Podświetlenie w Game Boy Advance

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: Tanker » 2016-06-06, 21:21

Nie bardzo znam się na modyfikacjach, a obecne ceny Game Boy'ów sprawiają, że wolałbym nie zepsuć sobie konsoli, pomyślałem że zapytam o porady Was.

Marzy mi się Game Boy Advance i ciekawi mnie jak to jest z montażem podświetlenia z SP'ka. Macie może jakiś schemat układu? Co, gdzie przylutować? Czy można dostać naświetlenie poza niszczeniem GBA SP? I czy ewentualnie da radę wmontować podświetlenie z tego AGS-101 i również czy da się to dostać bez niszczenia AGS-101?
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-07, 00:04

Ekran z SPka podłączasz przez odpowiednią przejściówkę, i lutujesz tylko jeden kabel do zasilania, schemat jest w sieci.
Podświetlenie bez niszczenia SP'ka jest raczej mało opłacalne, bo możesz zrobić tylko frontlight, a te można wymontować z AGS-001, które można tanio dorwać.
Można wmontować podświetlenie z AGS-101, da się kupić same ekrany od niego, ale kosztują pomału tyle co konsola.

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: mattek » 2016-06-07, 11:40

Frontlight jest słabym pomysłem, przerabiałem to. Po zamontowaniu go z SPka, pomiędzy szybką a ekranem powstaje przerwa, do której wpada od razu kurz, a dodatkowo robi się masa refleksów na wyświetlaczu. Kolory też są sprane.

Idealnym pomysłem jest wspomniany backlight. Niestety, teraz to bardzo kosztowna operacja. Na początku za zestaw LCD + adapter wystarczyło zapłacić koło stówki. Teraz sam wyświetlacz jest znacznie droższy. Cała operacja wygląda w skrócie tak: rozkręcasz konsolę, wycinasz delikatnie obudowę w kilku miejscach, montujesz ekran, lutujesz jeden kabel, podłączasz adapter i właściwie tyle. Mam na kompie gdzieś PDFa z całą instrukcją. Najważniejszy jest rodzaj płyty głównej, ponieważ są dwa - z szerszym i węższym gniazdem na wyświetlacz, a to ważne przy kupnie przejściówki. Największą trudnością to montaż wyświetlacza bez kurzu :)

Polecam tego moda, bo komfort grania jest na najwyższym poziomie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: Forte » 2016-06-07, 18:58

A nie lepiej po prostu kupić GBA SP albo DS Lite? Te drugie uszkodzone nawet by się nadawały, bo dolna partia może działać ze spokojem jako GBA ;)

Tak tylko rzucam, oczywiście, jeżeli custom Advance to Twoje marzenie, to działaj ;)
Sega!

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: Tanker » 2016-06-07, 19:55

DS Lite już mam, chodzi mi bardziej o kształt GB Advance i gry z GB/GBC "wystające do góry, ale skoro to dość kłopotliwa i droga operacja to chyba odpuszczę chwilowo.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

drakon
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2015-02-04, 08:40
Lokalizacja: Świdnica

Re: Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: drakon » 2016-06-29, 08:37

mattek pisze:Frontlight jest słabym pomysłem, przerabiałem to. Po zamontowaniu go z SPka, pomiędzy szybką a ekranem powstaje przerwa, do której wpada od razu kurz, a dodatkowo robi się masa refleksów na wyświetlaczu. Kolory też są sprane.
Widocznie amatorsko robione było :)
https://www.facebook.com/Magia8bitow
https://www.facebook.com/RetroKlinika (stara)
https://www.facebook.com/RetroKlinikaserwis
www.soundkiller.bandcamp.com

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Podświetlenie w Game Boy Advance

Post autor: mattek » 2016-06-29, 23:28

drakon pisze:
mattek pisze:Frontlight jest słabym pomysłem, przerabiałem to. Po zamontowaniu go z SPka, pomiędzy szybką a ekranem powstaje przerwa, do której wpada od razu kurz, a dodatkowo robi się masa refleksów na wyświetlaczu. Kolory też są sprane.
Widocznie amatorsko robione było :)
Amatorsko robione? Rozwiń.
W tym temacie próbowałem wszystkiego i refleksy zawsze występują. Poza tym, w obudowie nie ma na tyle miejsca, aby wprowadzać jakieś większe kombinacje.
No i kolory zawsze będą sprane (lekko niebieskawe). Wystarczy popatrzeć na SPka v1 - tam też takie coś zachodzi.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