Czym się kierujecie w kupowaniu???

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: Zelas12 » 2011-07-06, 18:43

Panowie chciałbym abyście się wypowiedzieli w tym temacie.....czym dokładnie się kierujecie kupując tę a nie inna gre do kolekcji?
Czy jest to chwilówka tak jak u mnie to bywa że np.mam okres w którym zbieram gry na Famicoma,po pół roku przychodzi mi ochota na szaraka a np teraz mam zapał aby wrócić do poczciwego N64 oraz NESa.
Czy tez kierujecie sie opiniami różnych użytkowników że np ta gra albo tamta jest ok,po zapoznaniu sie z dana grą na YT poprostu ją kupujecie?

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: Damjen » 2011-07-06, 19:26

Przez długi czas zbierałem i grałem tylko w N64 (miałem kiedyś nawet chęć zebrać wszystkie gry jakie wyszły na tą platformę) tak więc tu kupowałem wszystko co popadło, byle jak najtaniej i w min. db stanie. Potem przyszedł czas na inne konsole...i padło najpierw na Segę Genesis - z tym, że wiedziałem w tym przypadku i w przypadku każdej następnej konsoli, że nie zdołam zebrać całej biblioteki gier więc zacząłem być bardzo wybredny :smile:
Generalnie u mnie wygląda to tak, że była wishlista konsol (teraz zostało już na niej tylko Wii) i z chwilą zakupienia konsoli powstawał wishlist akcesoriów oraz oczywiście gier. Wishlist akcesoriów był robiony stricte pod gry, które chciałem mieć a nie odwrotnie. A co do gier - kiedyś sądziłem, że wypada mieć sztandarowe tytuły na każdą konsolę ale:
1. za dużo tego by było,
2. nie każdy sztandarowy tytuł mi się podoba,
3. "wypada" to puścić kobietę przodem w drzwiach a nie kupować jakąś grę dlatego, że komuś innemu wydaje się, że wypada ją mieć - to w końcu MOJA kolekcja :smile:
A jakie gry chcę mieć? Po prostu te, które mi się podobają z tego czy innego względu - nie ważne jakiego - czy to grafika, czy muzyka, czy gameplay, czy sam nowatorski pomysł. Czasem natknę się na jakiś tytuł przypadkiem na youtube, czasem od kogoś na forum usłyszę o jakiejś mało znanej ale dobrej grze ale zazwyczaj przeszukuję serwisy z grami, głównie działy z gatunkami, które mnie najbardziej interesują. Zawsze najpierw sprawdzam grę na youtube i jeśli jest taka możliwość to (tfu) na emulatorze. I nie ma dla mnie żadnego znaczenia, że ktoś uważa, że dana gra to crap - jeśli mi się podoba to będę ją miał. Podobnie nie odstrasza mnie cena - jeśli nawet jest to jest jakiś mega rare unikat i ma nieszczęście być w moim guście to prędzej czy później zostanie przeze mnie ustrzelony :wink: (były czasy, że nie mogłem tylko nieśmiało marzyć o Sin and Punishment, Ibara czy Rendering Ranger a jednak poajwiły się okazje by je w kupić w miarę przystępnej cenie - kto szuka, ten znajdzie :smile: ) Generalnie też staram się kupić te gry, które podobały mi się wtedy gdy o konsolach mogłem tylko marzyć i z wypiekami na twarzy oglądałem takie programy jak Games World na Sky One czy Escape na Polonii 1 :P Nostalgia factor :smile:
Ostatnio zmieniony 2011-07-06, 19:31 przez Damjen, łącznie zmieniany 1 raz.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: mcfly12 » 2011-07-06, 19:28

U mnie zazwyczaj są dwie sytuacje.

Mam parcie na grę i kupuję ją nawet czasem przepłacając. Sytuacja druga to przeglądanie na allegro ofert i kupowanie gier (najczęściej po niewielkiej cenie) które znajdują się na mojej wishliście. Jeśli chodzi o opinie innych to czasem się nimi kieruje i obowiązkowo obczajam dany tytuł na YT.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: stoodio » 2011-07-06, 19:29

Heh, ciekawy temat :)

W moim przypadku sytuacja jest nieco skomplikowana - owszem, występuje tzw. efekt spontana, np. wczoraj obudziłem się z chęcią zakupu NDS'a i dziś już kupiłem (i teraz przez najbliższe 2-3 miesiące skupię się właśnie na tej platformie). Ale poza tym, zawsze jestem zainteresowany okazjami spod znaku NES oraz PC Duży-Kartonowy-Box. Do tego, wertuję ebay czy Allegro w poszukiwaniu określonej grupy tytułów w rozsądnej cenie, na które w razie ich pojawienia się, zawsze mam odłożona kasę.
Obrazek

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: Rafi » 2011-07-06, 19:45

U mnie wygląda to następująco. Nie skupiam się na konkretnej platformie, tylko kupuję to co mi się podoba. Czasami mam takie dni, że przejrzę sobie wszystkie kategorie na Allegro i szukam interesujących mnie tytułów. Jeśli nie jestem do końca do czegoś przekonany to sprawdzam gameplaye, opinie, recenzje etc.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: DizzyX » 2011-07-06, 20:12

Generalnie to jest różnie.

