Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Meanthord » 2007-08-26, 18:42

Wyjatkiem pozostaje "N" - gry wychodza jeszcze w sporej mierze tylko na ich konsole, sporo exclusivow. Pytanie czy dobor i tematyka tytulow nam pasuja, ale to insza inszosc :). Ale co fakt, to fakt - burdel sie zrobil na rynku straszny :).

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Mr Shadov » 2007-08-26, 18:55

froger3 pisze:Teraz chyba wybiera sie bardziej firme z ktora sie identyfikujemy, niz zestaw gier. Ehh..
lub konsole ktora oferuje nam najkorzystniejsze warunki czy to cenowe czy sprzetowe (tzn z ktorej najwygodniej bylo by korzystac i ktora posiada opcje ktore faktycznie nas interesuja). w sumei nie uwazam tego za zle. Exclusive'y i tak sa ale od w wiekszosci od wewnetrznych studiow producenta konsoli.

Za czasow genaracji psx/sat/n64 nie bylo tle multiplatformowych bo konsole jednak byly dosc rozne technicznie (jescze sat/psx byly podobne ale ten pierwszy zdech dosc szybko, n64 ze wzgledu na nosnik bylo dosc specyficzne) i to jakos tam wplywalo na ilosc ekskluzywnych tytulow.

Za ps2/xboxa i gc to juz sie jako wyrownalo (choc pewne roznice byly dalej) Teraz tez niby sa bariery techniczne (XO i jego smieszne dvd, a wii to dalej stara generacja) ale juz jakos tego tak bardzo nie czuc. Roznice widac jedynie przy grach robionych bezposrednio na dany sprzet (to pokazuje autentyczna moc konsoli jak i zdolnosci programistow). No i wspomniane juz koszta robia swoje. coraz mnieja liczbe wydawcow stac na to by gra byla tylko na jednym sprzecie.
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: froger3 » 2007-08-26, 19:09

Meanthord pisze:Wyjatkiem pozostaje "N" - gry wychodza jeszcze w sporej mierze tylko na ich konsole, sporo exclusivow. Pytanie czy dobor i tematyka tytulow nam pasuja, ale to insza inszosc :). Ale co fakt, to fakt - burdel sie zrobil na rynku straszny :).
mi nie pasuje -nta gra z marianem i jego ekipa. prawde mowiac to w next-genowym swiatku wole chyba najbardziej portable...

Awatar użytkownika
Mr Shadov
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 139
Rejestracja: 2006-04-01, 23:57
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Mr Shadov » 2007-08-26, 19:18

froger3 pisze:mi nie pasuje -nta gra z marianem i jego ekipa. prawde mowiac to w next-genowym swiatku wole chyba najbardziej portable...
mi pasuje dopoki trzyma poziom. Nintendo zawsze bylo specyficzne ale obcenie robi sie wrecz ekscentryczne. Sam zaczynam myslec o wii nie jako o kosoli ale zabawce czy jakims interaktywnym gadzecie ktory do grania w sensie jakim to sie rozumie sluzy tylko posrednio. I bynajmniej nie uwazam tego za cos zlego, to moze byc akurat sluszny dla N krok ale widac jak rozny jest to sprzet od XO i PS3.
You can trip on my synthesizer
Electronic world for every boy and every girl

gomez_pl
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-23, 09:55

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: gomez_pl » 2007-08-26, 20:22

Gdyby nie Wii to z Nintendo bylo by teraz krucho na rynku konsol stacjonarnych, a tak zarobia niezla kase na nastepna generacje i juz nie beda tak odstawac od konkurencji pod wzgledem parametrow.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Morden » 2007-08-26, 20:56

Mr Shadov pisze:to moze byc akurat sluszny dla N krok ale widac jak rozny jest to sprzet od XO i PS3.
Owszem, ale czy istnieja jakies prawa odnosnie tego czym powinna byc standardowa konsola? Bo najwyrazniej wielu ludzi uwaza iz Wii odstaje od reszty, choc moze to reszta odstaje od Wii? Xbox 360 to dokladnie te same schematy co zawsze. Jedyna roznica to wiecej mocy pod maska. PlayStation 3 ukradlo pomysl na czujniki ruchu, ale nadal mocno trzyma sie sprawdzonych schematow.

