XBox/X360 - online

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

XBox/X360 - online

Post autor: ramzes64 » 2009-03-27, 11:10

Blackie pisze:Płacisz cale 120zl za 13 miesięcy gry on-line
wychodzi coś około 9zl miesięcznie - możesz - bo sie znasz opisać jakie są karty, gdzie sie to kupuje, czy ten online działa tez na starym klocku itd.. - na co sie rejestrować....

no i czy można jeszcze grac w Conker'a / Burnout 3 (na starym XBoxie) - bo chciałbym zobaczyć te gry online ... headset mam nadzieje nie jest wymagany - hmm ... możesz opisać online na konsolach MIcrosoftu?

* nie wysyłaj mnie na wikipedie (fachowców w swoich dziedzinach szukam) - którzy mogą coś powiedzieć na własnych odczuciach
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: XBox/X360 - online

Post autor: Blackie » 2009-03-27, 11:39

Niestety nie orientuje sie wcale czy live dziala na pierwszym xboxie. Jak masz x0 to w zasadzie nie jest potrzebny Ci Bournout 3, bo masz genialnego Paradise. A zdrapki kupujesz na allegro. Dostajesz kod, wpisujesz go w opcji "redeem code" i cieszysz sie online.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: XBox/X360 - online

Post autor: hat » 2009-03-27, 16:17

Tak jak napisał Blackie zdrapki najlepiej kupować przez Allegro , najbardziej opłaca się kupować dwunastomiesięczne obecnie cena około 140-150 zł za 13 miesięcy (dużo zależy od kursu dolara ) . Jak kupujesz konsole to masz jeden miesiąc w cenie , do niektórych gier tez dorzucają zdrapki miesięczne ja miałem w GTA i w Gearsach . I tyle podłączasz klocka do netu , rejestrujesz się UK , Irlandii albo w USA (w Polsce oficjalnie Live nie działa ) i grasz :smile: .
Ja osobiście wolę multi "kanapowe " , ale wrażenia z GTA albo z Gearsów w kooperacji na poziomie hardcore (insane jeszcze przede mną :grin: ) niezapomniane .
Następna fajna sprawa dema które można ściągnąć na dysk konsoli i wypróbować przed zakupem . No i do tego nie musisz mieć płatnego konta gold wystarczy darmowy silver .

Co do pierwszego iksa to nie mam pojęcia czy Live jeszcze działa .
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: XBox/X360 - online

Post autor: Ukukuki » 2009-03-27, 17:54

Ja się jeszcze nie spotkałem ,żeby do gier dodawali xbox live na miesiąc. Ale traile tak 48h chyba. Nie masz wtedy uprawnień konta Gold, ale możesz grać w tryby nierankingowe po sieci.

Multi piękna rzecz, w takiego CoD4 albo GeoW. Na kanapie w 8 osób troche trudno się zmieścić :P . Zresztą wtedy każdy widzi co kto robi. Twarzą w twarz to tylko bijatyki, sportowe, wyścigi, party games czy kooperacja.

Na pierwszego xboxa były inne zdrapki, z 1,5 roku temu jeszcze widziałem je na allegro. Raczej nie pograsz przez XL na pierwszym klocku. Ale jest jakaś sieć, która to umożliwia, ale tylko w te popularne tytuły. Na reszte musisz się umówić. Nie pamiętam nazwy, ale za darmo :P . Co ważne sporo osób dalej gra. Z tego co wiem wspiera również 360 ale tytuły na tą konsole wymagają ping około 50. Co jest trudne do uzyskania, na PS3 nie wiem jak jest ale sensu raczej nie ma bo jest darmowe.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: XBox/X360 - online

Post autor: ramzes64 » 2009-03-27, 18:27

no ja mam starego xboxa (ogralem tylko Burnout 3 Takedown - mam 99% skonczonej gry - dwa srebra musialbym poprawic na zloto 9ale juz mi sie nie chcialo) ... myslalem o sprawdzeniu online w tej grze ... ale to placenie mnie zniechecilo ... odpuszcze sobie

P.S. 140-150zl za roczne granie - to juz jest wiecej niz te 120zl ;/ - (no ale wiadomo kurs dolara, funta itd)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: XBox/X360 - online

Post autor: Ukukuki » 2009-03-27, 18:36

Zawsze możesz kupić na jeden miesiąc za niecałe 15 zł. Zresztą wychodzi jakieś 11 zł za 13 miesięcy. To nie tak dużo. Ale fakt za darmo nie jest. Sony radzi sobie w ten sposób ,że za każdy ściągnięty GB dema płaci wydawca. Podobno usługa Sony jest gorsza, ale ja osobiście wole jakościowo nie wiele gorsze a za darmo. A Nintendo to już całkowicie pojechało jakieś numerki.