Generalnie zwykle nie mam parcia na kupno gier, zwykle skupiam się na sprzęcie :P tak że na gry zwykle nie przepłacam ;) co innego sprzęt... ;)

Mam kilka gier na takiej jakby wishliście... jeśli trafię coś ciekawego z wishlisty to kupuję :)
A zwykle po prostu przeglądam Allegro i jeśli trafię coś ciekawego i taniego to biorę :)

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: mca64 » 2011-07-06, 20:32

Roznie z tym bywalo. Obecnie wstrzymalem sie z kolekcjowaniem na pewien czas (musze sie w koncu przylozyc do napisania pracy dyplomwoej a kolekcjonowanie i zdobycie kasy na gry starsznie czas zzera). Przez ostatnie 3 miesiace skupilem sie na kompletnych grach na n64 w bardzo dobrym stanie, system PAL. Udalo mi sie uzbierac okolo 40 pozycji, kazda w idealnym stanie w tym okolo 20 nowych gier. Ogolnie szedlem na ilosc a nie na jakosc, ale udalo sie zdobyc kilka perelek takich jak Perfect Dark czy Taz Express

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: Baieros » 2011-07-06, 20:47

Ja na początku poleciałem mocno w ilośc na N64 i SNES, z czasem zacząłem bardziej selekcjonować, ale jak cena jest dobra to nie przebieram i biorę. Więc można powiedzieć że sugeruję się głównie ceną. Oczywiście są gry, w które grałem na PC lata temu lub u kolegów te obserwuje non stop i czaje się jak sęp na okazje.
Często dodaje różne rzeczy do wishlisty, ale później rzadko się nią kieruje, bardziej ceną i filmikiem na youtube.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: Spyro1993 » 2011-07-06, 21:45

W moim przypadku jest tak, że przeglądam Allegro i kupuję grę, która jest w dobrej cenie (czyli możliwie jak najtaniej) i mnie zaciekawi. Ponadto przeglądam na You Tube gameplay i dopiero wtedy decyduję się na zakup. Oczywiście są wyjątki, że chcę kupić grę za wszelką cenę - głównie gier z danej serii (np. Harvest Moon). :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: emet96 » 2011-07-06, 22:23

Ja przeważnie kupuje konsole w taki sposób: "Mam chęć pograć w goldeneye to kupuje Nintendo 64" I tak przeważnie za konsole przepłacam ;). Co innego gry szukam jak najtaniej Np."Mam ochotę na residenta 2" I po pezeszukania ebaya i allegro wybór pada na japońską wersję. A jeżeli gra była wydana na 2 wrogie platformy to patrzę na screeny, gameplaye, recenzje. I Staram się kupić lepszą konwersję. A teraz mam chęć na Super mario world więc chyba wiadomo co będę kupywał ;).
/PSX/N64/X360/

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: emde » 2011-07-07, 10:41

Jak wielu z was, robię sobie wantlisty i ustalam maksymalne kwoty jakie mogę za coś dać (ale w ferworze licytacyjnej bitwy zdarza mi się zaoferować nawet dwukrotnie wyższą kasę). Ponadto inwestuję w ilość (kiedyś będziecie mi zazdrościć kompletów pal każdej retro konsoli) i jeśli cena jest dobra, kupuję gry stricte "na półkę". Takie najchętniej wyhaczam w zestawach - czy to na allegro, czy na giełdzie. Z reguły to najlepszy deal; kupujesz snesa z 10 grami za 140zł, sprzedajesz cztery duble plus niepotrzebną konsolę i zostaje ci 6 nowych gierek i jakieś extra 2 dychy w kieszeni. Do the math, jak głosił slogan poczciwego Jaguara.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czym się kierujecie w kupowaniu???

Post autor: Axi0maT » 2011-07-14, 14:16

Mam te wygode ze wiekszosc z moich znajomych interesuje sie jednak nowosciami, wiec od lat odwiedzajac ich podgladam w co tam graja i jesli mi sie spodoba to dopisuje na wishliste.

Wishliste uzupelniam rowinez bardzo czesto poprzez przegladanie listy gier jakie wyszly na dana platforme. Jak akurat sie nudze to siadam sobie i lece tytul po tytule i zagladam na youtube - jesli wyglada zjadliwie to zaczynam szukac co nieco informacji w serwisach branzowych - glownie gamespot, ale inne rowniez.

Podobnie jak AdamGilmore nie kieruje sie opiniami typu "to jest must have jak ktos ma te konsole". Gra musi mi przypasc do gustu i koniec... nawet jesli ktos gdzies powie ze to badziewie i wystawi gierce 3/10. Pomocne bywaja tez opinie ludzi z forum, ktorzy maja podobne gusta jak ja, ignoruje natomiast calkowicie zachwyty osob, ktore wiem ze preferuja inne typy gier.

Osobna grupe stanowia gry na N64 - kupuje wszystko jak leci, byleby w dobrej cenie. Ta konsolka jest moim konikiem wiec pcham do oporu ile wlezie :)

ODPOWIEDZ