Seriale

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Seriale

Post autor: hat » 2012-01-23, 22:21

Oglądam sobie ostatnio Grę o Tron i jestem pod dużym wrażeniem. O ile książka niezbyt mi się podobała, to serial jest świetny.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Seriale

Post autor: mentor93 » 2013-03-30, 03:41

W lecie z nudów zacząłem oglądać seriale na Comedy Central Family. Odkryłem wtedy Roseanne, Cudowne Lata (moje dwa ulubione seriale), Byle Do Przodu, Frasiera, Dharmę i Grega, Wszyscy Kochają Raymonda, "Tak, Kochanie"... Chyba niczego nie pominąłem :) Szczególnie spodobała mi się Roseanne - boski dobór aktorów (John Goodman jest świetny), swojski, luźny klimat i to, co lubię najbardziej - mnogość ciekawych wątków. Przy czym scenariusz każdego odcinka jest bardziej kontynuacją poprzedniego, a nie zlepkiem gagów obracających się wokół jednego zamkniętego na dany odcinek wątku.

Jeśli chodzi o Cudowne Lata, to postać głównego bohatera w późniejszych sezonach zaczęła bardziej wkurzać niż budzić sympatię. Stał się zarozumiałym, wszystko-wiedzącym-lepiej, obrażonym na cały świat nastolatkiem... Ale mimo to, to wciąż dobra opowieść w bardzo ciekawych (przynajmniej dla mnie) czasach.

Jako że wyjechałem na studia i w mieszkaniu mam "normalne" Comedy Central, a nie Family, teraz oglądam głównie Jak Poznałem Waszą Matkę i Różowe Lata Siedemdziesiąte. Okazyjnie Dwóch i Pół (wciąż nie wiem, co myśleć o tym serialu, ale raczej nic bardzo pozytywnego), Teorię Wielkiego Wybuchu (najpierw nie lubiłem, potem mi się podobało, teraz już przestaje; oprócz Sheldona, który potrafi być zabawny, reszta bohaterów to albo głupiutkie, naiwne, a przez to i żałosne istoty albo cioty) i Pingwiny z Madagaskaru (większość odcinków obejrzałem na YT, ale jak leci, to nie przełączam kanału :) ).

Mogliby kiedyś zacząć nadawać Monty Pythona.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Storms » 2013-03-30, 06:43

mentor93 pisze:Jako że wyjechałem na studia i w mieszkaniu mam "normalne" Comedy Central, a nie Family
Burżuj, ja na studiach miałem tylko podstawowe cztery kanały. Raz nawet po mojej imprezie urodzinowej, ktoś poczęstował telewizor kieliszkiem wódki i od tego momentu zaczął świecić na zielono, więc dobrze to oglądało się dwie rzeczy Shreka i mecze. :P
mentor93 pisze:Jeśli chodzi o Cudowne Lata, to postać głównego bohatera w późniejszych sezonach zaczęła bardziej wkurzać niż budzić sympatię.
Przynajmniej Redd jest niezniszczalny. :)
mentor93 pisze:wciąż nie wiem, co myśleć o tym serialu, ale raczej nic bardzo pozytywnego
Moralność serialu jest dość niska, ale bawi on tylko do piątego sezonu. Potem całość strasznie męczy.
mentor93 pisze:Teorię Wielkiego Wybuchu
Mimo wszystko serial balansuje wokół jednego konkretnego poziomu. Zdecydowanie na plus wyszło serialowi dodanie paczki dziewczyn.

Dziękować za postęp techniczny i kanały tematyczne które, jako tako ratują telewizje, to co ostatnio serwują najpopularniejsze stacje jest już dla mnie nie do przebrnięcia.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Baieros » 2013-03-30, 12:44

Ja bardzo sobie chwale Dwóch i pół zarówno z Charliem Sheenem jak i bez.

Big Bang Theory troszkę obniżyło loty, ale na razie oglądam jeszcze nowe odcinki.

Suits (w garniturach) Serial o prawnikach z wątkami komediowymi, całkiem przyjemna fabuła.

Tha Walking Dead ma wzloty i upadki no ale kręci się koło zombie więc jak mógłbym po każdym słabszym odcinku nie dawać mu szansy na odegranie się :D

Franklin and Bash jak obejrzałem wszystkie odcinki Suits to spodobała mi się tematyka amerykańskich prawników, więc już mam dwa takie seriale na radarze. W tym jest znacznie więcej komedii z poważnymi wątkami.

Anger Menagment , Charlie przesiadł się do innego serialu nie jest to nic najwyższych lotów, ale niektóre odcinki bywają niezłe.

No i jak włącze TV to czasem leci Jak poznałem waszą matkę i inne seriale komediowe.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Seriale

Post autor: mentor93 » 2013-03-30, 13:29

Anger Management i Dwóch i pół to dwa w sumie bardzo podobne seriale :) Nieraz miałem problem z odróżnieniem, co aktualnie leci.

Poziom Teorii jest, zgodzę się, w miarę jednolity. Co nie znaczy, że mi się podoba ;) Rola Galeckiego w Roseanne była o trzy nieba lepsza niż ta w Teorii. Teraz czasami trudno mi znieść tego aktora. W przeciwieństwie do Helberga, który odgrywa taką ciotę, że nieraz życzę rychłej śmierci jego postaci.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Baieros » 2013-03-30, 14:09

Ja w ogóle nie kojarzę aktorów serialowych, chyba, że ktoś się na prawdę wyróżnia jak dwie główne postaci w Roseanne. Galeckiego w ogóle tam nie pamiętam... ale też bardzo dawno oglądałem ten serial.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Seriale

Post autor: hat » 2013-03-30, 17:41

Baieros pisze: Suits (w garniturach) Serial o prawnikach z wątkami komediowymi, całkiem przyjemna fabuła.
Jak lubisz seriale prawnicze to polecam Good Wife po polsku chyba Żona Idealna.
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Baieros » 2013-03-30, 20:26

Hmmm wydaje mi się, że widziałem pierwszy odcinek i to było coś o polityce. Chyba, że mylę. Jeśli polecasz chętnie sprawdzę sobie bo jak nie mam co oglądać to poszukuje....

Dziś znalazłem coś takiego jak Grimm, bajki braci Grimm to nie bajki tylko rzeczywistość i Grimmowie od lat ścigają i zabijają różne złe straszydła :P Raczej średni serial.

Awatar użytkownika
gramodrana
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 141
Rejestracja: 2011-07-11, 22:15
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: gramodrana » 2013-06-01, 13:50

ARROW-serial na podstawie komiksu. Teraz właśnie skończył się pierwszy sezon. Ogólnie jesli ktoś lubi komiksy dc comics to green arrow nie trzeba przedstawiać. Gość w tajemniczych okolicznościach spędził 5 lat na wyspie po czym wraca i załatwia ludzi by naprawić swoje miasto. Wybaczcie mocno okrojoną wersje. Poważnie warto się w to zagłębić.
www.gramodrana.wordpress.com Blog o retro grach i nie tylko...
2xNDS classic/Nds lite/2xNes/2x Snes/2x Gcn/2x psp 2000/2x ps2 fat/ps2 slim /sms model 2/smd 1 i 2/2x gb color/2x gb dmg/gb micro/gba advance/2x gba sp/wii /xbox /psx /psone/dreamcast /game gear i kolekcja rośnie...:)