Czarna lista sprzedawców

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Manifesto » 2013-11-06, 12:47

Ostrzegam przed sprzedawcą o nicku ZigaPaskuda. Mimo że ma prawie czystą kartę, w moim przypadku pojechał ostro po bandzie. Gość nie potrafi nawet porządnie zapakować przesyłki - okleił taśmą paczkę w ten sposób, że przykleiła się do pudełek (!!!) dwóch, z trzech gier na PSX, które u niego kupiłem. Ale to jeszcze bajka gdyż jedna z gier ma dodrukowaną okładkę (akurat dziwnym trafem ta, której nie było na zdjęciu aukcji) zamiast oryginalnej. Stan płyt jest ok (choć w sumie na upartego również można się tutaj przyczepić do jednej gry). Gość jest mało komunikatywny i raczej wątpię, że odpowie na maila którego mu wysłałem (przed kupnem odpowiadał od razu, w tej chwili nie odzywa się od wczoraj mimo że loguje się na Allegro). Teraz do tych 60 zł które wydałem będę musiał skombinować dwa pudełka, gdyż śladów taśmy przylepnej raczej nie usunę. No i jedna z gier na sprzedaż, gdyż egzemplarz z dodrukowaną okładką nie ma dla mnie żadnej wartości kolekcjonerskiej.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2013-11-17, 16:41

Ślady taśmy usuniesz izopropanolem.

A zakupów u gościa też nie robię, bo handluje grami odkupionymi od szalitara ;).
Obrazek

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2013-12-13, 11:53

swinka_peppa

otrzymane od użytkownika płyty wyglądały jak by ktoś nimi szorował po podłodze (powoli robi się to standardem na allegro) - nie polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: M-Chan » 2013-12-16, 08:49

ping pisze:swinka_peppa

otrzymane od użytkownika płyty wyglądały jak by ktoś nimi szorował po podłodze (powoli robi się to standardem na allegro) - nie polecam.
Obejrzałem zdjęcia które zamieściłeś i nadal nie wierzę, że ktoś sprzedał płytę w takim stanie... Co do standaryzowania się tego typu "zabiegów" to niestety masz całkowitą rację i w dużej mierze jest to spowodowane biernym podejściem administratorów samego portalu allegro, o którym mało kto wie dopóki nie zakłada tzw. sporu i nie dostaje całej masy "bezcennych rad", aby dogadać się z oszustem samemu... :angry:

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2013-12-16, 22:12

Gdyby kogoś interesowało jak potoczyła się dalej akcja - oczywiście dostałem komentarz odwetowy o treści:

"Klient owszem zaplacil. ale wystawil komentarz niesprawiedliwie. plyty byly uzywane nie nowe. poza tym 100% sprawne. niestety nie nadaja sie do sprzedazy ale wlasnego uzytku. prosze zadawac pytania przed zakupem badz prosic o dodatkowe zdjecia."

I maila:

"Witam. plyty byly kupione uzywane. przyznaje sie gralismy w nie na kazdej po raz lub max 2. sprzedawalam je juz od dawien dawna i nie zagladalam do nich. wiedzialam ze dzialaja wiec, nie sprawdzalam reszty. moze pan je odeslac a ja zwroce panu wylicytowana kwote z allegro. oczywiscie za przesylke nie place. Sprawdzal pan w ogole czy dzialaja? poza tym zawsze przed dokonaniem zakupu mozna sie skontaktowac i zapytac o stan plyt badz prosic o dodatkowe zdjecia. wtedy wszystko wyjasnilo. pozdrawiam"

Na który dość rozwlekle odpisałem:

"Odsyłanie nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Zapłaciłem 8zł za gry, 8zł za transport. Oferuje Pani możliwość zwrotu - jeśli wyślę gry, będę musiał zapłacić 8zł za wysyłkę, Pani zwróci mi wylicytowaną kwotę, więc prosty rachunek - mój wkład będzie wynosił 24zł (8zł - wylicytowana kwota, 8zł - wysyłka od Pani do mnie, 8zł - wysyłka ode mnie do Pani), dostanę 8zł zwrotu, więc nadal będę stratny 16zł. Do tego będę musiał stać w kolejkach na poczcie, a czas to pieniądz. Przykro mi, ale nie ma to najmniejszego sensu. Proszę o rzetelne opisywanie przedmiotów na przyszłość. Gdybym dajmy na to sprzedawał samochód, a kupujący otrzymałby pojazd z porozrywaną tapicerką i silnikiem zdartym do granic możliwości, to też byłoby ok?

Druga sprawa, z taką bezczelnością dawno się nie spotkałem - w komentarzu pisze pani o płytach "niestety nie nadaja sie do sprzedazy ale wlasnego uzytku." - zatem z jakiej racji Pani mi je sprzedała, skoro do sprzedaży się nie nadają? W sprawie komentarza będę się kontaktował z administracją allegro, bo delikatnie mówiąc zostały przekroczone wszelkie granice przyzwoitości. Do użytku własnego również się nie nadają - po sprawdzeniu płyt programem CD-Check, wyskoczyła masa błędów odczytu, zatem otrzymałem towar uszkodzony.

Nie bawiłbym się w cały ten cyrk, gdybym po prostu zobaczył odpowiedź na mojego pierwszego maila - wystarczyło zwykłe ludzkie przepraszam, ale widocznie przyznanie się do błędu to zbyt trudna rzecz. Wystawianie komentarzy odwetowych również jest poniżej wszelkiej krytyki, gdyż ja z umowy się wywiązałem - wpłaciłem pieniądze. Pani mi wystawia komentarz negatywny. Za co? Za to, że napisałem prawdę o stanie otrzymanego towaru? Proszę dogłębnie przemyśleć swoje postępowanie."

