Super Mario Galaxy 2

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: Y2K » 2010-09-07, 17:06

Może będzie trochę offtopowo, ale myślę, że w końcu mogę sobie podać z kimś rękę. Nie grałem co prawda w dwójkę, bo jej nie mam, ale parę miesięcy temu zagrałem po raz pierwszy w jedynkę. I co? I rozczarowanie na całej lini. Prasa się podnieca 10/10, to samo internet i fora. Rozumiem, że gazety czasami dają zawyżoną ocenę, nie piszą o wszystkich wadach, dają tylko wybrane przez producenta screeny (w tym wypadku tylko 2 pierwsze światy) itd., w zamian za pewne korzyści dla nich samych od twórców. Ale reszta?
Cholera taka kamera w SM64 pozwalała na więcej. Tu prawie w ogóle nie jest ruchoma niczym w starych Residentach. Przy okazji zacząłem grać w Twilight Princess na NGC. Tam kamera, którą zawsze i wszędzie można obracać to poezja. Krok wstecz.
Skakanie z planety na planetę i pokonywanie leveli niemal jak na szynch - krok wstecz.
Przechodzenie jeszcze raz tego samego, żeby mieć 100% - po co to komu? Jakoś w SM64 chciało mi się zdobywać wszystkie coins, tu pokonałem po raz pierwszy bossa (chyba 60 czy 80 gwiazdek) i gra zaczęła się kurzyć. Jakoś pozostałe światy nie są na tyle innowacyjne, żeby zachęcały do ich przejścia. Wstecz.
Dlaczego w SM64 Marian miał 5 części energii, a tu zaledwie 3 + to denna kamera, przy której w h** trudno oszacować odległość bo odpowiednio skoczyć żeby dostać coin, bo po cholerę są te kolorowe małe gów*** gwiazdki za wykonanie dasha? Wszystko powoduje, że czasami traci się życie i trzeba zaczynać od nowa tylko dlatego bo gra cię ogranicza. BTW Z tego co widziałem to w SMG2 także mamy zaledwie 3 części życia. Krok wstecz.

IMO jedynka zasługuje na 8/10. I to mocno naciągane. Gdyby nie było Mariana w tytule dałbym 7/10. W dwójkę nie grałem, więc sorry za offtop.
Obrazek

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: 3bik_z » 2010-09-08, 06:55

Nie rozumiem krytykowania mniejszej ilości części życia :D Im więcej tym lepsza gra? Moim zdaniem to nie jest krok wstecz a pewne utrudnienie, moim zdaniem dobrze się gra z trzema, tym bardziej, że w trudnych momentach pojawia się czerwony grzybek co je rozszerza do 6. Nikt ci nie każe przechodzić gry poraz drugi, to jest dodatek dla wytrwałych. Ja osobiście przeszedłem grę na 100% i za drugim razem bawiłem się równie dobrze :D

Gram teraz w dwójkę, bardzo mi się podoba. Mam 45 gwiazdek i gra ciągle mnie zaskakuje świetnymi pomysłami.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: Storms » 2010-09-08, 14:11

Powinien być 1 pasek życia, zresztą niektóre komety w pierwszej części to oferowały. Więcej nie jest potrzebne bo zwykle się wpada w jakąś próżnie i zwykle przez jak wspomniał Y2K pracę kamery.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: Y2K » 2010-09-08, 14:24

Storms pisze:Powinien być 1 pasek życia, zresztą niektóre komety w pierwszej części to oferowały. Więcej nie jest potrzebne bo zwykle się wpada w jakąś próżnie i zwykle przez jak wspomniał Y2K pracę kamery.
Dokładnie. Może być nawet 1 pasek, pod warunkiem, że nie będzie się tracić w głupi sposób życia tylko przez Residentową kamerę.


Co do przechodzenia gry po raz drugi, to oczywiście nikt mi nie każe. Ale myśląc w tym kierunku, to nikt mi nie każe dochodzić do Bowsera, nikt mi nie każe kupować samej gry, konsoli itd. Chodzi mi o to, skoro twórca to zaimplementował, to czy zrobił to na siłę, czy po to by dać graczowi przyjemność z przechodzenia tego?
Obrazek

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: 3bik_z » 2010-09-08, 15:35

To jest tak jak w metroid prime, jak przejdziesz grę to odblokowujesz trudniejszy poziom. Tak samo jest w wielu innych grach, np. w no more heroes albo w resident evil 4.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: Storms » 2010-09-09, 06:25

Ale przechodzenie Luigim gry po raz drugi to chyba nie jest wyższy poziom tylko to samo?!
Pierwszą część przeszedłem nie w 100% ale odfajkowałem, w drugiej utkwiłem w zamku bowsera, i jakoś nie mam ochoty przysiadać do tego.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: 3bik_z » 2010-09-12, 18:27

Gra Luigim jest trudniejsza niż gra Mario. Zachowuje się on trochę inaczej i jest trudniejszy do opanowania. Część poziomów jest pozmieniana. Wyścigi z duchami są trudniejsze.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: ramzes64 » 2010-12-18, 01:47

święta idą ... chyba czas odłożyć wszystkie INNE gry ... i zająć się jakimś Mario :) ... jeśli wytrzymam w postanowieniu, to odpalam SMG2 i gram dalej (na razie gra odłożona z 80 gwiazdkami).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: artemis » 2011-02-04, 09:20

Witam. Znalazłem znowu trochę wolnego czasu i popykałbym sobie w którąś część Mario Galaxy. Generalnie lubię zaczynać zawsze od jedynki, ale zastanawiam się w tym przypadku czy nie kupić dwójki (na allegro nie ma nowej jedynki lub w stanie idealnym:/)? Czy ominie mnie coś jak zacznę od dwójki? Są jakieś powiązania pomiędzy obydwoma grami? A może wogóle lepsza dwójka :wink: ?