Ciekaw jestem ile osob sposrod tych, ktore wypowiadaja sie na temat Wii konsole posiada. Z Nintendo bylo by krucho gdyby nie Wii? Byc moze. A moze Nintendo wie, ze nie tedy droga i nie chca pakowac kasy w konsole ktora bedzie przesadnie droga tylko po to by byla ona taka sama jak dwie konkurencyjne? Mogli zrobic platforme o mocy Xbox 360 lub PlayStation 3 ktora dodatkowo miala by wszystko co Wii ma teraz plus grafike HD i kto wie, moze dla draki dano by na starcie naped HD DVD czy jeszcze cos tam innego. Naped Green Beam...

I co? Konsola startuje, ma w sobie mase bajerow, kosztuje nerke i bije sie o licencje z pozostalymi dwiema. Plus fakt ze golf to golf i mnie nie robi roznicy czy kijem na ekranie macha fotorealistyczny Tiger Woods ktoremu zbudowano z polygonow pory w skorze czy macha nim moj Mii, czyli czlowiek jajko na dwoch nogach.

Wypuszczajac GameCube, Nintendo zrobilo wszystko jak nalezy. Naped DVD, moc obliczeniowa gdzies pomiedzy PlayStation 2 i Xbox. Jedyne czego moglo zabraknac to odtwarzania DVD, ale poza tym naprawde nie bylo sie czego czepiac. Okazalo sie ze nie tedy droga. Wiec po co robic to, co robia inni. Lepiej zrobic cos wlasnego.

Pierwsze PlayStation zaklepalo mase licencji. Sega dala marketingowo dupy po calosci, Nintendo tak do polowy. Wyszedl DreamCast, pierwszy 128 bitowy gigant, ale nie dal rady, chociaz nie mial konkurencji. Wyszlo PlayStation 2... Wiadomo jak bylo. DVD, mega grafika. Wyszedl Xbox, nie udalo mu sie, ale Bill zaplacil by mu sie udalo. Jesli zdecydowana wiekszosc amerykanow na powaznie wierzy ze ziemie stworzyl Bog, uwierzyli ze konsola odniosla sukces. Wyszlo GameCube i mimo mocnych serii nie odnioslo az takiego sukcesu. Marketing, kasa i poswiecenie. To w sumie loteria.

Kazdej firmie kiedys sie udalo. Kazda miala swoj czas. Sega wycofala sie z rynku, ktorym kiedys rzadzila. Sony slabnie, Microsoft wkupia sie w szeregi zasluzonych... A Nintendo? Nintendo to Nintendo i zawsze beda gdzies blisko. Gdyby nie bylo Wii, bylo by cos innego. Moze kolejny Xbox 360 lub PlayStation 3. Ale po co?
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: froger3 » 2007-08-26, 21:02

Ja planowalam zakupic Wii po tym co pokazal mi Blackie podczas jednej z wizyt u mnie. Napalalismy sie na konsole jak dzicy, ale pogralam w Wii Sports, Zelde i..cisnienie spadlo do Zera. Obecnie mam o tyle fajna sytuacje ze Wii bez problemu moge pozyczyc( z czego skorzystam jak tylko napisze licencjat aby Zelde skonczyc), ale poza popierdolkami Cooking Mama i Trauma Center to ja tam gier dla siebie nie widze. Predzej juz kupie NDS. Bo wlasnie w tej konsoli, dla mnie, kryje sie ten nintendowski potencjal. Tak, wiem. To konsola przenosna, ale...

