Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-09-15, 11:11

Mosquit pisze: Generalnie milo by bylo jakbys nie interpretowal calych sentencji jako oddzielne informacje. Cos co jest jedna caloscia, osobno moze miec inne znaczenie :)
Spoko... ucinam uwaznie, tak aby twoje wypowiedzi nie stracily wlasciwego znaczenia... Jesli jest inaczej to pokaz gdzie :P

Mosquit pisze: To, ze sie burzysz, jak ktos zacznie wykazywac minusy tego sprzetu to jest Twoja sprawa :)
Trzeba uwazac aby te minusy nie przyslonily ci plusow... a w chwili obecnej wyglada na to ze nie widzisz zadnej zalety w N64, ale z to PSX ma same plusy :P
Mosquit pisze: Filmikow w formacie MPEG w grach na kartach do N64? Pewno jest multum. Ja [po dlugich poszukiwaniach] trafilem tylko na RE2. A nie szukalem krotko
Po pierwsze to nie tylko MPEG sie liczy, formatow zapisu jest wiecej dlatego nie nalezy ograniczac sie do poszukiwania tylko tego jednego. Poza tym logicznym jest ze na cartridgach nie zmiescisz zbyt wiele danych wiec opcja wstawiania filmiku nie jest zbyt popularna. Co do twoich poszukiwan to moze i szukales dlugi, ale pewnie nie tam gdzie trzeba. Zeby udowodnic ci ze jednak nie tylko Resident Evil 2 ma fmv to wymienie ci jeszcze Starcrafta 64, Pokemony, F1 Pole Position (choc beznadziejnej jakosci) i chyba jeszcze Wonder Project J2 (choc ten nie wiem czy sie lapie bo jest czesciowo klejony z animacji - taka namiastka fmv). Pewnie jeszcze cos by sie znalazlo, ale w chwili obecnej nic mi juz do glowy nie przychodzi :(

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Morden » 2007-09-15, 11:51

Axi0maT pisze:Po pierwsze to nie tylko MPEG sie liczy, formatow zapisu jest wiecej dlatego nie nalezy ograniczac sie do poszukiwania tylko tego jednego.
Owszem, jest wiele roznych formatow, ale sprzetowe MJPEG i H.261 to spora przewaga. Saturn korzystal glownie z CinePak i TrueMotion. O ile TrueMotion nie jest zle, CinePak wysiada.

Saturn mial do dyspozycji tyle samo miejsca na plycie co PlayStation, a mimo to jakosc fmv w grach na te platforme ustepuje jakosci fmv z PlayStation. Wiec mysle ze nie ma po co wciagac w te dyskusje Nintendo 64, bo sama pojemnosc carta wyklucza te konsole z zabawy. Kompresja obrazu i dzwieku na PlayStation to zdecydowany plus tej platformy. Niemaly plus.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Mosquit » 2007-09-15, 11:59

