Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-28, 18:40

Jako, że od czasu do czasu pojawiają się na forum głosy oszukanych w taki czy inny sposób na największym w tym Kraju portalu aukcyjnym, wpadłem na pomysł stworzenia czarnej listy sprzedawców na podstawie informacji od forumowiczów. Taka Strefa Konfidenta. :evil:
Jeśli zostałeś/-aś oszukany/-a, możesz podzielić się swoją historią w dziale Wałki na Allegro, tutaj natomiast podawaj nick'a nieuczciwego sprzedawcy a ja postaram się sukcesywnie rozbudowywać pierwszego posta gdzie nick'i te będą aktualizowane. Dzięki temu przed zakupem będziecie mogli zweryfikować sprzedawcę co pozwoli być może uniknąć niepotrzebnych nerwów, zgrzytania zębów i straconego czasu.

Pamiętajcie: aby nie popaść w konflikt z prawem nie podajemy żadnych danych osobowych sprzedawców - tylko nick'i i ewentualnie linki do trefnych aukcji w których braliście udział!

Na początek różne wcielenia Szalitara:

AntariGB
CentrumGier
KonsolowyMan
Nakatek
Pajdowaty
RetroFanAllegro
RetroGry
Szalitar
GameBoyCzesci
CzesciKonsole

i kolejni:

lecho11
cinas77
szafos1
AMFA20
Sting08
D-M_C
adrianna-adka
ZigaPaskuda
swinka_peppa
tymek_ey
mitulskiszymon
audio_elektro
superterminator
Rozqrwiacz
aasskkaa20
prorok216
BARCELONAS55
tarnowiecka
Shadow_2025 aka rysiek18-04
Obrazek

nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: nintendog » 2013-08-28, 19:48

Dopisuje kolejnego cwaniaczka - lecho11 - kupiłem kiedys u niego na aukcji grę Rayman i Fife 99 na PSX (komplet), pieniądze wpłaciłem od razu przez payU no i czekałem na przesyłkę. Po tygodniu zacząłem się niepokoić i napisałem do gościa by wysłał mi skan potwierdzenia - ten stwierdził że on potwierdzenie wyrzucił, że nie będzie niepotrzebnie składował makulaturę. Kwota nie była na szczęście duża - bo 13 zł, ale oszust to oszust.

WilkBialy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2013-06-25, 22:05

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: WilkBialy » 2013-08-28, 22:14

cinas77 - zakup niezbyt udany płyty odbiegały one od stanu dobry trochę użerania, ale w miarę ok.

szafos1 - gry nie zrysami, a odpryskami (o co się pytałem) zwrot ostałem, przed zakupem upewnić się co i jak :)

lepiej wypytać przed kupnem.

AMFA20 - dwa tygodnie po zakupie, nie mam już gry odesłał kase po następnych 2 tygodniach bez kosztów wysyłki.

tu nikać.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Antari » 2013-08-29, 00:38

Sting08 - sprzedaje całą masę piratów gier z serii Pokemon na GBA oraz wiele innych produkcji. Gdy zwrócono mu uwagę zapewnił że gry pochodzą z nowego rzutu z USA, zostały wyprodukowane niedawno i są oryginalne.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Axi0maT » 2013-09-17, 18:36

Do kolekcji dorzucamy swieze konto - Retr0spekcja. Ogloszenia tego delikwenta padly juz na forum - wiadomo, o co chodzi, wystarczy spojrzec do kosza gdzie posty wyladowaly. Gry sprzedawane jako nowe, oczywiscie nowymi nie sa - to uzywki przefoliowane "metoda chalupnicza", a wiec kolejne walki i szukanie jelenia w celu wyciagniecia niedorzecznych sum od nieswiadomych i latwowiernych uzytkownikow.

klaude
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 120
Rejestracja: 2011-11-11, 15:05
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: klaude » 2013-09-17, 21:52

Nie zaliczam się do oszukanych, ale dzisiaj przypadkiem zauważyłem że konto Retr0spekcja oraz Game-Pad na allegro to ta sama osoba (szablon pochodzi z tego samego serwera).

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-18, 10:40

W założeniu lista ma opierać się na własnych, złych doświadczeniach użytkowników forum ze sprzedawcami. Więc jeśli nie było transakcji, z której kupujący byłby w jakikolwiek sposób niezadowolony to nie umieszczamy takich sprzedawców na liście.

Wszelkie info o korelacjach między kontami można zamieszczać, jednak jeśli nikt nie miał osobiście złych doświadczeń ze sprzedawcą sprzedającym z kilku kont oraz komentarze nie wskazują na oszusta, kont takich nie będę dodawał do listy.
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Antari » 2013-09-22, 20:38

Warto by dopisać dwa konta Szalitara, których brakuje wam na liście:

GameBoyCzesci
CzesciKonsole (założone niedawno).

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Kwaśny » 2013-10-07, 20:47

Czy to też kolejne konto czy już jestem przewrażliwiony?

http://allegro.pl/shamus-game-boy-ori-w ... 42131.html
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2013-10-08, 12:35

D-M_C - "idealny zestaw sega master system II" - jeden pad nie działa, drugi miał wyrwany "krzyżak" zastąpiony kawałkiem folii..., zero kontaktu telefonicznego i mailowego.

adrianna-adka - chcąc uzyskać lepszy obraz na sega master system I, zamówiłem kabel video z końcówką DIN (tak jak w opisie aukcji), co potwierdziłem dzwoniąc i pytając czy to aby na pewno DIN, a nie mini Din - po czym otrzymałem kabel mini-Din, gdy zadzwoniłem, że chcę zwrócić towar bo nie to zamawiałem to "sprzedawczyni" śmiała mi się do słuchawki, że "ona się nie zna i mogę sobie wystawić negatywa" po czym wystawiła jeszcze mi ;)

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: frodo666 » 2013-10-18, 13:19

Dodam też coś o AMFA20 - czasem nic od niego nie kupujcie. Jest to jakiś zasrany gówniarz, który dorwał się do Allegro. Kupiłem od niego Network Adaptor i czekałem tydzień na przesyłkę po czym się wku*wiłem i napisałem mu, że po weekendzie zgłaszam sprawę na policję. W odpowiedzi otrzymałem jakieś takie gówno:
Witam za adaper bo nie moge znalesc siostrzeniec mi go wyniusl prosze podac nr konta
Wysłałem mu numer konta do zwrotu kasy, ale po drodze musiałem go jeszcze raz policją postraszyć, aby wysłał mi przelew, bo coś się do tego nie kwapił :angry:
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: mentor93 » 2013-10-18, 13:59

Może i gówniarz, ale nic bardzo piekielnego. Przy Szalitarze to aniołek :)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2013-10-18, 14:16

Z szalitarem to i tak każdy podkulił ogon i anulował komentarze na jego prośbę... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2013-10-20, 19:54

Sorrki, frodo, bo ja Ci namaiłem ten adaptor jako okazję. :? AMFA najwidoczniej zbyt ostro siorpie noskiem i nie ogarnia tematów allegrowych, w związku z czym ląduje na naszej czarnej liście!
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: frodo666 » 2013-10-20, 22:30

Nic się nie stało. Oddał mi calą kasę ;-)
Obrazek

ODPOWIEDZ