W ogole ta nowa generacja nie dla mnie :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-08-27, 07:53

Meanthord pisze:
Mr Shadov pisze:dlamnie psx jak i pozostale konsole sony to jakies lole co mialy wiecej szczescia niz mozliwosci.
Mozliwosci sa akurat malo istotne, wazne jest to, czy sa dobre gry. A tych na PSX-a przez te wszystkie lata nie brakowalo.
Na kazda z wymienionych platform jest masa extra gier, a czy na jednej jest wiecej niz na inne to bez znaczenia, bo i tak nie zagrasz nawet w polowe tych z jednej platformy... Wiec nie o gry tu idzie :D
froger3 pisze:Napalalismy sie na konsole jak dzicy, ale pogralam w Wii Sports, Zelde i..cisnienie spadlo do Zera.
A mi sie tam Wii podoba... W taki boks z grafika z Fight Night to bym sobie pogral do upadlego...

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Blackie » 2007-08-29, 00:42

Ja powiem tak - z axiem nie wchodzi sie w dyskusje odnosnie PSXa. Naprawde, uwierzcie mi. Znam go osobiscie i wiem jakie to podle bydle ; )
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-08-29, 06:54

Blackie pisze:Ja powiem tak - z axiem nie wchodzi sie w dyskusje odnosnie PSXa. Naprawde, uwierzcie mi. Znam go osobiscie i wiem jakie to podle bydle ; )
A ta Twoja uwaga to odnosnie czego? To ze sie z Toba czasem przedrzezniam (dla zartow) to jedno, a to ze ktos nie potrafi uargumentowac swojej wypowiedzi (patrz osoba X kilkanascie postow przed) i dlatego staram sie sprowadzic go na ziemie to calkiem inna sprawa :P

Awatar użytkownika
Shen
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-09-11, 21:38

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Shen » 2007-09-11, 22:03

Dla mnie , fana japonskich rpg to najlepsza konsola jaka powstala =] Mam szaraka od 9 lat i nadal na nim gram. Kolejne maszynki Sony juz mnie do siebie nie przekonaly, moze dlatego ze Square po polaczeniu z Enix sie zeszmacilo i odcina kupony od FF VII zamiast zrobic kolejna czesc Crono czy innego dobrego rpga.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-09-12, 07:29

Shen pisze:Dla mnie , fana japonskich rpg to najlepsza konsola jaka powstala =]
Konsola z najlepszymi grami - tak bedzie brzmi poprawnie... Lepszych konsol od PSXa jest conajmniej tuzin jak nie wiecej :P

Awatar użytkownika
Shen
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-09-11, 21:38

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Shen » 2007-09-12, 08:51

Widze ze oszolamiaja Cie wyrazy ulozone w zdania , a ja niestety nie wiem jak prosciej wyrazic ze to MOIM zdaniem najlepsza konsola.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Axi0maT » 2007-09-12, 10:24

Shen pisze:Widze ze oszolamiaja Cie wyrazy ulozone w zdania
Hmmm. Chyba do konca nie wiesz co mam na mysli. Proponuje przeczytac caly ten temat. Po prostu czasem wystarczy nieodpowiednio ulozyc wyrazy w zdaniu aby nabralo ono calkiem innego znaczenia. Jesli na PSXa wyszlaby tylko jedna gra - np. Crash Bandicot - a na Pegasusie pojawily sie wszystkie pozostaly gry (powiedzmy Tekken, MGS, Final Fantasy itd), to nadal bys uwazal ze PSX jest najlepsza konsola? Pewnie nie. Problem w tym ze ludziom zazwyczaj podobaja sie gry na ta konsole, a nie sama konsola... Tylko nie potrafia tego zrozumiec. Zapewne teraz zgodzisz sie ze mna :grin:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka?

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-12, 11:17

A ja zrozumialem, ze Shen uwaza, ze PS1 to najlepsza konsola.

Ja dajmy na to uwazam, ze Micro to najlepszy Game Boy.

To nie jest skomplikowane. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