Konsole z USA i Japonii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ICoZTego
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 4
Rejestracja: 2020-12-06, 11:05
Lokalizacja: Earth

Konsole z USA i Japonii

Post autor: ICoZTego » 2020-12-08, 15:56

Witam,
ostatnio przeglądałem aukcje na zagranicznych serwisach i zainteresowała mnie niska cena konsol Playstation i Wii U. Jednak przed zakupem powstrzymał mnie jeden problem, mianowicie inne napięcie w gniazdkach. Wii U posiada zewnętrzny zasilacz, ale chyba zastąpienie i podłączenie zasilacza odpowiedniego dla Polski nie załatwi sprawy? Mam pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów sprowadzał konsole NTSC i jak ewentualnie uprał się z problemem jej podłączenia.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Konsole z USA i Japonii

Post autor: kolo » 2020-12-08, 16:46

Kupujesz transformator / przetwornicę napięcia z 230V na 110V i kwestię zasilania masz rozwiązaną, zostaje ewentualnie dobranie odpowiedniej mocy transformatora do znamionowej mocy konsoli. Jeśli jesteś bardziej ogarnięty w przypadku danej konsoli i masz "dawców" możesz też podmienić zasilacz na europejski.
Większym problemem może okazać się blokada regionalna gier i koszty wysyłki + ewentualny podatek za importowanie spoza UE.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
ICoZTego
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 4
Rejestracja: 2020-12-06, 11:05
Lokalizacja: Earth

Re: Konsole z USA i Japonii

Post autor: ICoZTego » 2020-12-08, 17:14

Dzięki za szybką odpowiedź:)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Konsole z USA i Japonii

Post autor: Kiriki-kun » 2020-12-08, 20:39

Jeżeli masz zewnętrzny zasilacz, to możesz go zastąpić wszystkim co ma podobne napięcie (+/- 10%), większą moc (czyli więcej watów lub amperów) i pasująca wtyczkę (chyba że chcesz bawić się w lutowanie)

Dla przykładu ostatnio odpalałem wii na zasilaczu komputerowym, bo miał wyjście 12V i około 30 amperów, czyli więcej niż 4.
Warto tylko zwracać uwagę, żeby nie kupować byle czego, bo tanim zasilaczem można spalić sobie konsole albo dom. Chociaż nie zdaża się to często

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Konsole z USA i Japonii

Post autor: Axi0maT » 2020-12-10, 07:03

Wypowiem sie tylko w kwestii Wii U, NTSC i JAP to sredni interes bo gry beda ci drozej wychodzily. Przerobki ktore robia region free na konsoli nie sa zbyt dopracowane (przynajmniej tak bylo jakis czas temu), i bardzo nieliczne gry mozna tak odpalic. Sprowadzanie gier z zachodu lub z japonii to spory wydatek niestety. To nie te czasy gdzie np. N64 czy GameCube mozna bylo kupic za grosze i pozniej kupowac gry po dolarze lub dwoch (gdzie u nas chodzily po 10-15x tyle). Ogolnie te zabawy z Wii U odradzam. W kwestii Playstation wiadomo ze tam wystarczy zalozyc modchipa i jechac normalnie na PALowskich gierkach.

Zasilanie - tak jak pisali chlopaki - nalezy stosowac transformator, lub wymienic zasilacz.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Konsole z USA i Japonii

Post autor: Kiriki-kun » 2020-12-10, 08:53

Że swojego doświadczenia polecam jeszcze bardzo dokładnie przyjrzeć się kosztom wysyłki :) sam kiedyś się napaliłem na tanie zakupy za granicą, gdzie przesyłka nie wychodziła tak drogo.
Dopiero jak już chciałem kupować to sprawdzając wszystko i doczytując się szczegółów, okazało się że nie jest tak dobrze jak mi się wydawało.

W skrócie, obecnie importować opłaca się głównie rzeczy których nie ma w innych regionach.
W innych przypadkach koszty dostawy i stopień skomplikowania zabija opłacalność.

Awatar użytkownika
ICoZTego
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 4
Rejestracja: 2020-12-06, 11:05
Lokalizacja: Earth

Re: Konsole z USA i Japonii

Post autor: ICoZTego » 2022-11-09, 18:48

Po 2 latach wreszcie kupiłem Wii U z Japonii, akurat mam w planach pouczyć się języka, więc dla mnie kolejny plus.
(wystarczy dokupić zasilacz z naszego regionu i wszystko działa).
Jeżeli chodzi o cenę, to zapłaciłem i tak taniej niż na allegro :) ale raczej bardziej opłaca się sprowadzić z Niemiec przez ebay. Jednak teraz wszystkie paczki mają naliczany VAT, więc opłacalność jest dyskusyjna sprowadzania czegoś spoza UE.

ODPOWIEDZ