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: XBox/X360 - online

Post autor: Meanthord » 2009-03-28, 21:23

Xbox Live to megasolidnie dopracowana usluga sieciowa, kawal wielu roznych "dobroci" serwowanych co prawda za oplata, ale w tym przypadku naprawde widac za co placimy. Nie ma co krecic nosem i naprawde warto wysuplac te 140 zl za rok. Analogiczny PSN od Sony sie nie umywa - dopiero po kilku latach dodaja niektore elementy, ktore w XBL byly od poczatku. Lol normalnie.
Niestety XBL oficjalnie nie ma w Polsce, co jest jawna kpina i pokazaniem srodkowego palca wszystkim uzytkownikom. Smutne.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: XBox/X360 - online

Post autor: ramzes64 » 2009-03-28, 23:15

Meanthord pisze:Niestety XBL oficjalnie nie ma w Polsce, co jest jawna kpina i pokazaniem srodkowego palca wszystkim uzytkownikom. Smutne.
ja nigdy chyba nie zozumiem, dlaczego ludzie sie tak oburzaja ze czegos u nas niema - przeciez to oczywiste ze mieszkasz w Polsce - ze jestes 100lat za murzynami, ze ludzie nie wiedza co to Nintendo, ze nie ma tu usluhi Live Microsoftu, ze nie ma przedstawicielstwa Nintendo, ze polak za granica to jak Ukrainiec ... wiec o co chodzi?

To jest NORMALNE! - jeszcze tego nie pojęliście? :wink:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: XBox/X360 - online

Post autor: hat » 2009-03-29, 11:31

ramzes64 pisze: To jest NORMALNE! - jeszcze tego nie pojęliście? :wink:
Nie obraź się ramzes ale piszesz kompletne pierdoły , takie podejście tylko utrwala stereotypy i kompleksy że Polak to klient drugiej kategorii .
Jak kupuje pudełko z iksem w środku a na nim stoi że umożliwia grę online , a na kupionej w sklepie grze wielkimi bukwami napisano że wspiera Xbox Live to mam prawo wymagać że to będzie działać . I to bez kombinacji i rejestracji w innym kraju .
Czytałem ostatnio w GW że Unia się tym zainteresowała więc jest nadzieja że przycisną trochę MS i coś się ruszy :smile: .
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: XBox/X360 - online

Post autor: ramzes64 » 2009-03-29, 12:20

pozyjemy - zobaczymy - czy swiat bedzie lepszy jak uruchomia Live w Polsce, jak powstanie odzial Nintendo - i jak spolonizuja Zelde, Metroida i inne gry w przyszlosci jak nam sie bedzie to gralo.

pewnie tak jak w Mass Efect (po polsu) i inne gry - no ale pozyjemy - zobaczymy
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: XBox/X360 - online

Post autor: Ukukuki » 2009-03-29, 14:21

Niektóre gry są dobrze spolszczone np. Forza 2 :P . Mi osobiście wystarczą kinowe spolszczenia. Nie chce żeby ktoś zastępował orginalne dialogi jakimś dziadostwem.

Polski XBL przyda się tym co mają plastik, nie będzie problemu z kupowaniem punktów. Mam nadzieje ,że blokady zostaną mocno ograniczone. Do tego zdrapki będzie można kupić w Empiku czy innym sklepie.
Famicom!

