Własny automat arcade

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Maxiow43
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2013-05-05, 17:27

Własny automat arcade

Post autor: Maxiow43 » 2013-10-01, 20:51

Siemka ! Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna lub zrobienia automatu. Słyszałem, że istnieje sposób aby dostać automatowe gry legalnie kupując pewien system na PC. I tak się zastanawiam, czy kupować oryginalny automat czy robić ten na podstawie PC. Od razu mówię, kasa(4000 zł), przestrzeń
i zgoda domowników jest(nie wiem czy kot się zgodził).

skooot
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 15
Rejestracja: 2014-01-08, 14:37
Kontakt:

Re: Własny automat arcade

Post autor: skooot » 2014-01-08, 15:02

Cześć,

kilka lat temu zbudowałem automat w pracy.
Fotki z budowy możesz zobaczyć tutaj: http://my.opera.com/skooot/albums/

Przy budowie wykorzystałem sterownik X-Arcade http://www.xgaming.com/ wraz z guzikami i joystickami. Do tego zestawu wtedy były dołączone cztery albo sześć gier arcade oraz oprogramowanie do programowania sterownika.
Teraz widzę, że mają limitowaną wersję zestawu z licencją na Maximus Arcade http://www.xgaming.com/store/arcade-par ... undle-pcb/

4000zł wystarczy Ci z nawiązką, ja składałem obudowę sam na podstawie projektu obudowy Defendera: http://www.jakobud.com/plan.php?id=6
Wykorzystałem PC z monitorem 21" LCD + dołączyłem głośniki.

Marque wydrukowałem w firmie reklamowej i nakleiłem na mleczną pleksi podświetlając ją z tyłu świetlówką.

Automat obowiązkowo musi mieć kółka przynajmniej z tyłu, żebyś był w stanie go w miarę wygodnie przemieszczać :)

Jak masz jakieś pytania chętnie pomogę. Zrobiłem też jakiś czas temu retro joy z dwóch najtańszych padów oraz części z oryginalnego automatu, opis tutaj: http://my.opera.com/skooot/blog/?startidx=3

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Własny automat arcade

Post autor: fixxxer1 » 2014-02-28, 13:52


frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własny automat arcade

Post autor: frabi » 2014-03-06, 21:06

Ładna maszynka. Tylko do czego byś ją używał? Bo mimo, że nie mam nic przeciwko emulatorom jako takim, to jednak taki rarytas jak automat wolałbym mieć w oryginale i kupiłbym jakieś neogeo, jeśli tylko miejsce by pozwoliło. Szkoda tylko, że ciężko o oryginalne budy w dobrym stanie, ale generalnie koszt sprawnej maszyny podobny jak tego peceta w ładnej obudowie.
To bardziej do zabawy na imprezach, czy do samodzielnego grania na poważnie?
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Własny automat arcade

Post autor: Bodzio » 2014-03-06, 22:20

Buda fajna, ale wiecie, że co do środka to trochę śliski temat, zwłaszcza na RetroAge, więc proponuję zaprzestać dyskusji lub kontynuować ją na priv ;)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Własny automat arcade

Post autor: PapaHerbal » 2014-03-06, 22:39

Ludzie, zlitujcie się, MAME ma tyle wspólnego z prawdziwymi automatami co te tzw. "Segi Megadrive", których pełno na Allegro z prawdziwym Megadrive'm. Liczy się tylko i wyłącznie Jamma!!!

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyćobrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Czujecie tę różnicę???
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Własny automat arcade

Post autor: Kaspar84 » 2014-03-06, 22:46

PapaHerbal / Dla Ciebie. Mam w pokoju taki automat i daje mi dużo frajdy, kiedy wpadają przyjaciele i chcą pograć w coś luźnego przy browakru.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Własny automat arcade

Post autor: kanarekkk » 2014-03-06, 22:55

PapaHerbal pisze:Ludzie, zlitujcie się, MAME ma tyle wspólnego z prawdziwymi automatami co te tzw. "Segi Megadrive", których pełno na Allegro z prawdziwym Megadrive'm. Liczy się tylko i wyłącznie Jamma!!!

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyćobrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Czujecie tę różnicę???
+1 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Własny automat arcade

Post autor: PapaHerbal » 2014-03-06, 23:01

No tak, po kilku bronach na pewno bezpieczniej jest grać na PC-cie opakowanym w drewniane pudło. W przypadku arcade'a zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia PCB np. przy zmianie gry. Ale...jest ryzyko - jest zabawa. :D
@Kaspar - oczywiście można się tak bawić, ale jak napisałeś, "dla mnie" to tylko namiastka prawdziwego klimatu Arcade przez duże "A".
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własny automat arcade

Post autor: frabi » 2014-03-08, 10:40

PapaHerbal pisze:Ludzie, zlitujcie się, MAME ma tyle wspólnego z prawdziwymi automatami co te tzw. "Segi Megadrive", których pełno na Allegro z prawdziwym Megadrive'm. Liczy się tylko i wyłącznie Jamma!!!
Czujecie tę różnicę???
Różnica spora, ale moim zdaniem mniejsza niż przy tzw "Segach". Taka buda naśladuje całe wrażenie gry na automacie jak jest dobrze zrobiona. Przecież w salonie nikt nie zaglądał w bebechy automatu. Jak się da solidne joye i przyciski to zabawa będzie przednia i z kumplami przy browarze klimat salonu da się odtworzyć.
A te współczesne SMD ani nie wyglądają jak oryginał ani nie gra się jak na oryginale bo kontrolery zwykle gorsze. Więc mimo, że są licencjonowane to klimatu mają jak dla mnie dużo mniej.