Axi0maT pisze: Trzeba uwazac aby te minusy nie przyslonily ci plusow... a w chwili obecnej wyglada na to ze nie widzisz zadnej zalety w N64, ale z to PSX ma same plusy :P
? Chyba na prawde nie czytales uwaznie moich postow. Z drugiej strony, jedynie co moge na plus N64 wykazac to swietny proc graficzny. I tyle. Czym jeszcze moze sie posczycic ta konsola? Iloscia pamieci, ktora jej nic nie daje? Na ogromny minus za to kartridze uzyte jako nosniki. Taki przerost formy nad trescia.
Axi0maT pisze:Po pierwsze to nie tylko MPEG sie liczy, formatow zapisu jest wiecej dlatego nie nalezy ograniczac sie do poszukiwania tylko tego jednego. Poza tym logicznym jest ze na cartridgach nie zmiescisz zbyt wiele danych wiec opcja wstawiania filmiku nie jest zbyt popularna. Co do twoich poszukiwan to moze i szukales dlugi, ale pewnie nie tam gdzie trzeba. Zeby udowodnic ci ze jednak nie tylko Resident Evil 2 ma fmv to wymienie ci jeszcze Starcrafta 64, Pokemony, F1 Pole Position (choc beznadziejnej jakosci) i chyba jeszcze Wonder Project J2 (choc ten nie wiem czy sie lapie bo jest czesciowo klejony z animacji - taka namiastka fmv). Pewnie jeszcze cos by sie znalazlo, ale w chwili obecnej nic mi juz do glowy nie przychodzi :(
Ze specyfikacji Doctor 64 wyczytalem, ze potrafi odtwarzac w formacie MPEG-1 czyli VCD i MP3 czytac. Zasiste wiele formatow.
Druga sprawa to wlasnie karty - wymuszajace wstawianie kontentu gorszej jakosci. swietnie, ze konsola potrafi odtwarzac mp3.. gorzej, ze samplowanie tego bedzie masakrycznej jakosci. Tak samo z filmami. Dziwne, ze zarzucili Doctor64 i CD64 bo moze uratowalyby te konsole jeszcze.
Po raz kolejny... ja nie zjezdzam konsoli.. ukazuje jej minusy [ktore jednak przycmiewaja, jak dla mnie, te plusy]. Szkoda, ze Ty raczej nie widzisz plusow psx'a :)
A w ogole to jestem fanem atari. Styka?
:)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-09-15, 14:57

Morden pisze:nie ma po co wciagac w te dyskusje Nintendo 64, bo sama pojemnosc carta wyklucza te konsole z zabawy.
N64 zostalo przez przypadek wciagniete przez Mosquita do tej dyskusji o filmikach, bo stwierdzil ze PSX moze a N64 nie, wiec podalem przyklady ze konsolka Nintedno rowniez sobie z tym radzi, tyle ze carty go ograniczaja.
Morden pisze:Kompresja obrazu i dzwieku na PlayStation to zdecydowany plus tej platformy. Niemaly plus.
Oczywiscie, temu nie przecze.
Mosquit pisze: Z drugiej strony, jedynie co moge na plus N64 wykazac to swietny proc graficzny. I tyle. Czym jeszcze moze sie posczycic ta konsola? Iloscia pamieci, ktora jej nic nie daje?
No teraz to mnie rozsmieszyles do lez... Nic nie daje? (chyba ze masz na mysli to rozszerzanie o 64) Expansion Pack w postaci dodatkowych 4 MB RAMu naprawde daje konsoli ostrego kopa... Wyglada na te ze nie widziales tego na wlasne oczy skoro uwazasz ze dodatkowa pamiec nic jej nie daje
Mosquit pisze: Na ogromny minus za to kartridze uzyte jako nosniki. Taki przerost formy nad trescia.
Moze i tak, ale patrzac od strony firmy zabezpieczyli sie w ten sposob przed piratami prawie na 100% (pomijam nieliczne podrobki cartridgow i copiery w stylu Doctorka64 i pochodne). Mowiac w skrocie nie ukazalo sie tyle tytulow co na PSX ale i tak zrobili na tym max kase (nie zdziwilbym sie gdyby byly to kwoty porownywalne z tymi ktore uzyskalo Sony za PSXa)
Mosquit pisze: Ze specyfikacji Doctor 64 wyczytalem, ze potrafi odtwarzac w formacie MPEG-1 czyli VCD i MP3 czytac. Zasiste wiele formatow.
Mowilem nie tylko o Doctorku64 tylko ogolnie o tym ze w tamtym okresie pojawilo sie wiele ciekawych formatow filmowych i MPEG nie byl jedynym. Popularny byl rowniez FLI i jego klony, choc nie przypominam sobie abym w ktorejs grze na N64 widzial jego wykorzystanie.
Mosquit pisze: swietnie, ze konsola potrafi odtwarzac mp3.. gorzej, ze samplowanie tego bedzie masakrycznej jakosci.
Nie slyszalem aby w ktorymkolwiek tytule obnizono jakosc dzwieku ponizej 128kB czyli absolutnego standardu, jesli ty znasz jakis przyklad to podaj.
Mosquit pisze: Tak samo z filmami. Dziwne, ze zarzucili Doctor64 i CD64 bo moze uratowalyby te konsole jeszcze.
Doctorek64, CD64, Z64 to typowe copiery stworzone przez firmy trzecie, to nie Nintendo zarzucilo projekty, tylko zmusilo ich producentow do wycofania tych produktow z rynku bo byly uzywane do niecnych celow. Jesli chodzi o cos co moglo uratowac zycie N64 to bylo to DD64 - niestety Nintendo samo poddalo eutanazji to rozwiazanie (nie wiedziec czemu) przez co pojawilo sie tylko kilka gier na to urzadzenie. Dyski DD64 mialy wystarczajaco pojemnosc do zapisu filmikow, wiec mozliwe ze w ktorejs z tych gier pojawily sie rowniez sekwencje filmowe - niestety nie widzialem zadnej z tych gier wiec nie bede sie wypowiadal na ich temat.
Mosquit pisze: Szkoda, ze Ty raczej nie widzisz plusow psx'a :)
Widze, widze... niech cie glowa o to nie boli :P
Mosquit pisze: A w ogole to jestem fanem atari. Styka?
:)
Super, styka... Jaguar zawsze byl moim marzeniem, niestety jego cena zawsze sprowadza mnie na ziemie :cry:

