O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: ZiQ » 2009-03-09, 14:52

Axi0maT co Ty gadasz kup se lepiej psp! wiieeesz stary grafa dobra.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: Axi0maT » 2009-03-09, 17:03

Axi0maT co Ty gadasz kup se lepiej psp! wiieeesz stary grafa dobra.
Jesli to miala byc prowokacja do jakiejs nowej dyskusji to ci sie udalo :D Proponuje jednak zalozyc w tym celu inny temat.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: mrSin » 2009-03-09, 20:20

Psp vs Ds ? Nie ma o czym rozmawiać, przecież to oczywiste, ze Psp wciąga DS nosem ;)

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: artemis » 2009-03-09, 22:24

mrSin pisze:Psp vs Ds ? Nie ma o czym rozmawiać, przecież to oczywiste, ze Psp wciąga DS nosem ;)
Śmiejcie sie śmiejcie ale o takim God of War na DS-a to możemy pomarzyć :P

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: mrSin » 2009-03-10, 08:02

Psp posiada bazę tytułów, które może pozazdrościć Ds i vice versa. Problem leży w tym, iż liczba tytułów jest nieporównywalna i tutaj Psp dostaje mocno po plecach. Poczekajmy jeszcze chwilę, może zapowiedzi Sony okażą się prawdziwe?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: Axi0maT » 2009-03-10, 08:26

mrSin pisze:Poczekajmy jeszcze chwilę, może zapowiedzi Sony okażą się prawdziwe?
Obietnice Sony - ten tekst rozsmiesza mnie juz od dluzszego czasu. Od 2 lat slysze to samo - ten rok bedzie nalezal do Sony, wyjda prawdziwe exclusive ktore beda system sellerami... taaaa... zeby bylo zabawniej ostatnio powiedzieli znow to samo... Trzeci raz i odnosze wrazenie ze staja sie nieco monotematyczni. PSP ma mocne tytuly, szczegolnie graficznie, ale jest ich niestety niewiele.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: mrSin » 2009-03-10, 08:31

Jeśli spodziewasz się, że będę bronił Sony, to nie ma mowy :). Celm uściślenia, moja uwaga odnosiła się tylko do PSP, patrząc na listę tytułów przewidzianych na ten rok, to nie jest tak źle.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: kon » 2009-03-10, 18:26

mrSin pisze:Psp posiada bazę tytułów, które może pozazdrościć Ds i vice versa. Problem leży w tym, iż liczba tytułów jest nieporównywalna i tutaj Psp dostaje mocno po plecach.
zauwazmy tez jednak ze ponad 50% gier na dsa to totalne gowno, ktore sztucznie napycha ta baze (no chyba ze grasz w princess makery i my coache itp.)
gier na psp wychodzi na tyle duzo, ze jest co robic miedzy kolejnymi premierami, a jezeli w 2009 wyjda wszystkie zapowiedziane tytuly to przekozak.
Obietnice Sony - ten tekst rozsmiesza mnie juz od dluzszego czasu. Od 2 lat slysze to samo - ten rok bedzie nalezal do Sony, wyjda prawdziwe exclusive ktore beda system sellerami... taaaa...
2008: god of war, patapon, crisis core, secret agent clank
2009: dissidia, final fantasy agito, persona, loco roco 2, patapon 2, prinny, phantasy star online, star ocean, byc moze nowe gta, resistance, kingdom hearts, little big planet, pure, assassins creed, dj max.
psp mialo slaby start, ale z grami jest teraz duzo lepiej. no i to, ze ludzie kupowali najchetniej bundle packi z god of war i crisis core to jednak moze swiadczy o tym, ze wyszly gry ktre sa system sellerami.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: Axi0maT » 2009-03-10, 19:06

kon pisze:zauwazmy tez jednak ze ponad 50% gier na dsa to totalne gowno, ktore sztucznie napycha ta baze (no chyba ze grasz w princess makery i my coache itp.)
Zapomniales dodac ze to wlasnie dla tego "gowna" ludzie kupuja DSa. Tak sie jakos sklada ze te akurat gry trafiaja do szerszej grupy odbiorcow.
kon pisze:2009: dissidia, final fantasy agito, persona, loco roco 2, patapon 2, prinny, phantasy star online, star ocean, byc moze nowe gta, resistance, kingdom hearts, little big planet, pure, assassins creed, dj max.
Sorry... Zadnej z tych wymienionych powyzej przez ciebie gier nie chcialbym nawet za darmo... No, chyba ze moglbym je od razu komus sprzedac :D

