Gry na kloca warte uwagi.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: hat » 2011-01-19, 22:17

Dred pisze: o Nintendo, Sony, czy Sedze nic tam nie wspominano
To że o nich nie wspominano to nie znaczy że nie robią swoich konsol w Chinach :smile: . Każdy tam produkuje i tnie koszty jak tylko może, nie tylko ten straszny MS.
Obrazek

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: michu40i4 » 2011-01-19, 22:22

Dred pisze:w jakich warunkach i gdzie zrobiono Wasze XBOXy, to byście mieli podobne do mnie stanowisko
O ile wiem, to były produkowane na Węgrzech, a chyba to nie jest kraj trzeciego świata. http://www.xbox-linux.org/wiki/Xbox_Man ... ZFqINVoGaw Naprawdę zacofane warunki na tej linii produkcyjnej :)

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: Dred » 2011-01-19, 22:23

Właśnie nie o to chodzi, że nie w Chinach, bo tam się oficjalnie produkuje. Nieoficjalnie mają multum nielegalnych fabryk w najbiedniejszych azjatyckich/afrykańskich krajach, a ludzie bez wiedzy technicznej, bez niczego składają części do konsol.

Węgierska fabryka to jedna z tych oficjalnych.
Ostatnio zmieniony 2011-01-19, 22:25 przez Dred, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: hat » 2011-01-19, 22:24

Ten w czerwonej koszulce wygląda na nieszczęśliwego, pewnie to fanboj Nintendo :grin:
Obrazek

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: michu40i4 » 2011-01-19, 22:26

hattori pisze:Ten w czerwonej koszulce wygląda na nieszczęśliwego, pewnie to fanboj Nintendo :grin:
oplułem monitor hahahah

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: Baieros » 2011-01-19, 22:37

To o czym DRED pisze to poważny problem, ale akurat o X'ach nie słyszałem, najgorsza jest PEPSI, która wysysa wodę 12 okolicznym afrykańskim wioską....Oni nie mogą pić po to żebyśmy mogli truć się pepsi....

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: mushroom » 2011-01-19, 23:24

Dred pisze:Szkoda, że część tematu związanego z tą felerną aukcją jest też w tym temacie. ;p

Powiem tak: do Microsoftu jako firmy hardware'owej się bardzo zraziłem i jestem bardzo nieufnie, a nawet wrogo nastawiony do ich produktów. Swego czasu czytałem dużo książek na temat globalizacji i wykorzystywaniu przez wielkie korporacje krajów trzeciego świata (Adidas, Nike, McDonald's, czy Microsoft właśnie, o dziwo, o Nintendo, Sony, czy Sedze nic tam nie wspominano). Gdybyście wiedzieli, w jakich warunkach i gdzie zrobiono Wasze XBOXy, to byście mieli podobne do mnie stanowisko. Przy okazji X360 wyszło szydło z worka.

A co do gier, prawdopodobnie właśnie tym faktem jestem po prostu zaślepiony. Nie potrafię samego siebie zmusić do wgłębienia w bibliotekę gier na Xa, bo na sam dźwięk nazwy firmy Micro$$$oft wzdrygam się niemiłosiernie.

Cały czas jednak mam jako-takie zaufanie do nich jako twórców software'u, jako że bardzo zadowolony jestem z Windowsa XP. Ale gdy będę robił upgrade, wybiorę jakąś dystrybucję Linuksa.

Litości chłopie! Przeczytałeś książkę i to jest dla Ciebie argument? Jesteś zrażony do Microsoftu a do Nintendo czy Sony nie, bo ich tam nie wymienili?

Gdybyś chciał nie kupować rzeczy, które są produkowane w oparciu o wyzysk kogoś tam, gdzieś tam, to nic byś nie kupił. Sam byś se musiał szyć ubrania, buty, a na dodatek po tygodniu padł byś z głodu.
Z czego piszesz posty na forum? Sam se zlutowałeś Twój komputer?

Z całym szacunkiem ale nie wiesz o czym piszesz. Nie byłeś w Chinach, Indiach czy setce innych miejsc i nie wiesz jak to naprawdę wygląda. Gwarantuję Ci że Twoje dżinsy, koszulki, plecak i pewnie połowa rzeczy w mieszkaniu były produkowane w 10x gorszych warunkach niż ten śmieszny xbox.

Owszem z globalizacją i coraz większą władzą korporacji trzeba walczyć, ale na pewno nie w ten sposób.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: Ukukuki » 2011-01-19, 23:28

Dred pisze:Gdybyście wiedzieli, w jakich warunkach i gdzie zrobiono Wasze XBOXy, to byście mieli podobne do mnie stanowisko. Przy okazji X360 wyszło szydło z worka.
Nie chce nic mówić ale Foxconn jest również głównym partnerem Nintendo, Sony jak i Mocrosoftu więc idąc twoim tokiem myślenia powinieneś pluć na te trzy firmy takim samym jadem ,że wykorzystują ludzi w trzecim świecie :P. Oczywiście znienawidzone Apple również daje zarobić Foxconn i to bardzo dobrze zarobić. A w książkach miałeś wymienione M$ bo wiadomo jaka firma przez lata była znienawidzona co się powoli zmienia z wielu przyczyn. A jeszcze dla osłody dodam ,że pewna firma z Japonii w rankingach greenpeace zajmuje zaszczytne miejsce. Zresztą M$ jest niewiele lepszy od Nintendo, za to Sony wypadło bardzo ładnie w porównaniu do konkurentów. http://www.greenpeace.org/international ... ectronics/

Jak dla mnie masz dziwny tok myślenia. Konsole ocenia się przez pryzmat gier a nie głupot zasłyszanych w książkach niekoniecznie obiektywnych i piszących prawdę.
Famicom!