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Mosquit » 2007-09-15, 19:26

Axi0maT pisze:No teraz to mnie rozsmieszyles do lez... Nic nie daje? (chyba ze masz na mysli to rozszerzanie o 64) Expansion Pack w postaci dodatkowych 4 MB RAMu naprawde daje konsoli ostrego kopa... Wyglada na te ze nie widziales tego na wlasne oczy skoro uwazasz ze dodatkowa pamiec nic jej nie daje
Widzialem nawet na wlasne oczy. Niewiele to dawalo [a powinno duzo, duzo wiecej].
Axi0maT pisze: Mowiac w skrocie nie ukazalo sie tyle tytulow co na PSX ale i tak zrobili na tym max kase (nie zdziwilbym sie gdyby byly to kwoty porownywalne z tymi ktore uzyskalo Sony za PSXa)
Nie sa porownywalne. Wg danych podanych przez Nintendo of America [ktore uwzgledniaja rowniez Europe i Azje] do 31 marca 2005 roku sprzedano 224,97 miliona gier [nie podano ile sztuk konsol sprzedano lub chocby dostarczono do sprzedawcow].

Teraz wezmiemy pod uwage raport sprzedazy Sony [stan na 31 marca 2006 roku]
- dostarczonych do sprzedawcow sztuk konsol: 102mln.
- dostarczonych do sprzedawcow sztuk gier: 961mln.

Biorac pod uwage, ze sprzedanych gier generalnie nie ma mniej niz sprzedanych konsol to mam nadzieje, ze Nintendo wyszlo chociazby na 0 z ta konsola. Ale, zeby to bylo porownywalne to jest mocno przesadzone stwierdzenie.
Axi0maT pisze: Nie slyszalem aby w ktorymkolwiek tytule obnizono jakosc dzwieku ponizej 128kB czyli absolutnego standardu, jesli ty znasz jakis przyklad to podaj.
128kb 48mHz, 44mHz czy 22mHz?
Axi0maT pisze: Super, styka... Jaguar zawsze byl moim marzeniem, niestety jego cena zawsze sprowadza mnie na ziemie :cry:
Jakby to tylko Jaguara Atari wypuscilo...

