Gry NES NTSC na konsoli PAL

Konto usunięte

Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Konto usunięte » 2008-12-17, 11:30

Witam

Czy ktoś z was się orientuje czy gry NES NTSC uruchomią się na konsoli PAL? Jak to było w tej konsoli - były jakieś blokady regionalne w grach?

Chciałbym jeszcze wiedzieć czy mam rację, że konsola ta nie ma wyprowadzonych sygnałów RGB?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Axi0maT » 2008-12-17, 11:37

Z tego co pamietam to NES jest pierwsza konsola w ktorej wprowadzono blokade regionalna. Gry z konsoli NTSC nie rusza na PAL i odwrotnie. Mozna jednak zrobic dosc prosta przerobke aby ominac to zabezpieczenie :)

Konto usunięte

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Konto usunięte » 2008-12-17, 14:18

Jaką?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Axi0maT » 2008-12-17, 15:22

hpoznanski pisze:Jaką?
Oldschoolowy Dziad swego czasu napisal taki "tutorial" do modowania NESa na multiregion:
http://www.nes.e9.pl/readarticle.php?article_id=112

Konto usunięte

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Konto usunięte » 2008-12-18, 07:06

A czy gry te będą wyświetlane w systemie PAL czy NTSC? I czy będą działać z właściwą prędkością (taką jak w PAL)? Zresztą to co myślicie o przerobieniu tej konsoli na RGB?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Senshu » 2008-12-18, 12:12

Do przerobki na rgb potrzebujesz procka z playchoice 10 lub vs nintendo duck hunt/tennis. Koszt z wysylka za jadna z takich plyt to granice 250-300 zl przy obecnym kursie $, takze wiecej sie nie bede nawet rozpisywal jak to dziala bo i tak nie przerobisz.

Konto usunięte

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Konto usunięte » 2008-12-19, 08:13

Pod poniższym adresem można przeczytać, że potrzebny jest PPU z konsoli Playchoice albo cartridge Duckhunt lub Tennis. Tylko dlaczego w cartridge'u został zamontowany taki PPU?
Poza tym można tam przeczytać, że taki PPU jest także w konsoli Famicom.
Ale z tego co tam jest napisane to są jakieś problemy z kolorami - inna paleta kolorów.
Rozumiesz coś z tego?

http://nfggames.com/forum2/index.php?topic=1592

Co do ceny to nawet jeśli się tej konsoli w Polsce nie dostanie to chyba na grę duck hunt lub tennis powinny być szanse czyż nie?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Senshu » 2008-12-19, 11:16

hpoznanski pisze:Pod poniższym adresem można przeczytać, że potrzebny jest PPU z konsoli Playchoice
Z plyty automatowej playchoice.
albo cartridge Duckhunt lub Tennis. Tylko dlaczego w cartridge'u został zamontowany taki PPU?
Na plycie automatowej o nazwie VS Nintendo, nie cartridge'u.
Poza tym można tam przeczytać, że taki PPU jest także w konsoli Famicom.
Nigdzie tam tak nie pisze.
Ale z tego co tam jest napisane to są jakieś problemy z kolorami - inna paleta kolorów.
Wlasnie wszystko jest prawie ok jak uzyjesz proca z Playchoice 10 lub vs Duck Hunt lub Tennis. Inne plyty/gry maja pomieszane palety.
Tak.
Co do ceny to nawet jeśli się tej konsoli w Polsce nie dostanie to chyba na grę duck hunt lub tennis powinny być szanse czyż nie?
Nie kupisz w polsce ani Playchoice ani VS Nintendo niestety, w Europie tez bedzie o to ciezko. W gre wchodzi jedynie import.
Ostatnio zmieniony 2008-12-19, 19:00 przez Senshu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Axi0maT » 2008-12-19, 11:21

Mysle ze gra jest niewarta swieczki. Przerobienie NESa na RGB i tak nie przyniesie jakichs oszalamiajacych rezultatow. Warto to robic dla tych kilku pikseli? ;)

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Senshu » 2008-12-19, 11:34

Jasne, ze tak. Jakosc jest nieporownywalna. To samo tyczy sie kazdej innej konsoli. Jak przejdziesz na rgb juz nie chcesz widziec obrazu composite, uwierz :smile:.

Konto usunięte

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Konto usunięte » 2009-01-06, 19:56

Muszę przyznać, że jakość video w tej konsoli jest super. Nie spodziewałem się tak czystego i ostrego obrazu. Niestety kolor trzeba podciągnąć - nasycenie jest małe. Ciekawe o ile lepsza byłaby jakość RGB w tej konsoli, ponieważ ta jakość video jest dla mnie satysfakcjonująca.

Ale zaskoczyła mnie jeszcze jedna rzecz. Dźwięk w grze Super Mario Bros. jest jakoś zbyt szybki w porównaniu do tego co było na konsoli PEGASUS na której kiedyś w tą grę grałem. Chyba się nie mylę? Gra jest raczej PAL, ponieważ ostrzeżenie z tyłu cart'a jest w języku niemieckim.
Axi0MaT pisze:Mysle ze gra jest niewarta swieczki. Przerobienie NESa na RGB i tak nie przyniesie jakichs oszalamiajacych rezultatow. Warto to robic dla tych kilku pikseli?
Sygnał RGB nie ma większej liczby pikseli lecz jest to czysty sygnał video wolny od zakłóceń, które powstają w wyniku przekształcania go na RGB w odbiorniku TV. A co za tym idzie wyższy poziom sygnału czyli większe nasycenie i ostrzejszy obraz.
Senshu pisze: Wlasnie wszystko jest prawie ok jak uzyjesz proca z Playchoice 10 lub vs Duck Hunt lub Tennis. Inne plyty/gry maja pomieszane palety.
Prawie ok? Czy masz na myśli to, że jednak kolory się różnią?

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-18, 13:09

Witam (pierwszy post na forum),
kupiłem sobie europejskiego NES'a i mam możliwość zakupu paru hitów w niezłej cenie, problem w tym, że to wersje z US&A. Czy po "odregionalizowaniu" konsoli, gry takie jak:
- Contra,
- Ninja Gaiden,
- TMHT,
- TMNT ]|[ MP,
będą działały poprawnie?
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-18, 15:34


stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-18, 15:52

emde pisze:Zerknij na ten wątek:

http://forum.emunes.pl/index.php?topic=1797.0
Dzięki. Czyli nie ma sensu inwestowania w gry NTSC (nie bawią mnie nawet najmniejsze glitch'e graficzne). Przemyślę jeszcze zakup top loader'a...

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-18, 15:55

Ja bym aż tak nie skreślał multiregionu. Z doświadczenia wiem, że wiele z tego typu bugów czuje się dopiero kiedy naprawdę sobie je "wmówisz". Wydaje mi się też, że wiele gier pójdzie bez szwanku. Myślę, że tak czy inaczej warto wziąć te amerykańskie gry, o których wspomniałeś, nawet jak nie będziesz miał żadnych przelotek itp.

ODPOWIEDZ