Opowiedziana historia która zapadła Wam w pamięć

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Opowiedziana historia która zapadła Wam w pamięć

Post autor: Affciu » 2014-04-29, 20:41

Moim zdaniem najlepszą historią na PSXa jest Persona 2: Innocent Sin. Majańskie UFO, nazistowskie mechy i Hitler jako jeden z głównych antagonistów. Mimo, że grałem w remake na PSP to przyznam, że to jest naprawdę coś świetnego, głównie dzięki grotesce i pokręceniu.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opowiedziana historia która zapadła Wam w pamięć

Post autor: Don » 2014-04-29, 21:01

Brzmi jak benkart Monty Pythona i Quentina Tarantino na haju :lol:

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Opowiedziana historia która zapadła Wam w pamięć

Post autor: kolo » 2014-04-29, 23:53

Nie mówiłem nigdzie że fabuła Final Fantasy 9 mi się nie podobała (choć niektóre postaci mnie nieco irytowały), na chwilę obecną dziewiątka jest jednym z niewielu fajnali które lubię. Nie zmienia to jednak faktu że moim zdaniem historia do szczególnie ciekawych nie należy i jest tylko pretekstem do poznawania (przyznam) całkiem przyjemnego świata.
Mojej ulubionej gry na PS1, Grandii też nie byłbym w stanie umieścić w tym zestawieniu bo choć fabuła jest zwariowana i wciągająca to na dobrą sprawę jest tylko pretekstem do kolejnych śmiesznych / wzruszających sytuacji i łojenia potworków przez 85% gry nie mając żadnego znaczenia.

Co do Persony 2, podejrzewam że historia faktycznie jest dobra, niestety nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z żadną z "dwójek". Już nawet jedynka musiała być sporym szokiem dla graczy (i dla mnie trochę też) ze względu na swój fatalizm i dezorientację, szkoda tylko że nie było jej więcej pomiędzy kolejnymi godzinami spędzonymi na wyżynaniu demonów.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Opowiedziana historia która zapadła Wam w pamięć

Post autor: Manifesto » 2014-05-05, 06:26

Szkoda, że Persona 2: Innocent Sin ukazała się tylko i wyłącznie w Japonii (choć jest nieoficjalne tłumaczenie tej gry, jednak pasowałoby mieć najpierw oryginał japońca aby mieć czyste sumienie przy ściąganiu tego). Eternal Punishment również ma zakręconą fabułe - kupiłem kiedyś na Allegro egzemplarz, jednak musiałem odesłać sprzedawcy ze względu na stan płytki :(

ODPOWIEDZ