Super Mario Galaxy

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2008-09-23, 21:53

A ja w Mario Sunshine zagralem w 2007 w lipcu, a pozniej od nowa w grudniu, i skonczylem 15stycznia w nocy robiac 100% i tez bylo warto!

galaxy zagram za kilka lat (o ile moje zdanie sie nie zmieni i nie kupie wczesniej) - Galaxy Bedzie moja pierwsza gra na Wii ... nawet jesli skusze sie na jakis komplet z kilkoma grami i niebedzie tam Galaxy, to sobie go kupie wtedy za kazda sumke, aby byl pierwszy na Wii ;D


EDIT: 2008.09.23 - 22:55

Tak wyglada szczesliwy posiadacz Super Mario Galaxy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Axi0maT » 2008-09-24, 09:30

ramzes64 pisze:galaxy zagram za kilka lat (o ile moje zdanie sie nie zmieni i nie kupie wczesniej)
Za kilka lat powiadasz... Szybko Ci sie odmienilo :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2008-09-24, 09:35

no czekalem az ktos to napisze ... no odmienilo mi sie - a powtarzalem ze mam DUZO na GC, ze za 3/4lata dopiero Wii - a tu O masz - no i mam.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2008-09-25, 22:48

Pokonalem Bowsera w "Bowser's Star Reactor"

* filmik i spojler jesli ktos nie widzial/nie gral http://pl.youtube.com/watch?v=7yTG2amJjFo

fajne to - podoba mi sie, na poczatku takie dojscie, ala SM64, a ta walka dosyc ciekawa.

Gra mnie cieszy momentami i mam dreszczyk na plecach (a to znaczy ze jest dobrze). Jakiegos takiego wielkiego zachwytu moze nie ma, moze sie nastawilem na rewelacje - no ale i tak - JEST BARDZO DOBRZE. Wydaje mi sie tylko, ze "misje sa dosyc krotkie" ale to moze dopiero poczatek.

Jakos gra mnie nie przykowa na godziny - dziennie moze gram dlugo, ale w sesjach po kilka gwiazdek, jakos nie siadam i robie DUZO odrazu, tylko odpalam na chilke, aby zdobyc gwiazdke/dwie i koncze.

Ale i tak zadowolony jestem z tego Mariana (tak jak z kazdego).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2010-03-21, 10:17

tak se troszke zapytam (moze nie w temat) ... ale zerknalem na gamerankings.com i widze ze SMG jest na drugiej pozycji ... wczesniej chyba GTAIV bylo, więc spadło. ... pamietam ze roznica miedzy GTAIV na PS3 i X360 byla niewielka, a teraz gra na X360 uplasowala sie dopiero na 8miejscu.

co by nie mowic (jesli mi sie nie wydaje i wczesniej bylo GTAIV drugie, to znow mamy Super Mario Galaxy na drugim miejsc, a na czwartm i piątym kolejne pozycje takze od Nintendo... wiadomo kto rządzi na rynku... (przez to ze GTAIV spadlo, sytuacja sie wyjasnila :)

Go! Nintendo... ciekawe jak bedzie wygladala sytuacja z SMG2

Podsumowując, wg sredniej na gamerankings Super Mario Galaxy jest najwyzej ocenioną grą w tej generacji :P (i co najciekawsze przebija HDgeny), ba w scislej czolowce nie ma duzo gier na HDgeny, wiec nie grafa przesądza o ocenie, a styl, klimat, grywalnosc, pomysl ... a ze GTA jest tak wysoko, to nie grafa, a detale wg mnie pomogly wzbic sie tak wysoko.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Meanthord » 2010-03-25, 09:51

ramzes64 pisze:nie grafa przesądza o ocenie, a styl, klimat, grywalnosc, pomysl
Sorry, ze tak nie stad ni zowad sie przyczepie, ale juz naprawde mecza mnie takie teksty - slogany. Przeciez napisales taki ogolnik, ze w pale sie nie miesci. Jestem swiezo po God of War 3, Heavy Rain, Bioshock 2, U2 i kilku innych killerach HD. Czy cos z tego wynika? Nic szczegolnego poza tym, ze gdyby te gry mialy grafike na poziomie Wii nie bylyby juz tak fajne. Czy to oznacza, ze nie maja wspanialej grywalnosci? Owszem maja. Jak widac nie wszystko jest zero-jedynkowe, czarne lub biale. Czy gry z Wii nie smakowalyby lepiej, gdyby oprawa byla na poziomie lepszym, a nie PS2? Smakowalyby.