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: kon » 2009-03-10, 19:14

zamien swoje odpowiedzi pod cytatami miejscami i masz moja odpowiedz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: Axi0maT » 2009-03-10, 19:15

zamien swoje odpowiedzi pod cytatami miejscami i masz moja odpowiedz.
Zobacz jakim jestes ewenementem... Wyniki sprzedazy na swiecie pokazuja co tak naprawde doceniaja gracze.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: kon » 2009-03-10, 19:21

tak bardzo mnie obchodzi co doceniaja gracze ze nie masz pojecia. no, ale luz, co mi tam.
(tak na marginesie to chyba psp teraz wyprzedzilo dsa, nawet w japonii, ale moze sie myle)

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: Rondel Spears » 2009-03-10, 19:24

Axi0maT pisze:
kon pisze:zauwazmy tez jednak ze ponad 50% gier na dsa to totalne gowno, ktore sztucznie napycha ta baze (no chyba ze grasz w princess makery i my coache itp.)
Zapomniales dodac ze to wlasnie dla tego "gowna" ludzie kupuja DSa. Tak sie jakos sklada ze te akurat gry trafiaja do szerszej grupy odbiorcow.
O, widzę że ilość świadczy o jakości. Byla taka konsolka kiedys, co to ja PSX zjadł wynikami sprzedaży gier i konsol.. hmm.. chyba N64 się zwała - haha, co za złom!
kon pisze:2009: dissidia, final fantasy agito, persona, loco roco 2, patapon 2, prinny, phantasy star online, star ocean, byc moze nowe gta, resistance, kingdom hearts, little big planet, pure, assassins creed, dj max.
Sorry... Zadnej z tych wymienionych powyzej przez ciebie gier nie chcialbym nawet za darmo... No, chyba ze moglbym je od razu komus sprzedac :D
Blablabla... A gdyby Patapon wyszedl na DSa to bys gral z usmiechem na twarzy. A zaraz, nie ukaze sie na DS... Hmm.. Widocznie jest do bani.
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: mrSin » 2009-03-10, 20:21

Axi0maT pisze:
kon pisze:2009: dissidia, final fantasy agito, persona, loco roco 2, patapon 2, prinny, phantasy star online, star ocean, byc moze nowe gta, resistance, kingdom hearts, little big planet, pure, assassins creed, dj max.
Sorry... Zadnej z tych wymienionych powyzej przez ciebie gier nie chcialbym nawet za darmo... No, chyba ze moglbym je od razu komus sprzedac :D
Axi0maT czy ty się szaleju najadłeś? Większość z wymienionych tytułów to moc absolutna i Ds może tylko popłakać, iż nie ma tej mocy co maszynka Sony i nie może tego uciągnąć.

Nie można również walczyć z rzeczywistością - spora część tytułów na Ds to chłam absolutny, niby skąd się wziął ów trend na Wii? Ds przetarł szlaki.

Umówmy się że wyniki sprzedaży to słaby argument, ok?

Psp dysponuje pakietem niezgorszych ( chciałoby się rzec doskonałych ) tytułów, szkoda tylko, iż jest ich nadal zbyt mało.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: O wyzszosci PSP nad DS... i DS nad PSP