Awatar użytkownika
Veritius
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2010-12-09, 17:58

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: Veritius » 2011-01-19, 23:52

Na 360 gram w Red Dead Redemption i gra rządzi :]

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: ping » 2011-01-20, 02:40

Ręce opadają czytając niektóre argumenty dlaczego Xbox i Microsoft jest be :)...
Zerknąłem na półkę i naprawdę jest wiele gier wartych uwagi - Amped 1 + 2, Breakdown, Dead or Alive 3, Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball, Deathrow (rewelacja!), Morrowind, Fable, Forza, Group S Challenge, Half Life 2, Halo 1 + 2, Jet Set Radio Future, Sega GT, Jade Empire, Oddworldy, Otogi 1 + 2, Panzer Dragoon (choć mi niezbyt pasuje), Project Gotham Racing 1 + 2, Rallisport Challenge 1 + 2, Shenmue 2, Shin Megami Tensei: Nine, Touge R, Voodoo Vince - to nie są złe gry :). A jeszcze wielu świetnych hitów mi brakuje, bo kto by nie chciał zagrać w KOTORy, Crazy Taxi 3, Blinx'a czy Conkera. Trzeba być ignorantem, żeby wyłożyć siurka na tak dobre gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: michu40i4 » 2011-01-20, 07:01

ping pisze:Zerknąłem na półkę i naprawdę jest wiele gier wartych uwagi - Amped 1 + 2, Breakdown, Dead or Alive 3, Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball, Deathrow (rewelacja!), Morrowind, Fable, Forza, Group S Challenge, Half Life 2, Halo 1 + 2, Jet Set Radio Future, Sega GT, Jade Empire, Oddworldy, Otogi 1 + 2, Panzer Dragoon (choć mi niezbyt pasuje), Project Gotham Racing 1 + 2, Rallisport Challenge 1 + 2, Shenmue 2, Shin Megami Tensei: Nine, Touge R, Voodoo Vince - to nie są złe gry :)
mmmmmmmmmmm..... Morrowind do dziś nie zapomniany klimat i muzyka. Mimo że ograłem na PC, to chętnie bym przytulił wersje na XBOXA

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: Axi0maT » 2011-01-20, 07:22

Ale odbiegliscie od tematu z tymi "M$ jest fuj" ;)

O samej konsoli - wielka, glosna, smierdzi PeCetem, malo exclusivow, totalny brak klimatu znanego z pozostalych konsol - sprzet bez duszy jak dla mnie.

Nie oznacza to jednak ze nie ma dobrych gier na klocuszka. Ode mnie pare tytulow, ktore sa warte uwagi: Star Wars Republic Commando, Fable, Morrowind i... to bedzie powoli koniec jak dla mnie. Za klockiem przemawiaja jednak zdecydowanie ceny gier, dlatego mimo ze nie sa to exclusivy to z cala pewnoscia ja zainwestuje we wszystko od Toma Clancy'ego (Ghost Recony itd).

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: Dred » 2011-01-20, 09:01

Przeczytałeś książkę i to jest dla Ciebie argument?
Nie, to nie jest dla mnie argument. Potrafię zrozumieć, że są tam na prawdę fajne gry, Panzer Dragoon Orta jest bardzo apetyczne.
Gdybyś chciał nie kupować rzeczy, które są produkowane w oparciu o wyzysk kogoś tam, gdzieś tam, to nic byś nie kupił. Sam byś se musiał szyć ubrania, buty, a na dodatek po tygodniu padł byś z głodu.
Z czego piszesz posty na forum? Sam se zlutowałeś Twój komputer?

Z całym szacunkiem ale nie wiesz o czym piszesz. Nie byłeś w Chinach, Indiach czy setce innych miejsc i nie wiesz jak to naprawdę wygląda. Gwarantuję Ci że Twoje dżinsy, koszulki, plecak i pewnie połowa rzeczy w mieszkaniu były produkowane w 10x gorszych warunkach niż ten śmieszny xbox.
A czy ja pisałem, że ja chcę z tym walczyć? Po prostu mówię, że Micro$oft mnie zniesmaczył takimi działaniami. To NIE JEST dla mnie fakt, który przekreśla konsolę, bo ważniejsze są gry.

Podałem tylko swoje odczucia... I dlaczego jestem zrażony do XBOXa.
Owszem z globalizacją i coraz większą władzą korporacji trzeba walczyć, ale na pewno nie w ten sposób.
A czy ja walczę? NIE!
Jak dla mnie masz dziwny tok myślenia. Konsole ocenia się przez pryzmat gier a nie głupot zasłyszanych w książkach niekoniecznie obiektywnych i piszących prawdę.
I właśnie to robię. Ani razu nie oceniłem XBOXa.

Opiniotwórcze gazety codzienne/książki nigdy nie będą obiektywne.

A co do tego Faxconna, o tym mi nie było wiadomo, a te informacje bym poddawał pod dyskusję. Sprawdzę i w ogóle.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: ping » 2011-01-20, 11:29

Dredziu serio, przełknij kiedyś gorzkie nastawienie i spróbuj wciągnąć ten sprzęt - pograsz w kilka segowskich hiciorów i od razu zmieni Ci się nastawienie ;)
Obrazek

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Gry na kloca warte uwagi.

Post autor: wolny » 2011-01-22, 01:54

Bardzo podoba mi się konsola Microsoftu. Jest mało awaryjna, wygodnie gra mi się na "esce". Nie trzeba memorek na save'y. Z gier które mi się podobały: KOTOR 1 i 2, Ninja Gaiden Black, Halo, Far Cry, Project Gotham, Forza, Fable, Hal Life 2, Sniper Elite, Painkiller, Dead or Alive i i wiele innych.

ODPOWIEDZ