Nie komentuje faktu, ze najwyzej oceniane gry sa na konsole N. Widocznie w pelni na to zasluguja. Ale stwierdzenie, ze "nie grafa przesadza o ocenie" jest moim zdaniem nieprawdziwe. Powiedzialebym, ze przesadza "rowniez".

Zeby nie bylo OT :) - SMG uwazam za swietna gre ;). O ile SM64 nie podobal mi sie w ogole (nie lubie platformowek full 3D, bo nigdy nie wiem gdzie isc i co robic, z tego powodu Jak tez odpadl swego czasu), tak Galaxy - mimo 3D - jest zrobiony w taki sposob, ze nie zauwazam tego faktu, tzn. nie przeszkadza mi on wcale. Gdybym mial zebrac wszystkie monety, to pewnie bym sie wkurzal, a tak ide do przodu jedna sciezka i jest dobrze. Jak widac dla kazdego cos milego :). Czekam na nastepce, chociaz bardziej ucieszylaby mnie kolejna czesc w czystym 2D.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Axi0maT » 2010-03-25, 11:02

Meanthord pisze:nie lubie platformowek full 3D, bo nigdy nie wiem gdzie isc i co robic
To by tlumaczylo dlaczego podobaja ci sie te killery HD... Przynajmniej nie masz mozliwosci zeby sie zgubic.
Meanthord pisze:Czy gry z Wii nie smakowalyby lepiej, gdyby oprawa byla na poziomie lepszym, a nie PS2? Smakowalyby.
Niekoniecznie. To zalezy tez od gry. Niebardzo rozumiem co bys chcial poprawic w takim Cooking Mama czy Warioware.
Meanthord pisze:Ale stwierdzenie, ze "nie grafa przesadza o ocenie" jest moim zdaniem nieprawdziwe
Grafika ma jakis tam wplyw na ocene gry, ale z pewnoscia najwazniejszym czynnikiem jest zawsze grywalnosc. Jak sobie przypomne Tempest 2000 na Jaguara to jakos grafiki nie ma super, a jednak wciaga jak cholera i noty zebral swietne. W Starcrafta ludzi wciaz graja nawet po ponad 10 latach i nie przejmuja sie tym ze sa gry wygladajace duzo lepiej. Tak samo jest tez ze wspomnianym Warioware i wieloma innymi grami. Po drugiej stronie rzucam ci garsc graficznych majstersztykow (bo przeciez lepiej wygladaja niz na wii) - ShellShock 2: Blood Trails, America's Army: True Soldiers, Eragon czy Fallout 3: Mothership Zeta, Terminator Salvation. Nie mialem watpliwej przyjemnosci zagrac w ani jedna z tych pozycji ale kazda na filmikach wyglada calkiem fajnie (pod wzgledem wizualnym), a tymczasem noty jakie otrzymuja sugeruja ze nie idzie w to grac.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Ukukuki » 2010-03-25, 17:29

Axiomat sam podczas N64 vs PSX podkreślałeś ,że N64 ma dużo lepszą grafikę wiec grafika ma znaczenie nawet dla ciebie. I gdyby Wii było najmocniejszą platformą tej generacji zapewne nie raz byś o tym wspomniał. Grafika w grach jest ważna tak samo jak reszta rzeczy składająca się na grę. Ułomność jednego wpływa znacząco na ocenę tytułu. Dla mnie kolejność jest taka grywalność, grafika, dźwięk ale gdy którykolwiek z tych elementów będzie na żenująco niskim poziomie nie gram. Do tego zależności między tymi składowym są całkiem spore. I pomijam tutaj gry gdzie grafika albo dźwięk są uproszczone do granic możliwości bo tak chciał twórca.

Nie rozumie tylko po co wymieniasz jakieś śmieciowe gry (oprócz DLC F3:MZ który nie jest jakimś złym dodatkiem ale oferuje strasznie mało jak na cenę). Co do Tempest 2000 w swoim okresie miał złą grafikę? Nie, to samo tyczy się Starcrafta który kiedyś zachwycał filmowymi wstawkami, bogactwem detali czy dopracowanymi jednostkami. Dobrą grafikę można nawet docenić po 10 latach od wydania gry.
Axi0maT pisze:Meanthord napisał/a:
nie lubie platformowek full 3D, bo nigdy nie wiem gdzie isc i co robic


