RetroAge Recenzja, NES Double Dragon II
RecenzjaNES

Double Dragon II

Loading

Kiedy Double Dragon po raz pierwszy pojawił się w salonach gier w 1987 roku, natychmiast został pochwalony za intensywną rozgrywkę, ładne efekty wizualne i ścieżkę dźwiękową. Wersja „domowa” ukazała się na wielu platformach, w tym NES, a gra dużo zyskała na popularności. Naturalnym więc było pojawienie się kontynuacji – Double Dragon II: The Revenge. Choć wielu zagorzałych fanów NES nadal twierdzi, że oryginał był najlepszy, druga odsłona ma wiele ciekawych innowacji.

Ponieważ Double Dragon II nadal jest w zasadzie chodzoną bijatyką, większość czasu spędzimy na spuszczaniu łomotu kolejnym wrogom. Jednak w przeciwieństwie do oryginalnego Double Dragon, sterowanie zostało nieco zmodyfikowane, aby tym razem walka w zwarciu była bardziej sprawiedliwa i zrównoważona. Teraz, gdy naciśniesz przyciski „A” lub „B”, twój wojownik będzie kopał w konkretnym kierunku ekranu, pozwalając ci wykonać kilka zabójczych kombinacji i jednocześnie lepiej radzić sobie w sytuacji gdy jesteśmy otoczeni. Wykonanie skoku lub specjalnego ruchu, w zależności od odległości od wrogów, jest proste – należy nacisnąć oba przyciski jednocześnie.

Podczas gdy w oryginalnym porcie NES kampanie można było przejść tylko jednym graczem, kontynuacja pozwala dwóm playerom walczyć ramię w ramię w trybie kooperacji lub rywalizacji. Double Dragon 2 to nadal jedna z najlepszych gier kooperacyjnych, jakie miały do zaoferowania 8-bitowe systemy, a do tego znacząco poprawiona w stosunku do oryginalnego portu.

Mimo, że mówimy o 8-bitowych efektach wizualnych NES, wiele można powiedzieć o dbałości o szczegóły, jaką zapewnia różnorodna sceneria i postacie w grze. Tła są nie tylko niezwykle szczegółowe i kolorowe, ale także dobrze zaprojektowane i animowane.

Double Dragon II w zasadzie bierze wszystko, co było świetne w oryginalnym tytule, a następnie dodaje kilka bardzo potrzebnych poprawek. Gra jest płynniejsza i ma więcej głębi, cieszy też bardziej rozbudowana rozgrywka jak i lepsza grafika i dźwięk. Double Dragon II jest nieco łatwy, ale biorąc pod uwagę, że wciąż jest bardzo fajny, to niewielka przeszkoda. Moim zdaniem to najlepsza odsłona serii i każdy fan „chadzajek” powinien się z nią zapoznać.

Ocena ogólna

Double Dragon II

NES

Grafika
80%
Dźwięk
80%
Grywalność
90%

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.