Kartony

Ogólna dyskusja o handlu.
Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Hayabusa » 2012-03-02, 14:35

Herbal pisze:Widzę, ze otworzyłem tu istną puszkę Pandory. Nie odbierajcie mnie proszę, jako jakiegoś buńczucznego snoba, bo nim nie jestem. Po prostu lubię trzymać się jakichś wyznaczonych przez siebie wytycznych tworząc kolekcję.
Niestety, ale poruszanie tematu kolekcjonowania i jego wyznaczników zawsze budzi wiele kontrowersji i sprzeczności, czego efektem jest kilkanaście stron argumentacji i skakania sobie do gardeł. Osobiście, cholernie mnie dobijają ceny niektórych gier w pudełkach, w stosunku go gołych cartów... człowiek ma ochotę pograć w dany tytuł, a tu albo nie ma gdzie go wyrwać, albo cena jest megaprzegięta ;)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-02, 16:23

To prawda. Ja też nie wypieram się posiadania gołych kartów, co wyraźnie zaznaczyłem w pierwszym moim poście w tym temacie. Jednak co poniektórych rozjuszył tu obrany przeze mnie kierunek - kolekcjonowania jeśli to możliwe kompletnych zestawów, jakie w swoim czasie wyjechały z taśmy fabrycznej. I nie chodzi tu bynajmniej o egzemplarze zafoliowane.
Jednocześnie nie ukrywam tego, że posiadam trochę gołych kartów jak i gołego sprzętu. Np. obok tych kilku oboxowanych tytułów na Atarynę posiadam ok 70 goluteńkich kartów na tę platformę. Podobnie rzecz ma się z NESem i SNESem jeśli chodzi o proporcje, przeważają golaski :wink: Wobec powyższego pragnę uspokoić wszystkich "młodych maturzystów", którzy tak skrupulatnie analizowali moje wypowiedzi - do kolekcji takiego np. nintendopassion jeszcze baaardzo mi daleko. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kartony

Post autor: hat » 2012-03-02, 18:20

Moim zdaniem pudełka po konsolach to tylko zbędne graty zajmujące miejsce w szafie. Boxa mam tylko od mojego zielonego N64, które mam od nowości z wszystkimi papierami i styropianami. W sumie nie mam pojęcia po co to trzymam :smile: , żona już ze sto razy chciała pudło po cichu zutylizować :smile: , ale się nie daję.
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-05-14, 18:07

Pora włożyć kij w mrowisko :wink:
Dla wszystkich tych co ignorują kartony, proponuję rzucić okiem po ile te kartony gonią na allegro :shock:

http://allegro.pl/pudelko-do-castlevani ... 05557.html

http://allegro.pl/pudelko-do-turtles-th ... 05607.html

poszarpane pudełka w cenie gry!!!

I niech mi jeszcze ktoś wyskoczy z hasłem, że makulatury nie warto zbierać 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kartony

Post autor: hat » 2012-05-14, 18:50

PapaHerbal pisze:
I niech mi jeszcze ktoś wyskoczy z hasłem, że makulatury nie warto zbierać 8)
Pewnie że warto "zbierając makulaturę chronisz lasy" :grin:
Daj spokój, to że ktoś licytuje jakieś śmieci nie znaczy że warto zawalać sobie dom jakimiś rupieciami w nadziei że kiedyś się sprzeda za trzy dychy. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Kartony

Post autor: PapaHerbal » 2012-05-14, 19:10

hat pisze:Pewnie że warto "zbierając makulaturę chronisz lasy"
No to mamy już dwa argumenty "za" :grin:
A tak serio, to chciałem zwrócić uwagę na ciekawe zjawisko: nazwijmy je "pudełkową koniunkturą".
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kartony

Post autor: frabi » 2012-05-14, 19:31

Dobrze że ktoś wrócił do tego tematu bo przynajmniej zwróciłem uwagę na ten wątek i znalazłem na odpowiedź na trapiące mnie pytania - czemu konsole w boxch są tak drogie i po co Wam w ogóle te boxy :grin:
Po przeczytaniu całej muszę powiedzieć, że jestem w szoku jakim retrogranie/kolekcjonowanie może być rozbudowanym tematem. Mnie opakowania sprzętu jakoś nie kręcą ale potrafię zrozumieć tych którzy podniecają się opakowaniem - jak każdy inny przedmiot kolekcjonerski sprawia radość, szczególnie im lepszy stan zachowania.

U siebie budując kolekcję postawiłem sobie założenie, że konsole mają być łatwo dostępne do grania - więc przechowywanie w boxach odpada. Poza tym jakoś kartony do sprzętu mnie nigdy nie kręciły.
Trochę co innego gry - niby kupuje tylko te w które chce pograć, ale łapię się na tym że niektóre tytuły chciałbym po prostu mieć, ze względu na ich szczególne znaczenie - np poluje na E.T. :grin: Więc chyba jednak wychodzi ze mnie dusza kolekcjonera, gdzie ta pasja przewijała się zawsze u mnie w jakieś formie - znaczki, monety, karty bankowe.
Na razie mój plan uwzględniający realne możliwości to mieć na każdą platformę po jednym ciekawym tytule w boxie.

Swoją drogą jak patrzę teraz na mało ciekawe opakowania współczesnych gier to miło się wspomina czasy kiedy każda gra miała 10 dyskietek i duże, atrakcyjne kartonowe pudło (wtedy byłem graczem pecetowym) - wtedy oryginałów miałem niewiele, ale te które były, pięknie zdobiły półki.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kartony

Post autor: Ukukuki » 2012-05-14, 20:22

Ja wychodzę z założenia ,że lepiej kupić taniej grę bez pudełka niż szarpać się drożej z 20 letnią makulaturą. A ile kasy zostaje w kieszeni:P Standardowo nie tyczy się to nowych konsol gdzie różnicy w cenie praktycznie nie ma i płyt.
Famicom!

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Bodzio » 2012-05-29, 14:28

Kiedyś na wykopie mi mignął schemat jak zrobić z papieru fantoma na lekcję biologii ze wszystkimi wnętrznościami i tak sobie pomyślałem, że jak tego typu schematy są w sieci to może znajdę jakieś schematy boxów od konsol do druku. Niestety nie znalazłem, ale ciekaw jestem czy coś takiego jest w ogóle realnego? Czy druk czegoś takiego byłby możliwy i ciekaw jestem kosztów bo chyba na klasycznej drukarce to niezbyt. Kiedyś trafiłem na blog gdzie do snesa ktoś robił repliki boxów, więc może do konsol też się da...

Awatar użytkownika
after
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 339
Rejestracja: 2012-04-12, 15:24

Re: Kartony

Post autor: after » 2012-05-29, 14:45

Obczajcie tą stronkę:
http://npes.free.fr/index.php
Spora kolekcja pudełek, labeli, a nawet manuali

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Kartony

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-29, 19:17

Ja nie kupuje bez pudełek :)
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