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: boltzman » 2011-02-04, 09:47

Muzycznie lepsza jedynka(wg opisów gazetowo-internetowych), gameplay jednak należy do Dwójki. Raczej Cię nie wiele ominie, bo jak znam fabuły Mariana, to są w zasadzie nie wiele istotne. Ty masz wiedzieć jedno - masz pozbierać wszystko i odbić Peach :D

Z tego co wiem jedynka jest prostsza. Ktoś na jednych z for napisał mi, że niemal sama się przechodzi (tu Ramzes więcej powie) Dwójka sprawia więcej problemów.
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: Storms » 2011-02-04, 10:51

Formalnie rzecz ujmując nie ma powiązania fabularnego, a dokładniej są to dwie różne opowieści o kosmosie z biegającym tu i ówdzie Marianem. Tak jak to ujął boltzman, dwójka jest ulepszoną wersją i tak dobrej poprzedniczki. Ja swoje żale jednak już wylałem kilka postów wyżej.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: ramzes64 » 2011-02-05, 01:19

a mi sie jedynka podoba i miło ja wpsominam. Drugą czesc mam od premiery, ale zrobiłem z 70gwiazdek i obecnie ciagle wybieram jakieś inne gry (i ni moge dokonczyc drugiej czsci).

Polecam SMG czesc pierwszą. W koncu jest wyzej oceniona (ale roznicy nie ma, wiec to ta NOWOSC pewnie decydowala, w ocenach dwojki. Dla mnie jedynka obecnie jest fajniejsza... jak kiedys skoczye dwojke, to bede mogl powiedziec coś inaczej.

Kazda gra jest dobra - bierz co wpadnie w łapska
Sprzedam Super Mario Galaxy (Wii)

jesli ktos z forum wygra na Allegro, to jesli mi o tym napisze (ze jest z forum, to wysylka za free)
http://allegro.pl/super-mario-galaxy-gr ... 82789.html
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: artemis » 2011-02-06, 12:50

Widziałem wcześniej Ramzes Twoją aukcję, ale niestety płyta jak dla mnie jest zbyt porysowana... Kupuje praktycznie tylko w stanie idealnym gry (te na płycie) :wink:

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: Kurt » 2011-03-05, 18:13

W drugim świecie aby dostać gwiazdkę należy zdobyć 10000 punktów w ciągu 120 sekund. To nie jest proste zadanie, jakieś rady?

W drugim świecie lata się ptakiem, to trudne przez sterowanie, jakieś wskazówki?

Są też gwiazdki ukryte, których nie wybiera się na planszy, ale widać że są. Jak je zdobyć mam?

Liczę na odpowiedź.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Mario Galaxy 2

Post autor: ramzes64 » 2011-03-05, 22:46

Kurt pisze:W drugim świecie aby dostać gwiazdkę należy zdobyć 10000 punktów w ciągu 120 sekund. To nie jest proste zadanie, jakieś rady?
w jakim konkretnie levelu?
ja pamietam World 1 9choc w innych też są czasówki)
odpaliłem gre i sprawdziłem
WORLD 1 - Fluffy Bluff / The Chimps Stomp Challenge - mój rekord 11820 / 3:17.08
*pewnie nie o to chodziło, bo mówiłeś o 2min.
dokładnie jaki level podaj i jaki świat... a jak to zrobić? trzeba mieć skilla i manuala :) (jak to mówią) / nikt nie mówił że SMG2 jest dla casuali (nie mowie ze niem jestes)
Kurt pisze: W drugim świecie lata się ptakiem, to trudne przez sterowanie, jakieś wskazówki?
WORLD 2 - Wild Glide Galaxy
trenuj / wszystko da sie zrobic, nie mozesz ciagle marudzić ;) ... ja rozumiem ze grales na X360/albo na PS3 - tam gry pionoć sa trudniejsze - dasz rade wiec w SMG... i nie zwalaj winy na sterowanie ;p
Kurt pisze: Są też gwiazdki ukryte, których nie wybiera się na planszy, ale widać że są. Jak je zdobyć mam? Liczę na odpowiedź.
jeśli są ukryte, to wybiersz "zadanie"(gwiazdke) w której jest ukryta ... i tam bedzie gdzies poboczna ścieżka. Zbieraj np wszystkie monety, albo star-bits - bo pozniej okaze sie gdzies w polowie planszy, ze bedziesz musial zalacic monetami - jesli masz odpowiednią ilość odblokuje się np gwiazdka, ktora wystrzeli cie w inne miejsce, w ktorym bedzie ukryta gwiazdka. To wzystko wynika z gry i nie da sie tego przeoczyć (jeśli nie begnie sie slepo przed siebie, tylko rozgląda w każde możliwe miejsce). Jeśli nie zrobisz tego za pierwszym razem, bedziesz mial za malo monet, albo kryształków - to później odpal level jeszcze raz, zbierając to, co będzie potrzebne ci w połowie levelu - aby odkryć dojście do ukrytej gwiazdki.

* dzięki Tobie włożyłem SMG2 do konsoli / mam 80gwiazdek - chyba kilka nowych dziś wyłapie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