Sprzedawca to żart.


No i dobra odpowiedź na mój komentarz:
[Odpowiedź z: pon 16 gru 2013 16:29:39 CET] Nie jest to stan jaki ja pamietam. plyty uzywane w 100% sprawne. gdyby byly az takie rysy to nie dzialaly by. Przeprosin domagal sie pan w minute? ludzie tez pracuja a nie siedza przy kompie.


Czyli sugeruje, że porysowałem płyty sam... :)

A co do tego "Przeprosin domagal sie pan w minute? ludzie tez pracuja a nie siedza przy kompie." - maila wysłalem 13 grudnia, komentarz wystawiłem 15. Jaka minuta? Jakie pracuje? Był weekend. (tak, wiem, niektórzy pracują w weekend, ale to jak ta kobieta brnie w swoje jest niepojęte).
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2013-12-16, 23:22

Zatem swinka_peppa dołącza do niechlubnego grona allegrowiczów z naszej czarnej listy.
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: BloodyClaw » 2013-12-21, 09:17

Chciałem "zareklamować" jednego typa, jego nick to tymek_ey. Sprzedał mi grę na PSX jako sprawną, ale niestety sprawna, to znaczyło dla niego (czego niestety "zapomniał" podkreślić w opisie aukcji) iż gra wczytuje się tylko do ekranu tytułowego. Rozgrywki właściwej już nie uświadczyłem. Co więcej, mając chyba nadzieję, że gry nie odpalę, albo mu odpuszczę, dał mi pozytywa jako pierwszy...
Obrazek

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2014-04-04, 18:14

Dodajcie sobie do czarnej listy kolejnego inteligenta:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=34114469

Na jednym forum ma już blokadę na tematy handlowe. Tym razem wylicytował u mnie na allegro gierkę za... złotówkę. Mija tydzień - wpłaty brak, kontaktu brak, więc wystawiłem negatywa. Oczywiście poleciał odwetowiec, w którym powołuje się na swoje własne regulaminy ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
166MMX
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 187
Rejestracja: 2010-08-19, 14:37
Lokalizacja: Okolica Krakowa

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: 166MMX » 2014-04-04, 23:15

ping pisze:Z szalitarem to i tak każdy podkulił ogon i anulował komentarze na jego prośbę... ;)
kto to ten wielki szalitar , jakiś mafiozo?;-D





Sent from my RM-914_eu_euro1_327 using Tapatalk
PSN: RetroGracz
PSX/PS2/PS3/NES/SNES/SEGA

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: ping » 2014-04-04, 23:19

Raczej małolat, który napsuł masie ludzi krwi przez swoje chamstwo i prostactwo ;).
Obrazek

pescyn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 27
Rejestracja: 2014-03-25, 20:47

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: pescyn » 2014-04-14, 10:58

superterminator

licytowałem grę, cena przystępna, w opisie ładnie widnieje info, że w pudle, że sprawna, że z save też żadnych problemów, a tu niespodziewajka, na mniej niż 24h oferta usunięta, aukcja zdjęta, a powód to enigmatyczny zapis cytuje "awaria" - odpowiedzi na maile oczywiście brak
AMIGA 500| NES| SNES| N64| NDS| Wii| MEGA DRIVE+MEGA CD| SATURN| DC|
PSX| PS2| PSP| XBOX| XBOX 360

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Kaspar84 » 2014-04-15, 05:57

audio_elektro

Wiem, że tania gra, ale chciałem ją mieć.

http://img19.allegroimg.pl/photos/orygi ... 01056104_1

Na zdjęciu wszystko wygląda ok, po otwarciu pudełka okazuje się, że okładka jest urwana, jak się przyjrzeć na zdjęciu widać, że już tutaj była oderwana, ale ktoś tak ułożył wszystko, że wygląda ok. Napisałem mejla, że to juz jest szczyt, żeby układać instrukcję tak, żeby wyglądała na całą. Otrzymałem odpowiedź

"czy Pan słyszy sam siebie??

nic nie było układane tylko tak jak było tak zrobiłam zdjęcia

chyba Pan grubo przesadza!!!!!!!!!!!!! to nie jest nowa rzecz i nie kupił jej Pan za 100zł więc proszę sobie darować bezczelność!

A ja nie licze karteczek w każdej książeczce!!!"
Obrazek

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Allegro - czarna lista sprzedawców

Post autor: Natavian » 2014-04-16, 01:13

Kaspar84 pisze:
"czy Pan słyszy sam siebie??

nic nie było układane tylko tak jak było tak zrobiłam zdjęcia

chyba Pan grubo przesadza!!!!!!!!!!!!! to nie jest nowa rzecz i nie kupił jej Pan za 100zł więc proszę sobie darować bezczelność!

A ja nie licze karteczek w każdej książeczce!!!"
No trochę to się różni od kultury sprzedawców z ebaya :P

Rubcil
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 61
Rejestracja: 2013-11-18, 03:12

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Rubcil » 2014-05-22, 17:31

http://allegro.pl/show_user.php?uid=3434200

Radzę uważać,próbowałem kupić od niego kartridże przez OLX, oszukał mnie na 15 zł i nawyzywał od "gnojów,debili itp.". Niestety,zupełny brak kultury,także radziłbym uważać na to,co sprzedaje.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: PapaHerbal » 2014-05-22, 18:23

Rozqrwiacz dodany.
Obrazek

ODPOWIEDZ