To by tlumaczylo dlaczego podobaja ci sie te killery HD... Przynajmniej nie masz mozliwosci zeby sie zgubic.
tutaj nie zrozumiałeś, platformówki w 2D są świetne, wiesz gdzie masz iść ciągle coś się dzieje i przy tym wcale nie są łatwe. Są przyjemne, proste a przy tym wymagają od gracza sporego zaangażowania. A teraz popatrzmy na większość platformówek 3D albo jest to strzelanka z elementami platformowymi albo gra gdzie występuje typowe zbieractwo czegokolwiek ( do tego jeszcze rozdrobnione na różne rodzaje śmiecia) żeby dostać jakąś głupotkę. W takim SMB czy Sonic było to wszystko prostsze i przyjemniejsze ale przy tym wcale nie łatwiejsze. Pewnie dla Meanthorda tak samo jak dla mnie przez przejście platformówek z 2D na 3D straciły na atrakcyjności. Dla mnie taka sama sytuacja jest przy jRPG. Te w 2D potrafię docenić i ukończyć natomiast te w 3D totalnie mi nie pasują (oprócz Demon's Souls ale jemu bliżej do cRPG niż jRPG).
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Axi0maT » 2010-03-26, 05:39

Ukukuki pisze:Axiomat sam podczas N64 vs PSX podkreślałeś ,że N64 ma dużo lepszą grafikę wiec grafika ma znaczenie nawet dla ciebie
A czy ja powiedzialem ze nie ma dla mnie znaczenia? Stwierdzilem ze to gameplay jest zdecydowanie najwazniejszym czynnikiem, chociaz jak slusznie stwierdziles wszystkie czesci skladowe maja wplyw na ocene ogolna. Nie wywlekajmy tutaj wojny N64 vs PSX bo to calkiem inna bajka - tam zarowno po jednej jak i po drugiej stronie byly gry o przeogromnej miodnosci, a skoro ten skladnik byl juz na maxa to wowczas zwraca sie uwage na oprawe audiowizualna - ta jest akurat wyraznie lepsza na N64.
Ukukuki pisze:Nie rozumie tylko po co wymieniasz jakieś śmieciowe gry
Pewnie po to zeby pokazac ze grafika nie jest najistotniejsza skladowa przy ocenie gry. Kazda z wymienionych przeze mnie pozycji wyglada calkiem fajnie, ale co z tego kiedy grywalnosc lezy?
Ukukuki pisze:Co do Tempest 2000 w swoim okresie miał złą grafikę? Nie
No niebardzo... W 1994 roku to mielismy gry takie jak Virtua Fighter Battle Arena Toshinden czy Donkey Kong Country. Tymczasem Tempest 2000 wyglada jak gra z polowy lat 80tych, a wiec spozniona co najmniej o dekade... A mimo to jest fenomenalna.
Ukukuki pisze:to samo tyczy się Starcrafta który kiedyś zachwycał filmowymi wstawkami, bogactwem detali czy dopracowanymi jednostkami. Dobrą grafikę można nawet docenić po 10 latach od wydania gry.
Zgadzam sie z tym, ale chodzilo mi o to ze na rynku jest sporo lepiej wygladajacych strategii. Oprawa wizualna miedzy pierwszym Starcraftem a swiezutkim Command & Conquer to po prostu przepasc... a tymczasem ludzie graja w starocia, bo po prostu oferuje duzo wiecej miodu niz nowy hicior.
Ukukuki pisze:tutaj nie zrozumiałeś
Zrozumialem, zrozumialem... to po prostu zlosliwosc byla ;)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2010-03-26, 07:59

Meanthord pisze:
ramzes64 pisze:nie grafa przesądza o ocenie, a styl, klimat, grywalnosc, pomysl
Sorry, ze tak nie stad ni zowad sie przyczepie, ale juz naprawde mecza mnie takie teksty - slogany. Przeciez napisales taki ogolnik, ze w pale sie nie miesci. Jestem swiezo po God of War 3, Heavy Rain, Bioshock 2, U2 i kilku innych killerach HD. Czy cos z tego wynika? Nic szczegolnego poza tym, ze gdyby te gry mialy grafike na poziomie Wii nie bylyby juz tak fajne. Czy to oznacza, ze nie maja wspanialej grywalnosci? Owszem maja. Jak widac nie wszystko jest zero-jedynkowe, czarne lub biale. Czy gry z Wii nie smakowalyby lepiej, gdyby oprawa byla na poziomie lepszym, a nie PS2? Smakowalyby.

