Kupowanie gier typu fifa, cod co rok

ODPOWIEDZ
Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Kupowanie gier typu fifa, cod co rok

Post autor: Tomek Walancik » 2023-01-12, 13:50

Witam forumowiczów, mam do was takie pytanie. Otóż na rynku dostępne są gry typu fifa czy call of duty które ukazują się w nowym wydaniu co rok z większymi bądź mniejszymi zmianami. I teraz mam takie pytanie - czy widzicie sens w kupowaniu takich gier co rok?
Mile widziane argumenty za I przeciw.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupowanie gier typu fifa, cod co rok

Post autor: Axi0maT » 2023-01-12, 14:32

Tak, jak najbardziej widze sens w kupowaniu tych gier co roku, przy czym nie oznacza to ze co roku kupuje nowe wydanie tej gry :D Mam w zwyczaju kupowac takie gry jakies 2-3 lata po premierze. Czyli np teraz w 2023 kupie sobie Fife 21 ktorej cena bedzie oscylowala w okolicach 20zl. Podobnie mam z CODem w ktorym tylko kampania single player mnie interesuje wiec nie ma znaczenia to czy ktos jeszcze gra w nia w multi na serwerach po tych 3 czy 4 latach.

Z argumentow ZA ktore dostrzegam to taki COD zawsze ma inna kampanie. Mimo niezmienialnej w wiekszosci przypadkow mechaniki to jednak zawsze jest to jakas nowa ciekawa hostoria, ale nie ukrywam ze jak dla mnie to w pewnym momencie COD zanotowal duza znizke formy (tak od COD Black Ops 2) i dopiero w ostatnich latach wrocil jako tako na wlasciwe tory. Co do Fify to argumentem "ZA" jest... po prostu lubie pilke i w kazda nowa czesc jaka wpadnie mi w lapy popykam sobie te kilka dni w kariere (nigdy nie pojme chyba fenomenu trybu FUT ktorym sie wszyscy jaraja). A dodatkowo zawsze w kolejnych odslonach sa jakies tam zmiany mimo ogolnie panujacej nagonki ze sie nic nie zmienia. Oczywiscie EA robi sobie jaja zwykle ze stara generacja i zaczelo sie to chyba od Wii i pozniej poszlo na inne platformy. Ogolnie jesli silnik nie jest aktualizowany dla starej platformy to od pewnego momentu zaczyna sie tylko aktualizacja zawodnikow i to w zasadzie wszystko co oferuja takie gry - takie wersje raczej sobie daruje i wowczas kupuje juz wersje dla nowej platformy.

Podsumowujac - wydawanie pelnej kwoty na takie corocznie wydawane gry to raczej do mnie nie przemawia, ale powiedzmy ze rozumiem, bo znam ludzi ktorzy jaraja sie pilka nozna na maksa i graja na swojej konsoli przez 90% czasu wylacznie w Fife, wiec dla nich zakup nowiutkiej fify raz do roku nie jest problemem, bo oprocz tego wydadza jeszcze ze stowke rocznie na zakup 2-3 innych uzywanych gier i niczego wiecej nie potrzebuja. Dla mnie jednak gorna granica cenowa dla takich gier to te przyslowiowe 20 zyla, i zakup uzywki z kilkuletnim opoznieniem kompletnie mnie nie boli. W sumie to musialbym zrobic inwentaryzacje swoich Fifek... podejrzewam ze brakuje mi moze ze 2-3 czesci a tak to mam pewnie wszystkie co wyszly od tego 94 roku kiedy to swoja premiere miala pierwsza Fifa :)

Awatar użytkownika
TankerPL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 78
Rejestracja: 2021-12-23, 05:32

Re: Kupowanie gier typu fifa, cod co rok

Post autor: TankerPL » 2023-01-12, 18:25

Nie widzę problemu. Fify już po nawet roku spadają cenowo kolosalnie. Nie przepadam za Ultimate Team (online w Fifie), ale fajnie np. przeskoczyć z Fify 12 na np Fifę 20 i zobaczyć jak się zmienił skład reprezentacji czy ulubionego klubu. Poza tym zmieniali się też komentatorzy, treści dodatkowe jak np. większe wpływy w prowadzenie klubu w trybie menedżerskim. Warto też wspomnieć o trylogii Alexa Huntera (którą przyznam chciałbym ograć).
Z innych gier tego typu to dalej cenie Assassin's Creed, które miało tendencje to wychodzenia co rok.
Także nie widzę w tym problemu :) jak ktoś lubi to jego sprawa.
Zeo Ranger Mode! Gold!

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Kupowanie gier typu fifa, cod co rok

Post autor: Tomek Walancik » 2023-01-14, 22:38

Bo ja właśnie zastanawiam się nad kupnem Fify 23 na PS5 (głównie ze względu na dodatek QATAR 2022) ale w gamepasie mam 22.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