Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2016-05-10, 07:36

20 zł to spuszcza mi facet od nowej gry w małym sklepiku w Gdańsku gdzie kupuję od ponad roku :)
Ogólnie fajnie że pojawiają się takie małe sklepiki w centrach handlowych itp i mogą nieźle konkurować z dużymi sieciami i allegro. Osobiście wolę zapłacić trochę więcej i mieć grę na miejscu w stanie mi znanym niż liczyć na los przez allegro.
Obrazek

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Melvin.FoX » 2016-05-10, 12:22

Trochę offtop ale dodam, że ja ponad to wolę olx lub gametrade - targuję, umawiam się na odbiór, sprawdzam i jestem ładnych kilka złotówek do przodu w stosunku do stoisk.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Forte » 2016-05-12, 09:06

Melvin.FoX pisze:Trochę offtop ale dodam, że ja ponad to wolę olx lub gametrade - targuję, umawiam się na odbiór, sprawdzam i jestem ładnych kilka złotówek do przodu w stosunku do stoisk.
Z Olxa sam korzystam w dwie strony. Sposób na dorwanie różnych tytułków fajny, aczkolwiek wiadomo jak to jest z wysyłkami - trzeba uważać.

Co do gametrade, nigdy nie korzystałem. Warto się w to bawić?
Sega!

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Melvin.FoX » 2016-05-12, 09:15

Na początku jak olx nie istniało a poziom gumtree pozostawiał wiele do życzenia to korzystałem z tego dość często. Wtedy były też czasy gdy do konta PSN można było podpiąć 5 konsol i robiliśmy zrzutki na zakupy w storze na 5 osób :)
Obecnie zaglądam tam, gdy chcę wyrwać jakąś używaną nowość nieco taniej. Retro do tej pory tam nie szukałem :o
xo - that was for the players

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: szczupi26 » 2016-05-12, 13:18

Na Gt wyrwałem swojego czasu kilka gier na gacka w cenie o 1/3 niższej od allegrowych

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Manietu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-15, 16:35

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Manietu » 2016-06-15, 16:43

Ja kupowałem gry PSX od użytkownika Marhause i akurat nie miałem szczególnych powodów do narzekań.

Serdecznie za to odradzam kupowanie czegokolwiek od Zigapaskuda, gdyż ten sprzedaje wersje z francuskimi okładkami jako angielskie.

Odradzam również użytkownika michał.dobrzyński lub dober3 z Gdyni/Helu. Ten najpierw prosił o przelew o złotówkę więcej, by zabezpieczyć wysyłkę, a umówionej koperty bombelkowej i przesyłki poleconej, tylko przesyłką zwykłą, i pudełko przyszło połamane. Dodatkowo płyta nosiła wyraźne ślady czyszczenia pastą do zębów.

Radzę też wystrzegać się użytkownika ludev z Warszawy, czasami podpisującego się jako maciej eden. Gość najpierw sprzedaje, prosi o szybką wysyłkę kasy, a potem po tygodniu mówi, że paczkę mu ukradli i wspaniałomyślnie może zwrócić pieniądze, po czym wystawia ją ponownie na Allegro lub OLX. Żenada po prostu!

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2016-08-19, 06:55

A ja dodaje Kamila z Józefów, Dębinka z OLX i radzę uważać na jego obecnie sprzedawaną kolekcję w stanie "idealnym" - połasiłem się i zapłaciłem 3 razy więcej niż na ogłoszeniu obok, żeby mieć grę w jak najlepszym stanie i dawno się tak nie dałem oszukać. Zdjęcia fachowo robione pod światło, a przyszła do mnie płyta z masą drobnych rys i dwiema głębszymi z których jedna jest naprawdę spora - oczywiście brak odzewu po wiadomości z mojej strony.

Przy okazji rozmowy telefonicznej gdzie prosiłem o rzetelne sprawdzenie płyty pod kątem czyszczarki i rys, Kamil strasznie polecał sklep http://konsoleigry.pl/, którego okazał się właścicielem bądź pracownikiem więc tu też radzę uważać na zakupy.

Poniżej link do ogłoszeń na OLX:

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/349E9/

Oczywiście wszystko jak w opisie "stan idealny" ;)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2016-08-19, 10:05

Akurat co do sklepu konsoleigry.pl nie mam żadnych zastrzeżeń. Kupuję tam bardzo często: szybka wysyłka i wszystko elegancko pakowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2016-08-19, 19:45

Kaspar84 pisze:Akurat co do sklepu konsoleigry.pl nie mam żadnych zastrzeżeń. Kupuję tam bardzo często: szybka wysyłka i wszystko elegancko pakowane.
To dobrze dla Ciebie, ja tam już na pewno nic nie kupię, gość oszukuje ludzi, udaje "nieświadomego kolekcjonera", który przy okazji reklamuje sklep i do tego moja ulubiona forma wieśniactwa przy takim wałku - brak kontaktu po zgłoszeniu uwag co do stanu płyty w "stanie idealnym" - nie ma co - sprzedawca na miarę dzisiejszych czasów ;) Brzydzę się złodziejstwem i oszustwem, więc jak dla mnie CZARNA LISTA.