Post autor: Axi0maT » 2009-03-11, 08:37

kon pisze:tak bardzo mnie obchodzi co doceniaja gracze ze nie masz pojecia. no, ale luz, co mi tam.
Tak sie sklada ze to wlasnie ci gracze wyznaczaja trendy. Obecnie robi sie gry ktore sie sprzedaja, a nie takie ktore beda skierowane do bardzo waskiej grupy odbiorcow. Przydaloby sie o tym pamietac.
kon pisze: (tak na marginesie to chyba psp teraz wyprzedzilo dsa, nawet w japonii, ale moze sie myle)
Cos ci sie pomieszalo. Naprawde nie pamietam kiedy ostatnio PSP byl w wynikach sprzedazy przed DSem. Zreszta laczny wynik sprzedazy jest prawie 2:1 (DS ok 100mln a PSP ok 50mln). Zapewne chodzilo ci o PS3, ktore w zeszlym tygodniu zrobilo w Japonii istna furore za sprawa gry Yakuza 3, ktora wlasnie ostatnio sie ukazala. Pomijam fakt ze za 2-3 tygodnie wszystko wroci do normy.
Rondel Spears pisze:O, widzę że ilość świadczy o jakości. Byla taka konsolka kiedys, co to ja PSX zjadł wynikami sprzedaży gier i konsol.. hmm.. chyba N64 się zwała - haha, co za złom!
Rondelku... naprawde slaba ta prowokacja. Wspomne tylko ze sam jestes szczesliwym posiadaczem owego zlomu. Poza tym wcale nie sugeruje ze wyniki sprzedazy swiadcza o tym ktora konsola jest lepsza. Wypowiedz kona byla na tyle niemila ze po prostu postanowilem utrzec mu nosa. Moim zdaniem nie wypada nazywac gownem gier uznanych przez setki tysiecy graczy za swietne... Mogl napisac po prostu, ze gry na DSa mu nie podchodza.
mrSin pisze: Axi0maT czy ty się szaleju najadłeś? Większość z wymienionych tytułów to moc absolutna i Ds może tylko popłakać, iż nie ma tej mocy co maszynka Sony i nie może tego uciągnąć.
dissidia - pierwszy raz slysze. Sprawdzam w necie - widze Dissidia: Final Fantasy... zakladam ze to o ta gre chodzi. Bedzie wiec pewnie jRPG, a nawet jesli nie to bedzie w stylu anime/manga czy jak to zwal... dla mnie odpada juz w przedbiegach. Nawet nie zamierzam zglebiac tematu.

final fantasy agito - to samo co wyzej

persona - to chyba tez jakis japonsi RPG. Podziekuje nieskorzystam. Niecierpie tego gatunku.

loco roco 2 - turlanie jest jeszcze w miare ok. Juz wkrotce bedzie jednak odpowiednik tej gry na Wii, wiec PSP nie zamierzam kupowac dla tej gry.

patapon 2 - pierwsza czesc jakos mnie nie przekonala za bardzo, ale jesli juz mialbym cos wybrac z tej listy to faktycznie tylko ta gre.

prinny - pierwszy raz slysze. Szukam w necie... Zrecznosciowka. Nawet jest jakis filmik na youtube - 6 minut z czego 1 minuta to loadingi (brawo). Sama gra - ladnie to moze i wyglada, ale takich pozycji to jest conajmniej kilka tuzinow na inne platformy.

phantasy star online - to chyba na GameCube bylo kiedys cos o takim tytule. jRPG z tego co pamietam, odpada.

star ocean - jak wyzej

byc moze nowe gta - no walsnie... byc moze, ostatnio tez mowili ze na Wii tez byc moze.

resistance - strzelanka. Nawet przyzwoicie wyglada. Na stacjonarce mi sie nie podobalo, ale nie skreslam za wczasu.. Moze akurat bym sie przekonal? Na PSP juz widze ze sie tnie jak cholera... wiec poki co tez podziekuje

kingdom hearts - turowy RPG... a moze i nawet jRPG? To nie dla mnie.

little big planet - worek tez mnie nie kreci kompletnie, choc musze przyznac ze gra faktycznie wprowadza pare inowacji. Pomijam fakt ze pierwsze co mi przyszlo do glowy to Incredible Machines + Lemmings ;)

pure - nie slyszalem.. nawet sprawdzac mi sie juz nie chce

assassins creed - jak bedzie taki beznadziejny jak na stacjonarkach to tez podziekuje
dj max - nie wiem... pierwszy raz slysze.
Nie można również walczyć z rzeczywistością - spora część tytułów na Ds to chłam absolutny, niby skąd się wziął ów trend na Wii? Ds przetarł szlaki.
Ten chlam calkiem niezle sie sprzedaje. Po co robic cos wybitnego skoro mozna zarobic na prostych gierkach? Sa skierowane do konkretnej grupy odbiorczej, wiec nie ma co narzekac - dla wyrafinowanych graczy sa inne tytuly. Nikt ci nie karze kupowac gier dla casuali.

ODPOWIEDZ