Xenogears najlepszym RPGiem?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Blackie » 2006-04-05, 22:21

Dla mnie zdecydowanie TAK. Fabula rzadzi na calej linii. Grafika juz wtedy nie zachwycala, jednak po pewnym czasie jest dosc ciekawa i atrakcyjna. A w ogole jest pozno i GG mi siada ;\

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: froger3 » 2006-04-05, 22:37

A dla mnie NIE.

Nie ma idelanego RPG'a i chyba nie bedzie.
Jezeli jednak przyjmiemy ze chodzi o jRPG o njalepszej fabule - zdecydowanie tak!
W XG zagralam dosc niedawno(bedzie cos kolo 2,5 lat temu), ale naprawde fabularnie gra mnie zaskoczyla. Ogromnie spodobal mi sie motyw z "wyrwanym intro" i YOU SHALL BE AS GODS(stwierdzenie na samym poczatku zinterpretowalam zupelnie inaczej...).
Muzycznie jest po prostu bosko(omen i jego aranzjacja na solowej CD mitsudy to moja ulubuona muzyczka z RGPowej lokacji ever:) Graficznie bez cudeniek(ale taka grafa mi odpowiada), ale nie o graficzne bajery tu chodzi.

minusy to brak akcji w drugiej plycie i chdozenie gearami, ktore nie przypadlo mi do gustu. Inna sprawa ze dowolne sterowanie kamera troche przeszkadzalo czasami...

Najsmieszniejsze jest to ze ta gre doceniono dopiero po latach...I stracili na tym wszyscy:(

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Blackie » 2006-04-05, 22:42

Ale ja nie napisalem, ze jest idealnym, ale ze jesst najlepszym dla mnie ;\ A to jest roznica ;\ Sterowanie kamera czasami bylo denerwujace, ale dalo sie zniesc i po kilku godzinach robilo sie to automatycznie, bez namyslu. Sterowanie gearami nie bylo takie zle, praktycznie zadnej roznicy nie uswiadczylem, poza tym, ze w gearach bezpieczniej ; ) Co do drugiej plytki - racja. Akcja ciagnie sie od scenki do scenki no i nie mozna grac Ramsusem i Vendetta oraz Elementami - a szkoda. Powinnas sobie koniecznie odswiezyc te gre. Ukonczylem ja niespelna miesiac temu, po raz drugi. Zapowiada sie, ze nie ostatni ; )

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Senshu » 2006-04-06, 07:56

Na moje nieszczescie nie mialem okazji zagrac w te gre :( , jednak z drugiej strony ciesze sie, ze gdy mialem okazje zagrac 6 lat temu, nie uczynilem tego, bo moj wiek i poziom angielskego chyba nie pozwolilby mi zrozumiec do kona tej gry, w koncu to nie fajnal 9 czy cos. Teraz idzie maturka czasu malo....na allegro nie widac Xeno...potem studia/praca ale mam nadzieje, ze jeszcze kiedys nadrobie ten brak.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: froger3 » 2006-04-06, 12:52

"Sterowanie kamera czasami bylo denerwujace, ale dalo sie zniesc i po kilku godzinach robilo sie to automatycznie, bez namyslu."

mnie do konca wkurzalo. I to bardzo.

"Ale ja nie napisalem, ze jest idealnym, ale ze jesst najlepszym dla mnie ;\ A to jest roznica ;\"

ja pisalam ogolnie:P

"Sterowanie gearami nie bylo takie zle, praktycznie zadnej roznicy nie uswiadczylem, poza tym, ze w gearach bezpieczniej ; )"

P-A-L-I-W-O :) Tam bezpieczniej, latwiej sie potworki rozwala co?:>
Wolilam chodzic Fei'em, Citanem i Billym i klepac co najrozmaitrze bestie!

"poziom angielskego chyba nie pozwolilby mi zrozumiec do kona tej gry"

znajomy ze slownikiem siedzial:)

"Teraz idzie maturka czasu malo"

Ja gralam akurat przed matura i faktycznie, troche wciagnelo:))

"Powinnas sobie koniecznie odswiezyc te gre. "

Wakacje ida, praca jest, wiesz jak jest. Oryginal Xeno na bank w tym roku na moim biurku! :>

"Co do drugiej plytki - racja. "

Na temat tej plyty chodza takie ploty nicyzm o romansach Paris Hilton:P
Ze to Square nie mialo kasy(wolalo pompowac w Finale pewnie :cry: ), ze terminy gonily....Chyba nigdy sie nie dowiemy;/

PS. Senshu: http://allegro.pl/item96834692_xenogear ... c_yu_.html mowisz, masz:))

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Senshu » 2006-04-06, 13:39

Jak pisalem posta to nie bylo jeszcze tej aukcji, jakis omen :D to drugie splukalem sie juz - kolekcjonuje, a raczej staram sie kolekcjonowac gry od studia Tri-Ace, i Yu sprowadzil mi Radiata Stories....uwielbiam gry z tej firmy (Star Oceany wszystkie :) ).

