RetroAge Niewydane, Nintendo 64 Dragon Sword / Dragon Storm
Nintendo 64Niewydane

Dragon Sword / Dragon Storm

Loading

Dragon Sword (znany również pod nazwą Dragon Storm), oficjalnie ogłoszony na początku 1998 r., to kolejna gra na Nintendo 64, która nie doczekała się wydania. Ten hack & slash nastawiony przede wszystkim na kooperacje graczy tworzony był przy współpracy Interactive Studios (twórcy Glover) oraz Blitz Games (Taz Wanted). Gra osadzona została w świecie o nazwie Avantaria w realiach fantasy, gdzie grupa czterech bohaterów miała za zadanie pokrzyżować plany złego maga Xyrusa.

W kwietniu 2010 r., anonimowy kolekcjoner podzielił się ze światem graczy, grywalną wersją beta gry Dragon Sword na konsolę Nintendo 64. Dostępnych jest 7 poziomów, tryb multiplayer i działa nawet deathmatch! Istnieje, co prawda kilka błędów, ale jak na niedokończoną grę na N64, która był w produkcji ponad 12 lat temu to i tak dostarcza mnóstwo zabawy, zwłaszcza w trybie współpracy z drugim graczem.

Pierwotnie rozgrywka w Dragon Sword najprawdopodobniej miała mieć silny nacisk na eksplorację świata z elementami przygodowymi, ale ostatecznie okazało się, że jest to gra akcji w stylu arcade, zbliżona do Gauntlet czy Golden Axe. W rzeczywistości Dragon Sword ma rozgrywkę bardzo podobną do Gauntlet Legends, gdzie na planszy porozstawiane są generatorów wrogów, które muszą zostać zniszczone w celu zapobiegania odradzania się przeciwników.

Dragon Sword umożliwia zabawę dla jednego lub dwóch graczy jednocześnie i daje do wyboru cztery zróżnicowane postacie (Cutter, Kailan, Gouranga i Aisha), z których każda ma swój własny zestaw ataków i zdolności.

Niektóre elementy gry zdradzają, że docelowo gra miała większe ambicje niż zwykły hack & slash. W grze znajdziemy urozmaicone warunki pogodowe, duże i zróżnicowane otoczenie, a także system doświadczenia wiele magicznych broni sugerujących, że docelowo mogła być to gra RPG.

Oprócz trybu współpracy dla dwóch graczy w trybie fabularnym, Dragon Sword oferuje również tryby deathmatch dla 4 graczy, bardziej udany niż wiele standardowych gier walki wydanych na Nintendo 64. Całość dopełnia tryb „Time Trial”.

Dragon Sword był w zasadzie gotowy, ale niestety, jak wiele innych tytułów N64, nigdy nie ujrzał światła dziennego: wydaje się, że prace nad grą zostały przerwane, ponieważ MGM Interactive (wydawca), obawiał się że nie zdoła sprzedać gry w wystarczającej ilości, a co za tym idzie tytuł ten mógł nie przynieść oczekiwanych zysków.

Podobno redakcja angielskiego pisma 64 Magazine miała możliwość zagrania w niemal ukończoną wersję Dragon Sword, a w ich przeglądzie gra otrzymała nadspodziewanie wysoką notę 93%. Gra spodobała im tak bardzo, że próbowali oni zorganizować nawet petycję w celu przekonania MGM do wydania gry, ale niestety ich wysiłki nie przyniosły efektów.

Z wewnętrznego kodu, wygląda na to, że w Dragon Sword planowane było 9 poziomów, ale po zakończeniu poziomu siódmego gra wysypuje się. Nadal nie wiadomo jak załadować kolejny ósmy poziom o ile w ogóle on istnieje. Możliwe, że w tej wersji beta grywalne są tylko poziomy od 1 do 7. Być może istnieje również jakieś menu pomagające w debugowaniu (procesie testowania i wychwytywania błędów) gry, z którego poziomu byłaby możliwość uzyskania dostępu do innych poziomów, ale takowe nie zostało odnalezione. Niewykluczone jest również, że w grze może być ukryty poziom testowy, bo na tym etapie produkcji takie elementy są często w grze zawarte.

W galerii poniżej możecie zobaczyć wiele screenów zarówno z ostatniej wersji Dragon Sword jak i wcześniejszych na których można dostrzec że początkowo cele gry były inne niż w wersji „końcowej”, a raczej wersji na jakiej zatrzymał się proces produkcji gry.

Jeśli lubisz grę Gauntlet Legends na Nintendo 64 w trybie multiplayer, to prawdopodobnie będziesz świetnie bawić się również przy Dragon Sword. Zanim zaczniesz jednak grać pamiętaj, że jest to wersja beta sprzed 12 lat – produkt niedokończony i niepublikowany oficjalnie na Nintendo 64.

Typ gry: hack & slash
Liczba graczy: 1-4
Data przerwania prac nad projektem: prawdopodobnie 1998
Data wycieku: kwiecień 2010
Wydawca / Producent: Interactive Studios /  Blitz Games

Download game: dragospada64.zip [7MB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.