Sega, a podłączenia przez SCART

ODPOWIEDZ
wayne
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-30, 11:50

Sega, a podłączenia przez SCART

Post autor: wayne » 2019-05-30, 11:58

Cześć,
temat być może nie tylko do Segi ale przy Sedze akurat mi się objawił więc wrzucam tutaj na razie, ewentualnie uprzejmie proszę o przeniesienie.

Do rzeczy:

Podłączam swoją Segę Mega Drive II przez SCART do monitora z tunerem TV.
Obraz jest ostry, nieco blady, ale ostry jak brzytwa.
Jako, że monitor ma tylko jedno wejście SCART (EURO), a podłączyć chciałbym kilka konsol, poczytałem trochę zakupiłem switch HAMA AV-100s, który wg różnych testów i artykułów. zapewnia dobry przełącznik SCART bez utraty jakości.
Kabel SCART od Segi wpinam więc w ten switch, a następnie osobno zakupionym kablem podłączam switch do monitora.
Kupiłem ten kabel:
https://allegro.pl/oferta/przewod-scart ... MDUwZTU%3D

Problem w tym, że po takim podłączeniu obraz juz nie jest tak ostry. Kolory wydają się cieplejsze, ale sam obraz ma jakby lekki cień. Jakby wziąć dwa obrazy i jeden z nich przesunąć lekko w prawo względem pierwszego i rozmyć go. Tak to mniej więcej wygląda.

I tu się zastanawiam, co mogę z tym zrobić? Czy to może być wina kabla? Teoretycznie wg aukcji jest to 21-pinowy czyli rozumiem, że pełny SCART.
Może powinienem zwrócić na coś uwagę?

Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sega, a podłączenia przez SCART

Post autor: Axi0maT » 2019-05-31, 15:14

Wina lezy oczywiscie po stronie switcha. Przykro mi ze wydales kase na marne ale tak to niestety dziala. Jak chcesz miec switcha bezstratnej jakosci to musisz wylozyc o wiele wiecej kasy i zainwestowac przynajmniej w to:
https://lotharek.pl/productdetail.php?id=159

Ogolnie temat byl juz na forum walkowany i to nie tak dawno:
viewtopic.php?f=41&t=7609&p=112816&hilit=Hydra#p112816

wayne
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-30, 11:50

Re: Sega, a podłączenia przez SCART

Post autor: wayne » 2019-05-31, 17:47

Wielkie dzięki za odpowiedź!

Jestem gotów zainwestować w hydrę, tylko nie jestem pewien czy ta inwestycja da mi gwarancję bezstratnego podłączenia.

Kupilem kiedys switch za 20zl, obraz był rozmazany.
Potem znalazłem kilka testów, w któryvh prezentowano tą Hamę jako super rozwiazanie bezstratne. Wydałem na nią niecałe 200zl z wysyłką i się jak widać przejechałem.

Jak się przejadę na Hydrze to już zaboli :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sega, a podłączenia przez SCART

Post autor: Axi0maT » 2019-05-31, 20:22

Jesli szukasz switch z bezstratna jakoscia obrazu to Hydra jest pierwszym wyborem. Popatrz na filmiki na youtube. Larek zrobil dobry filmik na ten temat - podlaczal jakies ataryny jak mnie pamiec nie myli.

PS : jak juz zdecydujesz sie na Hydre to wez pod uwage ile sprzetow bedziesz podlaczal docelowo, bo to co ci podlinkowalem to wersja mini, a sa wieksze Hydry.

wayne
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-30, 11:50

Re: Sega, a podłączenia przez SCART

Post autor: wayne » 2019-06-01, 08:42

Dziękuję :)

ODPOWIEDZ