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Blackie » 2006-04-06, 13:50

Racja, Tri-Ace robi genialne RPGi, patrz - Valkyrie Profile (jeden z najlepszych RPGow na konsole) czy Star Ocean (wlasnie zaczynam dwojke, troche gralem w wersje SNESowa). Jak chcesz to moge Ci sciagnac Xenogears za cene wiele nizsza niz oferuje ten allegrowicz.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Senshu » 2006-04-06, 14:06

Dzieki za propozycje, ale chyba nie zdaze skorzystac, bo - teraz mecze Radiata, a za dwa miechy przy dobrych wiatrach juz mnie tu nie bedzie.

Co do Valkyrie, to strasznie mi sie grafika i cala akcja toczona "od boku" podoba, no i postaci :) koles z 2 metrowym mieczem daje rade, ale nie mialem okazji pograc :( Nie wiesz kto byl odpowiedzialny za chara design ? widzialem podobne arty, ale jakiegos koreanczyka z tego co pamietam.

Powiem Ci, ze Star Ocean strasznie wciaga...a szczegolnie trojeczka, troche inny klimat no i 3D za ktorym az tak nie przepadam, ale gra w calosci rekompensuje to innymi walorami. Ogolnie fajne sa jRPGi gdzie akcja toczy sie w przyszlosci/kosmosie. Osobiscie czekam, az ktos sie wezmie za tlumaczenie Lagrange Point na Famicoma, swietny jRPG od Konami w podobnych klimatach co SO. W sumie mozna by bylo go przejsc bo nie ma kanji ! tylko i wylacznie kana, wiec wszelkie nazwy, ataki itp. sa zrozumiale, gorzej z fabula ;/

PS Yu powiedzial, ze za 400 zl zalatwi VP...smiech na sali czy tyle gdzies by to kosztowalo ?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Blackie » 2006-04-06, 14:16

Valkyrie Profile tyle kosztuje, naprawde. Czasem i wiecej. Nowki w folii kosztuja ponad tysiac zlotych (wiem, bo dostalem propozycje nabycia takowej). Co do artow - nie mam pojecia. Moze sprawdze w credits'ach pozniej. Odnosnie VP jeszczcze - Lenneth Valkyria jest dodatkowa (177. postacia) w Radiata Stories i wystepuje jeszcze w Star Ocean: Till the End of Time jako dodatkowy boss.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Senshu » 2006-04-06, 14:57

Wiem, Lenneth to 3 od konca boss w sphere company, jeden z najtrudniejszych :) w Radiata jestem na poczatku gry, ale fajnie ze dodali taka postac.

btw troche offtopicowo, ale fajnie, ze cos sie na forum dzieje....jeden maly "Szaraczek", a tyle zamieszania...i kto tu mowi, ze ta konsola nie ma powera ? :P

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Blackie » 2006-04-06, 22:20

Gralem teraz chwilke i nasunely mi sie dwa powazne minusy Xenogears.

1. Nie mozna uzywac analogow (szkoda, bo granie byloby wygodniejsze)
2. Fabula deklasuje kazdego innego rpg'a i w zasadzie odechciewa sie grac w inne pozycje ; )

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Xenogears najlepszym RPGiem?

Post autor: Manifesto » 2013-06-18, 11:35

Ach, Xenogears, czyli fenomenalna, niezapomniana, epicka do granic możliwości fabuła, która wszystkie inne gry w jakie grałem zostawia pod tym względem daleko w tyle. Dla tej gry przerobiłem swoje PSOne i ściągnąłem oryginał z USA (na Allegro wówczas była posucha). Jakiś czas temu Browar skończył amatorskie tłumaczenie tej gry więc chyba na nowa wsiąknę w tą przygodę, by tym razem zrozumieć wszystko na 100 % i przypomnieć sobie ten niezapomniany tytuł.

Przy okazji witam wszystkich forumowiczów RetroAge :)

ODPOWIEDZ