Jak napisałem wcześniej, sam mając miejsce tylko na jeden automat bym kupił coś na jamma i Neo Geo na początek, ale nie zgodzę się że taki MAME automat nie ma retro klimatu.

A co o tego czy o takim automacie można dyskutować na RA -
Rozumiem, że na forum nie do przyjęcia jest temat o emulowaniu na PC. Ale jeśli można rozmawiać o współczesnych sprzętach naśladowujących retro jak gry plug&play z retro zawartością czy te współczesne SMD albo retrony, to czemu nie można by rozmawiać o własnym automacie odtwarzającym retroklimat salonu?
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Własny automat arcade

Post autor: PapaHerbal » 2014-03-08, 20:58

frabi pisze: Rozumiem, że na forum nie do przyjęcia jest temat o emulowaniu na PC.
A czymże innym jest, frabi, łobuzie zabawa MAME jak nie emulowaniem na PC? :wink:
Obrazek

Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Własny automat arcade

Post autor: Tawhy » 2014-03-08, 22:36

To przy okazji ja pochwale sie moim obudowanym PCtem ;) Głównie z tego korzystają dzieciaki, no i jeszcze nie jest skończony musze dć obrzeża na około :>
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Własny automat arcade

Post autor: Storms » 2014-03-09, 07:17

Pewnie dzieciaki się dobrze bawią bez względu na bebechy. :)

Nie twierdze że MAME nie mają klimatu retro, bo jak przystało na emulacje coś się imituje z lepszym bądź gorszym skutkiem.

Jednakże trudno się nie zgodzić z Papciem. Jeżeli ktoś planuje automat w domu lub co gorsza w mieszkaniu, to poświęci mu pewną ilość przestrzeni. Z mojego punktu widzenia jest to niepraktyczne by poświęcać cenną przestrzeń na obudowanie PCta heblem. Jestem jednak w stanie zrozumieć innych bo za takim MAME mogą przemawiać dla kogoś mocniejsze argumenty.

Na szczęście mnie szafy w domu nie interesują. Planuje jednak za kilka miesięcy kupić jakiegoś tabletopa. :)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Oczywiście nie wszystkie z obrazka ale taki pac-man lub Donkey, całkiem by mi pasował. :)

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własny automat arcade

Post autor: frabi » 2014-03-09, 10:33

PapaHerbal pisze: A czymże innym jest, frabi, łobuzie zabawa MAME jak nie emulowaniem na PC? :wink:
Ech, masz mnie na przesadnym skrócie myślowym :angry:
Chodzi mi o to, że nie mam nic przeciwko (a nawet mam sporo za :)), żeby admini reagowali jakby zaczęły się dyskusje w stylu - jaki emulator odpalić, skonfigurować czy skąd ściągnąć ROMa. Retroage dzięki skupieniu się na retro w swoim oryginalnym kształcie jest unikalne i szkoda byłoby to zmieniać.
Ale póki dyskusja ogranicza się do zakupu/budowy budy będącej w zasadzie repliką autentycznych automatów (wizualnie) to myślę że taki temat jest do przyjęcia.
Gdybym miał dużo miejsca i kasy pewnie sam bym taki automat wstawił - oczywiście jak już bym zdobył oryginalne NEO GEO i Galaxiana :D
Storms pisze: Na szczęście mnie szafy w domu nie interesują. Planuje jednak za kilka miesięcy kupić jakiegoś tabletopa. :)
Oczywiście nie wszystkie z obrazka ale taki pac-man lub Donkey, całkiem by mi pasował. :)
Te maszynki są fantastyczne. Szczególnie te od Coleco, marzy mi się cała półka za kanapą jak u AVGNa. Oprócz wyglądu zewnętrznego, ekrany VFD zachwycają pięknymi kolorami.
Na razie mam Galaxiana z Coleco i Scramble od Tomy (niestety obudowa wygląda już mniej arcadowo). Tylko, że zbudowanie pełnej kolekcji wyniesie mnie więcej tyle co oryginalny automat jamma :/
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

pyjam3
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-05, 12:23

Re: Własny automat arcade

Post autor: pyjam3 » 2014-04-05, 12:29

Witam
jak zwykle ile osób tyle opinii.
Dodam tylko że to nie pc jest w środku tylko same elementy pc ( płyta procek , pamięć i dysk )
Tak aby jak najdokładniej odwzorować bebechy prawdziwego.
Komentujecie ten Metal slug tak naprawdę nie widząc jego środka.
Wiem co i jak bo go zbudowałem
Polecam wczytać się w link poniżej
http://www.ppe.pl/blog-42111-3728-budow ... rcade.html

Pzdr

ODPOWIEDZ