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Aris » 2017-03-24, 19:58

To i ja podzielę się swoimi przygodami.

http://allegro.pl/sony-psone-i672186954 ... ZDJkNWY%3D
Kupiona jako dawca części do przeszczepu. Co dostałem? Sam kadłubek. Wybebeszona za wszystkiego w środku. Nie wiem czy walić od razu negatywa czy co. Kwota niewielka.

http://allegro.pl/playstation2-full-zes ... M2MA%3D%3D
Taki super stan, że maskownicy brak od napędu.

Najgorsze, że takie oszołomy odpowiedzą negatywem za negatyw. Mam pewnie konto i bardzo pozytywne opinie nie chciałbym ich psuć.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: kolo » 2017-03-24, 20:59

Wal śmiało negatywy, allegro wprowadziło zmiany w systemie komentarzy i teraz sprzedawcy nie mogą udzielać komentarzy kupującym.
Z PS2 gość ewidentnie wiedział że wciska gówno, inaczej nie dawałby zdjęcia przodu konsoli z google a reszty zdjęć prawdziwych, tak samo ten od PSone, tyle co widać to zasłonił a żeby się skapnąć że nie ma połowy konsoli bez jej rozkręcania nie trzeba być profesorem na AGH.
Osobiście z PSone bym się gryzł, z PS2 dałbym ewentualnie negatywa bo chyba nie ma sensu zwracać, cena raczej nie była taka zła z grami i dwoma padami jeśli laser jest w dobrym stanie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

InstantFailure
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 28
Rejestracja: 2016-10-01, 20:49

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: InstantFailure » 2017-03-24, 23:49

Mimo wszystko, zawsze można zapytać gościa o tą maskownicę. Kto wie skoro miał swapmagic może faktycznie zapomniał dorzucić, albo zawieruszył i nagle jakoś się znajdzie. W innym przypadku powinien napisać o braku w opisie.

Dobrze jest dowiedzieć się, że system komentarzy na allegro w końcu zmienił się na korzyść kupującego. :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2017-03-25, 23:07

Teraz już wiesz dlaczego "poprzedni użytkownik zrezygnował z zakupu" PS2.
Obrazek

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Aris » 2017-08-07, 19:57

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 4&order=dd

Na początku byłem w szoku jak ładnie zapakowana przesyłka. Później było gorzej. Sprzęt brudny 2 pady GC z defektem w jednym klapnieta lewa gałka a w drugim prawa. ;D Ogólnie zestaw wygląda jak wygrzebany ze śmietnika albo kupiony zaniedbany na targu. Widzę po archiwum częściej takie rzeczy sprzedawali.
Siedze i pucuje.

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Aris » 2017-08-08, 20:30

"Witam co do czystosci akurat tego zestawu zgodze sie z panem poniewaz w takim stanie dotarl do mnie . Osobiscie nie uzywalem tego zestawu tylko sprawdzalem technicznie , piloty sprawdzalem i zokty dzialal prosze na spokojnie sprawdzic go jeszczeraz co do resetu poprzez pada nie wystapil taki blad analogi choc zluzyte sa sprawne i prosze pamietac ze sprzet zostal wyprodukowany ponad 10 lat temu niestety na chwile obecna nie posiadam padow na wymiane byc moze w ramach niewielkiej rekompensaty moge panu doslac gre np mario&sonic at the olympic games "

"Dziękuję za odpowiedź. Mniejsza o czystość. Wiimot na prawdę nie reaguje. Mam inne Wiii wiec wiem jak się je obsługuje. Zalicytowałem gdyż chciałem mieć wersję RVL-001 aby odpalać gry z GC oraz dodatkowe kontrolery. A co do pada z GC resetuje jak się poruszy wtyczką w gnieździe konsoli. Co nie jest winą konsoli bo dzieje się to tylko w jednym z padów tym z lewą gałką w gorszym stanie. Nie chcę naciągnąć sam sprzedaje sprzęt który jest mi zbędny ale to jest bardzo poniżej moich oczekiwaN, nawet mogę nagrać filmy co się dzieje. "

"Rozumiem na chwile obecna tak jak juz wspomnialem moge zaproponowac dodatkowa gre "

Więc postanowiłem zaproponować mu soczystego negatywa. :) Inna sprawa pluje mi w twarz mając w pip innego towaru a proponuje grę o marginalnym zainteresowaniu wśród kupujących.

ODPOWIEDZ