Awatar użytkownika
Shen
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-09-11, 21:38

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Shen » 2007-09-15, 20:01

moglem nie odgrzewac tego tematu :P

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Morden » 2007-09-15, 20:50

*ziew* NuuuuuUuudyyYYyy! Na ile sposobow potraficie sobie wzajemnie udowodnic, ze wiecie ile pamieci RAM i jaki procesor miala dana konsola? To jest konkurs wiedzy czy temat o PlayStation? Nie przypominam sobie by gdzies w temacie dopisano "PlayStation versus Nintendo 64". Obydwie platformy roznia sie od siebie tak bardzo, ze porownywanie ich jest bezcelowe i do niczego nie prowadzi.

PlayStation osiagnelo najwiekszy sukces i co? Wlasnie to. Tyle. Koniec i kropka. Gdy wojna platform nadal trwala zwolennicy danych platform mowili ze to wlasnie Nintendo 64 jest lepsze bo jest na nie Mario 64 czy Banjo Kazooie. Posiadacze Sega Saturn uwazali ze nie ma to jak Virtua Fighter 2 i Sega Rally.

Teraz, gdy wiemy juz jak wszystko sie skonczylo, czytam posty typu "Tekken 3 na Sega Saturn tez by chodzil" czy "PlayStation nie uciagneloby tytulu takiego jak Zelda: Majora's Mask". Nie mam pojecia po co zalozono ten temat, skoro PlayStation sprzedalo sie najlepiej oraz bylo platforma na ktora wyszlo najwiecej ciezkich hitow. Najwyrazniej nie byla to kupa. A jesli nia byla, coz. Prawie wszyscy kawal gowna sobie kupili, brzydko mowiac.

I mniejsza juz o skuche Mosquit'a z Doctor64, o szukanie bitrate jakim kodowane byly pliki audio w danych grach i o to czy ktos lubi Jaguar'a czy Atari ST, XL, XE czy moze 2600. Temat jest moim zdaniem do zamkniecia bo co tu jeszcze mozna napisac? Cytowac sie w nieskonczonosc, lapac za slowka i ciskac specyfikacjami konsol?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Mosquit » 2007-09-15, 23:17

Czesciowo sie nie zgodze. Zeby stwierdzic czy dana konsola jest dobra musisz miec jakis odnosnik, do czegos ja porownac. Bo stwierdzenie, ze najlepiej sie sprzedawala, wiec byla najlepsza nie wszystkich zadowoli.
Inna sprawa, ze ten topic jest bezcelowy [bo tak to mozemy wylistowac wszystkie konsole]. Tylko po co? Kazdy odbiera kazda konsole odmiennie, gorzej kiedy probuje 'nawracac' innych. Imho ten topic w ogole nie powinien powstac.
Dla mnie, Ps1 byl lepszy tylko dzieki temu, ze w N64 uzyto kartow zamiast CD jako nosnika oraz dzieki polityce Nintendo w owczesnym czasie. I tyle.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-09-16, 13:55

Mosquit pisze: Nie sa porownywalne. Wg danych podanych przez...
Mowilem o sprzedanych grach - kazdy gracz ktory chcial gre na N64 musial ja kupic - Kasa plynela tam gdzie powinna. Uzytkowicy PSX czesto posuwali sie do wiadomych krokow co powodowalo ze kasa nie trafiala do wydawcow (nie mowie ze wszyscy)
Mosquit pisze: 128kb 48mHz, 44mHz czy 22mHz?
No... jeszcze zacznij sie doszukiwac jakim kodekiem to kompresowali... wyluzuj...
Mosquit pisze: Jakby to tylko Jaguara Atari wypuscilo...
Ale mi Jaguar najbardziej sie podoba - dlatego o nim wspomnialem - nie doszukuj sie jakis podtekstow.
Morden pisze:Temat jest moim zdaniem do zamkniecia bo co tu jeszcze mozna napisac? Cytowac sie w nieskonczonosc, lapac za slowka i ciskac specyfikacjami konsol?
Morden - jak ci sie nie podoba to nie musisz tu zagladac i pisac. Forum jest jak Hydepark. Kazdy moze wyrazic tu swoja opinie. Masz dziesiatki innych tematow w ktorych mozesz sie spelnic ze swoimi filozoficznymi tekstami. Jakbys nie zauwazyl to ten temat jest jednym z najbardziej popularnych, no i jest zwiazany bezposrednio z konsolami w przeciwienstwie do innych rownie popularnych.
Co do reszty twojej wypowiedzi to musze sie zgodzic - do niczego tak naprawde to nie prowadzi. Porownywanie ze konsola X uciagnelaby gre Y nie wnosi zbyt wiele, ale niektorzy to po prostu lubia i uszanuj to nawet jesli mieliby obrzucac sie blotem.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Senshu » 2007-09-16, 15:11

