Luźne rozmowy o Playstation Vita.

PlayStation Vita / Next Generation Portable
alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: alf » 2018-10-17, 15:03

Co racja to racja, pod względem tytułów ekskluzywnych zdecydowanie wygrywa 3ds.
Mario, Poki, Luigi, Donkey, Kirby, Zeldy, Laytony - przynajmniej po jednej lub kilku grach z każdej z tych serii. Na PSV masz po jednej odsłonie z typowych samograjów SONY: Uncharted, Killzone, Resistance, Little Big Planet i właściwie do widzenia. Na domiar złego każda z tych gier w single player jest strasznie krótka w porównaniu do rozbudowanych i długich gier od Nintendo.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: cissic » 2018-10-17, 16:44

Niestety, ale jestem troszkę zołzowaty w tej materii i jeśli exy nie definiują systemu, to jadę lekko hejtem. Sony tą głupią konsolą przegrało u mnie wszystko. Na tyle jestem wkurzony, że poważnie rozważam rozwód z dużym PSem. Niestety konkurencja nie jest lepsza. Tematu klocka nawet nie ma co poruszać, ale ale konsola po które obiecywałem sobie najwięcej - czyli Swift - nie podąża drogą którą się spodziewałem. Nintendo chyba stwierdziło, że los, który spotkał PSV jest ok i robią wszytko by ich konsola skończyła podobnie

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: kolo » 2018-10-17, 18:04

@alf
Nie musisz mi podsuwać tytułów, kiedyś sobie przysiądę i sam znajdę co mnie zainteresuje, z tego co mi podsuwasz mogę powiedzieć zdecydowane nie ponad połowie tytułów, przykładowo:
nie lubię Final Fantasy, tak po prostu, o dyszce nie nam jeszcze wyrobionego zdania, ale to kwestia czasu - obydwie dziesiątki mam na PS2 więc tym bardziej nie będę sięgał po wydanie HD
tacticsy nie są moim ulubionym gatunkiem i mam co do nich dość specyficzne wymagania, szczególnie nie lubię takich które wymuszają na mnie grind, z serią Disgaea miałem do czynienia (1, 3 i 4) i pomimo świetnych żartów oraz dość ciekawej fabuły a także nietypowych rozwiązań system rozwoju w nich zawarty wywołuje u mnie mdłości - niestety dotyczy to chyba wszystkich "tacticsów" od NIS, dlatego unikam ich gier jak ognia (nie mam jednak do nich nic jako wydawcy)
z Ys miałem kiedyś do czynienia, przyjemna seria, ale nie dla mnie
MuvLuv kiedyś próbowałem, nie zdołało mnie zainteresować.
Jeśli chodzi o Danganronpa to cały czas jest u mnie na radarze, choć podejrzewam że zacznę od którejś z nowszych odsłon, jedynka ponoć była odrobinę zbyt dziwna na pierwszą próbę.
Jeśli chodzi o tą granicę 2015 to chodziło mi tylko i wyłącznie o to co dają w ramach PS+, być może nie wyraziłem się wystarczająco jasno. Z nowych i dobrych typowo japońskich gier na Vitę gry dostajemy tylko przy okazji tłumaczenia z PS4, ze względu na to że konsola wciąż jest bardzo popularna w Japonii, więc porty są już tak czy inaczej gotowe.
Sega, Sega über alles
Obrazek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: alf » 2018-10-18, 07:33

@kolo koniecznie zacznij Danganronpe od jedynki.
1. To moja ulubiona część (:D).
2. Każda kolejna Danganronpa była jeszcze bardziej zakręcona i dziwniejsza (w pozytywnym sensie) od poprzednich.
3. W kolejnych odsłonach są nawiązania do poprzednich (np. pojawiają się postacie z poprzedniczek i przypominane są istotne elementy fabuły).
Naprawde polecam całą serię, gry są naprawde ciekawe i napakowane twistami fabularnymi oraz nietuzinkowymi postaciami. Zdejmij grę z radaru i włóż do swojej PSV :)

Co do Disgaea - osobiście nigdy w to nie grałem dotychczas, kusi mnie fakt że ludzie oceniają tą grę naprawde wysoko. Martwi mnie jednak fakt o którym wspomniałeś - sporo grindu potrzebnego do popychania gry do przodu.
kolo pisze:
2018-10-17, 18:04
nie lubię Final Fantasy
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: cissic » 2018-10-18, 09:26

Heh ja też średnio lubię serię FF, choć uważam FFIX razem z Chrono Cross za najfajniejsze jRPG w jakie grałem. FFVII i FFX też były świetne (oczywiście ten pierwszy znacznie lepszy), ale zdecydowanie wybieram IX. Mi chyba po prostu nie leżą Fajnale w stylu FFVIII (postacie+świat), a takie ostatnio głównie dominują. Próbowałem ostatnio popykać w XV i po tygodniu odpadłem. Może i fajna gra, ale to już nie to samo co kiedyś

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Forte » 2018-11-01, 20:15

Moją Vite sprzedałem jakiś miesiąc temu. Będę miło wspominał ten sprzęt, ale po jakimś czasie przestałem znajdować dla siebie gry na tej platformie. Ogólnie sprzęt rewelacyjny jak ktoś lubi japońszczyzne i kilka dużych produkcji od zachodnich developerów.
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: cissic » 2018-11-02, 12:30

Forte pisze:
2018-11-01, 20:15
Moją Vite sprzedałem jakiś miesiąc temu. Będę miło wspominał ten sprzęt, ale po jakimś czasie przestałem znajdować dla siebie gry na tej platformie. Ogólnie sprzęt rewelacyjny jak ktoś lubi japońszczyzne i kilka dużych produkcji od zachodnich developerów.
Dokładnie. Dla "europejskiego" gracza niewiele tam jest ciekawego do ogrania. Swoje PSV zostawiłem na pamiątkę tej mikrej przygody ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Forte » 2018-11-03, 13:04

Albo Stream. Mam kumpla, który trochę pogrzebał, pogrzebał i wygodnie streamuje sobie np. gry z PS3 na Vitę. Do tego konsolka jest naprawdę dobra.
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: cissic » 2018-11-03, 14:56

Wolałbym gry dedykowane na Vitę. Miałbym z czego wybierać ;)

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: alf » 2018-11-09, 08:35

A więc Forte zakonczył swoją przygodę z PSV. Szkoda. Mam jednak nadzieje, ze blog pójdzie w kierunku Switcha. Czekam niecierpliwie na nowy artykuł w tej kwestii. :)

ODPOWIEDZ