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: XBox/X360 - online

Post autor: hat » 2009-03-29, 15:56

ramzes64 pisze:pozyjemy - zobaczymy - czy swiat bedzie lepszy jak uruchomia Live w Polsce
Lepszy pewnie nie ale wygodniejszy na pewno :smile:
jak powstanie odzial Nintendo - i jak spolonizuja Zelde, Metroida i inne gry w przyszlosci jak nam sie bedzie to gralo.
Chyba nie za naszego życia :grin:
Mi osobiście wystarczą kinowe spolszczenia. Nie chce żeby ktoś zastępował orginalne dialogi jakimś dziadostwem.
Ja ostatnio pogrywam w Fallouta w pełni spolszczonego , nawet napisy na murach i tablice informacyjne są po naszemu , i gra się naprawdę fajnie klimat zachowany sama radość :smile:
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: XBox/X360 - online

Post autor: ramzes64 » 2009-04-20, 18:12

jaka jest roznica miedzy gold a tym innym? bo wlasnie rejestruje konsolke i nie wyem co wybrac

mam podac swoje dane - moge wszystko normalnie, imie nazwisko itd - to nie bedzie nigdzie widoczne, tylko do ewentualnych oplat?

* gold 39,99funta - to jakies 190zl placac przez konsole - na allero o 50zl taniej, czy o czyms innym mowiliscie?

* mam golda na miesiac za free - zobaczymy co tam jest ;D - jutro tylko dluzszy kabel musze sobie kuic do neta, bpo narazie mam tymczasowy i wszystko poprzestawiane ;/
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: XBox/X360 - online

Post autor: hat » 2009-04-20, 22:16

jaka jest roznica miedzy gold a tym innym? bo wlasnie rejestruje konsolke i nie wyem co wybrac
W skrócie na gold możesz grac online a na silver nie i zdaje sie że demka nowych gier sa dostepne o tydzień wcześniej dla posiadaczy golda
mam podac swoje dane - moge wszystko normalnie, imie nazwisko itd - to nie bedzie nigdzie widoczne, tylko do ewentualnych oplat?
Dane mozesz podac jakie chcesz , wazny jest tylko kod pocztowy , musi sie zgadzać z krajem w którym rejestrujesz konto . a golda przedłużasz podając kod ze zdrapki :smile:
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: XBox/X360 - online

Post autor: ramzes64 » 2009-04-20, 23:02

nie kumam

za GOLD - place aby grac
za SILVER sie nie placi, no chyba ze chcem cos kupic (jakas gre, demo, dodtek?) - tzn podepne sie kablem tylko i tyle / moge przegladac co sie tam dzieje
... są jeszcze jakies BRONZ czy tylko podzial na GOLD i SILVER?

punkty roznia sie czyms? Bo widzialem dwa rodzaje zdrapek, do GOLD'a i punkty do Market Place - rozdzielone to jest?

* pogralem dzis w Gears of War online - nie znam mapek, cienias ze mnie, ale fajnie sie gralo! ... pogralbym wiecej ;D ... moze na rok niewarto kupowac "abonamentu" no ale po skonczeniu jakiejs gry, zawsze mozna wykupic wtedy pakiet na miesiac/trzy aby sobie przedluzyc zywotnosc gry, a i po przejsciu singla zawsze ma sie wtedy jakies juz umiejetnosci/opanowanie sterowania itd ... narazie kupie sobie kabel z 3m internetowy aby wykorzystac i pograc w Gears of War - bo ciekawa sprawa

** sciagnalem demo Banjo-Kazooie (czesc pierwsza) - fajnie to zrobili, poprawili i wyglada duzo lepiej, niz np Yoshis Story z Virtual Console na Wii.

gry z N64 na Wii nie maja chyba poprawionej rozdzialki i ustawienia ekrany na nowe, szerokie telewizory ... a Banjo Kazooie na X360 wyglada rewelacyjnie - lepiej niz oryginal! Ostry, bez mgly w oddali (wszystko widac odrazu)

*** sciagnalem DOSWIADCZENIE XBOX - zrobilem sobie avatara, tylko ze juz mam 100MB wolnego na tej memorce (256MB). Takie demo Banjo-Kazooie wzy ponad 43MB :cry: ... wiec nawet teraz jak mam darmowego GOLD'a to niemoge sobie sciagnac zadnego dema pelnej gry ;/ ... a z checia (jako posiadacz jednej gry) sprawdzilbym cos innego - nawet glupie demo - ale nieststy nie mam gdzie to upchnac

**** DYSK - na Allegro widzialem zwykle - takie tez mozna? ale co z tym pozniej? trzeba go jakaos podpiac, wlozyc tam, albo obok konsoli? :shock: a normalne do X360 sa drogie - grrrrr
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