Axi0maT pisze:
Mosquit pisze: Nie sa porownywalne. Wg danych podanych przez...
Mowilem o sprzedanych grach - kazdy gracz ktory chcial gre na N64 musial ja kupic - Kasa plynela tam gdzie powinna. Uzytkowicy PSX czesto posuwali sie do wiadomych krokow co powodowalo ze kasa nie trafiala do wydawcow (nie mowie ze wszyscy)
Hej Axio, mimo, ze latwo bylo zalatwic sobie pirata na psx, to liczby pokazuja ze gier sprzedalo sie duzo wiecej na soniaka niz na n64.

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Mosquit » 2007-09-16, 21:51

Axi0maT pisze:
Mosquit pisze: 128kb 48mHz, 44mHz czy 22mHz?
No... jeszcze zacznij sie doszukiwac jakim kodekiem to kompresowali... wyluzuj...
Wiem jakim kodekiem. Ale bitrate to nie wszystko :P
Ok dla mnie EOT - nie ma sensu dalej tego ciagnac.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: BigBoss » 2008-01-13, 12:23

PSX to najlepsza konsola jaka ujrzala swiatlo dzienne. Tak dobrych gier jakie wyszyly na ta konsole juz nigdy nie zobaczymy. Lata PSXa byly najlepszym okresem w moim zyciu, tyle pieknych chwil spedzonych przy takich grach jak Resident Evil, Silent Hill, MGS czy Crash Bandicoot. To juz nigdy nie powroci :cry:
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2008-01-13, 19:56

Szkoda ze niewiele osob potrafilo sie wylamac z tego pedzacego tlumu zauroczonego tylko ta jedna konsola. A przeciez w tym okresie bylo tyle wspanialych konsol, ktore mialy dusze i byly swego rodzaju wyroznieniem dzieki czemu mozna bylo sie poczuc jak czlonek elity graczy, a nie jakis szary nedzny czlowieczek ktory ma to samo co pozostale 39 mln ludzi w tym kraju.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: BigBoss » 2008-01-13, 20:04

Niestety nie kazdego bylo wtedy stac na posiadanie wiecej niz jednej konsoli, poza tym cena okolo 280zl za nowosc na Nintendo 64 nie byla zbytnio kuszaca :smile: . Kazdy gra w to co mu sie bardziej podoba, osobiscie nie wymienilbym wtedy PSXa na inna konsole ze wzgledu na wymienione wczesniej przezemnie gry.
Teraz staram sie nadrabiac wszystkie zaleglosci.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
adam998z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2009-05-04, 11:04

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: adam998z » 2009-06-22, 19:34

Ludzie!
Podczas waszej rozmowy powinniście wziąć pod uwagę fakt iż każdy ma swoje zdanie!
Jeden woli N64, a drugi PSX! I to nie jest powód żeby już wyzywać kogoś od idioty czy innych. Bądźcie tolerancyjni!
GameBoy amateur :D

Graciarnia w moim domu:
=GB==GBC==GBA==PSX==PSOne==PS2==NES==Akcesoria=
Plany:
=GBPocket==N64=

Dla osób, które chcą podyskutować o GB: www.gbforum.pun.pl
Pisać wątki i odpowiadać na nowe posty :D

ODPOWIEDZ