Nie komentuje faktu, ze najwyzej oceniane gry sa na konsole N. Widocznie w pelni na to zasluguja. Ale stwierdzenie, ze "nie grafa przesadza o ocenie" jest moim zdaniem nieprawdziwe. Powiedzialebym, ze przesadza "rowniez".
może i by smakowała, ale to niezmienia faktu, ze w "erze HD" - to wlasnie nie koniecznie gry HD królują - więc nie grafa jest tu najważniejsza (choc jest jednym elementem oceny)
Meanthord pisze:Zeby nie bylo OT :) - SMG uwazam za swietna gre ;). O ile SM64 nie podobal mi sie w ogole (nie lubie platformowek full 3D, bo nigdy nie wiem gdzie isc i co robic, z tego powodu Jak tez odpadl swego czasu), tak Galaxy - mimo 3D - jest zrobiony w taki sposob, ze nie zauwazam tego faktu, tzn. nie przeszkadza mi on wcale. Gdybym mial zebrac wszystkie monety, to pewnie bym sie wkurzal, a tak ide do przodu jedna sciezka i jest dobrze. Jak widac dla kazdego cos milego :). Czekam na nastepce, chociaz bardziej ucieszylaby mnie kolejna czesc w czystym 2D.
A w takim GTA wiesz gdzie isc? (no tam jest mapka, wiec moze dlatego?) ... zreszta w platformowkach 3D niema co robic mapki, bo kurde przeciez te gry sa podobno dla dzieci, od 3 lat wg. PEGI. wiec powinienes dac rade.

Co do SMG to gra jest praktycznie liniowa, planetki sa zbyt małe, brakuje w tej grze eksploracji - co akurat dla mnie stanowilo swego rozaju wade.

Super Mario Sunshine byl pod tym wzgledem DUZO LEPSZY / mial duze levele - Super Mario Sunshine: Noki Bay Insanity
http://www.5min.com/Video/Super-Mario-S ... -100584507 wszystko bylo wieksze, mozna bylo SZUKAĆ - mam nadzieje ze w SMG2, bedzie wiecej duzych leveli do exploracji, a nie malych planetek ... one są fajne, ale fajniejsze jest

http://www.youtube.com/user/NintendoCen ... caaammCGYs - to coś można było pohasać sobie po terenie, a nie po malych planetkach, ktore wygladalyby jak te male wysepki

http://www.youtube.com/user/NintendoCen ... x4qra8uvX8 tu przyklad mniejszych "leveli" - tez fakny, ale lepsze sa te do exploracji, a takie jak ten z filmiku, powinny stanowic z 30%/40% gry ... wiecej exploracji bym chcial
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Axi0maT » 2010-03-26, 08:13

ramzes64 pisze:przeciez te gry sa podobno dla dzieci, od 3 lat wg. PEGI. wiec powinienes dac rade.
No PEGI to akurat nie ocenia pod wzgledem tego czy dziecko da rade w to zagrac tylko czy tresci w danej grze sa dla niego odpowiednie.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2010-06-09, 11:34

dziś zdobyłem 121 gwiazdek Luigim / mam 121 gwiazdek Mario i na tym koniec ... 55h 20min na liczniku czasu spędzonego z grą Super Mario Galaxy

kto jeszcze nie grał w SMG, ten dupa! :wink:

i tym oto miłym akcentem czekam na Super Mario Galaxy 2 (wczoraj wysłali, może przy dobrych wiatrach piątek już będę grał / ewentualnie w przyszłym tygodniu).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Kurt » 2011-07-22, 10:14

Przeszedłem :) Szczerze to niektóre plansze były trudne. Ale zabawa przednia zwłaszcza gdy kumple wpadli i z nimi się grało. SMG dostarcza wielu emocji, myślę ze warto w to grac zwłaszcza z dziewczynami. Zobaczcie tu idzie dobrze, nagle cos trudnego, przechodzi sie radosc, potem na koniec gra wrzuci jakas (kwiatuszek) trudna i przechodzac to pojawiaja sie emocje : zlosc - skusilem, frustracja - po raz 5, radosc - przeszedlem, ekscytacja - zrobilem X, teraz jestem Y i farce, czy bedzie tak dalej, zadowolenie - fartem bo fuksem ale sie udalo.

Wg mnie warto dostarczyc dziewczynom wielu emocji :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: ramzes64 » 2011-07-22, 13:55

ile gwiazdek zdobyles? 120/240? czy tylko przeszedles cos w granicach 70?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Super Mario Galaxy

Post autor: Kurt » 2011-07-23, 21:57

Dopiero ukończyłem wątek fabuły, wszystko przede mną :)

ODPOWIEDZ