"Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2011-08-29, 12:38

Dzięki za fotki :) Jakieś NEO GEO były? Bo na pierwszym zdjęciu nawet nie umiem rozpoznać co tam się znajduje :) Drugie w miarę oczywiste, a trzecie jasne.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Spikain » 2011-09-15, 02:54

W Poznaniu w Cinema City (dawne Kinepolis) jest (przynajmniej był parę miesięcy temu) salon gier, całkiem spory. Nie wiem, co mają, ale wiem, że dużo :p

Awatar użytkownika
Zanette
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2010-12-22, 21:32
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Zanette » 2011-10-03, 11:45

Baieros pisze:Dzięki za fotki :) Jakieś NEO GEO były? Bo na pierwszym zdjęciu nawet nie umiem rozpoznać co tam się znajduje :) Drugie w miarę oczywiste, a trzecie jasne.
Pierwszego zdjęcia nie obróciłam o 90 stopni dlatego nie mogłeś rozpoznać co się na nim znajduje. Na pierwszym planie jest kasa biletowa za szybą a dalej jakieś automaty. Wiem że kiepskie te fotki ale może za rok jak tam znów będę to porobię lepsze.
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2011-10-04, 10:50

spoko, trzymam za słowo ;)

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Hayabusa » 2011-10-04, 14:38

Baieros pisze:Dzięki za fotki :) Jakieś NEO GEO były? Bo na pierwszym zdjęciu nawet nie umiem rozpoznać co tam się znajduje :) Drugie w miarę oczywiste, a trzecie jasne.
We Wrocławiu przy ul. Legnickiej swego czasu były automaty z grami na Neo Geo - Metal Slug 2, Shock Troopers i jakaś piłka nożna Super Sidekicks albo Neo Geo World Cup 98, już nie pamiętam. Nie byłem tam od ok. 2 lat, znajomy mówił mi, że jeszcze stoją tam jakieś arcade'y. Z tego co pamiętam to były jakieś zwykłe kabiny pokroju Mercury, oryginalne automaty z matką na 4 gry to raczej rarytas w Polsce :)
Z innych ciekawych Arcade'ów, pamiętam że była Vendetta lub Crime Fighters 2 jak kto woli, Manx TT, Sega Rally Championship i jakiś Tekken.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2011-10-04, 18:57

No niestety większość oryginalnych czerwonych bud NEO GEO została pokrojona i spalona, jeśli w ogóle takowe dojechały do PL. Większość tak jak piszesz Merkury i Ideal + matka z piratami. Jedynie co się ostało to 6 sztuk NEO GEO MVS ale białych, które mi się mniej podobają i były metalowe. Wszystkie 6 jest w Kołobrzegu.

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: emet96 » 2011-10-12, 14:54

Dziś byłem w MCSiR (miejskie centrum kultury i sportu) zauważyłem że niestety już nie ma automatów :(.
/PSX/N64/X360/

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2011-10-20, 08:44

http://allegro.pl/arcade-firmy-sega-z-l ... 56337.html

Ktoś tu szukał koktajlu :) Pierwszy raz widzę to w PL, cena też sympatyczna, co prawdą nie jest to chyba tylko naklejka od Segi a reszta to jakiś custom, no ale jest :D

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Hayabusa » 2011-10-20, 10:29

Pamiętam jak na początku lat 90 grałem na czymś podobnym w Pac-Mana... gdybym miał choć trochę miejsca na takiego cocktaila, z chęcią bym go zakupił, okleił jakimś ciekawym motywem z gry i wmontował jakiegoś Pac Mana czy innego Donkey Konga :D

pajda
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-08-13, 11:45
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: pajda » 2011-10-20, 12:22

KUR.AAAAAAAAAAA JESSTT JEEEEEEST MOJ AUTOMAT!!!!!! JEEEEEEST DZIEKUJE!!!!!!!!!!!! PRZERABIAM GO NA GALAGE!!!!!! JEST :D:D:DDDDDDJEST TAAAAAAK :D:DDDDDDDD

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Hayabusa » 2011-10-20, 12:51

That's the spirit! :D Na Twoim miejscu popytałbym o sprawność automatu i poszczególnych podzespołów i ewentualnie ponegocjował przy cenie, automat jest w bardzo przeciętnym stanie :))

pajda
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-08-13, 11:45
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: pajda » 2011-10-20, 12:56

juz dzownilem, juz dzownilem C:. ogolnie automat nie ma programu. z wysylka jest problem bo ebdize kosztowac poand 200 PLN kurierem.... OMG to mnie ogranicza. c odo automatu. ponoc wszsytko jest orpcz programu. zlacze jamma, plyta glowna jest, programu nie ma....ogolnie nei wiem jak z przerobka na galage. nie wiem jak galaga byla montowana? cyz tez byla na jammie? cyz co... az tka grubo w tym nie siedze.... jedyne co mnie pociesza to fakt jest to cocktail. gosc ma jeszcze na sprzedaz drugi identyczny, ktorego przerobili na pokerowego. przyciski dorobili itd itp... mowil ze jakbym bral dwa od razu to puscilby taniej. ta przesylka praktycznie uniemozliwia mi kupno tego autoamtu..

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Hayabusa » 2011-10-20, 13:39

Negocjuj cenę, argumentuj naprawdę słabym stanem wizualnym i za 600-650 zł z wliczoną wysyłką bierz :) Co do Galagi, to z tego co wiem, oryginalne wersje były na złączu non-jamma, więc będziesz potrzebować specjalnej przelotki non-jamma->jamma, ewentualnie możesz zaopatrzyć się w jakąś nowszą wersję Galagi, lub kupić bootlega na jammę. Z tym transportem, to może spróbuj załatwić na własną rękę jakoś :)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2011-10-20, 15:05

ile to może mieć 100 na 50 na 100? 60/70kg? To koszt nie przekroczy 100zł.

Właśnie pamiętałem, że ktoś bardzo chciał cocktaila :D

pajda
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-08-13, 11:45
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: pajda » 2011-10-20, 23:54

mam juz ewentualnie nagrane - za 600 PLN mysle ze pusci z przesylka. jego kolega jedzie w kierunku wroclawia wiec przywiozlby mi to na chate....w ciagu 3 dni, sadze ze w sobtoe bylby u mnie... jednakze cierpie na brak kasy.... wlasnie uswiadomilem sobie ze mam inne rzeczy do zalatwienia.... ehh.. msuze to porzadnie rpzekalkulowac do jutra mam czas sie zastanowic. jesli ejdnak bralbym musialby mi ktos pomoc jelsi chdozi o elektornike. czyli uzyskac galage i jakos to zmontowac do kupy. ja zajme sie renowacja budy...

ODPOWIEDZ