych bijatyk. 😉

Oprócz głównej gry dostępny jest także tryb VS, w którym możesz walczyć z komputerem lub innym graczem. Masz do wyboru sześć postaci, w tym złoczyńców. Tryb ten bawi świetnie i jest miłym dodatkiem do gry.

Grafika nie jest zła, a animacja prezentuję się całkiem przyzwoicie. Muzyka z wersji arcade została również niezwykle udanie przeniesiona na NES-a.

Pomimo ograniczeń sprzętowych ośmiobitowego Nintendo, konwersja Double Dragon nadal zapewnia dużo rozrywki. Jeśli nie przeszkadza ci brakująca opcja kooperacji dla dwóch graczy, jest to tytuł godny zakupu.

Ocena ogólna

Double Dragon

NES

Grafika
80%
Dźwięk
80%
Grywalność
80%

Author

Komentarze

  1. Klasyczne mordobicie na NESa. Przeszedłem je wielokrotnie za małolata i chętnie bym do tych czasów wrócił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.