Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Axi0maT » 2017-03-31, 06:12

Odkopuje stary temat, bo chcialbym pogadac o perspektywach dla PS4 Neo... oficjalnie nazwanej juz PS4 Pro. Swoja droga moglby ktos zmienic nazwe tego tematu, dopisujac wlasnie PS4 Pro (np. w nawiasie).

No wiec mamy juz od ok pol roku PS4 Pro na rynku i jakos poki co obawy graczy okazaly sie nieuzasadnione. Ani nie ma gier exclusive na te konsole, ani jakos grafika znacznie nie odbiega od tego co mielismy na klasycznym PS4. Od czasu do czasu wyjdzie jakis update zwiekszajacy FPSy w dotychczasowych grach. Jest tez tryb turbo ktory odgornie podciaga framerate w grach, ale nie widzialem jak to wyglada.

I teraz do rzeczy - sprzedaz PS4 Pro jest chyba ponizej oczekiwan samego Sony chociaz nikt sie tam u gory do tego pewnie nie przyzna. Obawy graczy ze teraz wszyscy beda kupowali juz tylko PS4 Pro a stary model oraz Slim odejdzie do lamusa, okazaly sie kompletnie nietrafione. Zerknalem na sprzedaz i okazuje sie ze klasyczne modele PS4 sprzedaja sie 5x lepiej niz PROsiak. Sam sie w ten trend doskonale wpasowalem bo na poczatku tego tygodnia zakupilem wlasnie klasyczne PS4. Na jesien wychodzi Xbox Scorpio z ktorym jak juz wiadomo PS4 Pro nie bedzie moglo konkurowac, wiec mowi sie juz bardzo duzo o nastepcy, czyli PS5 na jesieni 2018 roku. Sony musi w tym roku zapowiedziec nastepce ktory dorowna lub przeskoczy Scorpio, dokladnie tak jak zrobil Microsoft z Scorpio kiedy zaprezentowano w zeszlym roku PS4 Pro - wszystko po to aby zatrzymac graczy przed odplywem na konkurencyjna platforme. Wyglada wiec na to ze zywot PS4 Pro to moze byc zaledwie 2 lata.

Chetnie poznam Wasze zdanie w tej kwestii...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Kiriki-kun » 2017-03-31, 15:35

i dlatego śmieszą mnie zawsze ludzie którzy przed premierą jakiejś konsoli robią hejty i popadają w panikę co to się nie będzie działo :) To samo było z PS4 pro, a wyszło jak wyszło :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Ukukuki » 2017-03-31, 17:39

PS4 Pro niestety nie bardzo można było kupić od ręki w normalnej cenie, nie wiem czy ostatnio coś się zmieniło. Obiecywali zwiększyć nakład. Od miesiąca mam zwykłą to już tematu nie śledziłem.


Sony nie może sobie pozwolić żeby gry graficznie zbytnio odbiegały od zwykłej wersji bo by ich gracze pozjadali. PS4 Pro było reklamowane jako konsola do 4K i nawet w tym nie jest dobra, trochę półprodukt jednak coś tam wnosi. Gdyby od początku były dostępne dwie wersje, mocniejsza i dla mniej zamożnych graczy to spoko. Konsole już dawno wyszły z podziemia więc fajnie jak następna generacja będzie od początku dostępna w dwóch wariantach. Dla graczy którym nie zależy na grafice/rodziców którzy kupują dzieciakowi konsolę i dla graczy którzy mocno w tym siedzą i są w stanie dopłacić te 500-800 zł więcej za mocniejszą wersję w której będą mieli trochę więcej detali, większą rozdzielczość i więcej klatek. Obecne konsole to i tak komputery więc nie będzie z tym problemu.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Playstation NEO potwierdzone

Post autor: Axi0maT » 2017-04-04, 08:49

Ukukuki - racja, z tym ze gry nie moga odbiegac za bardzo od tego co ludzie maja na klasycznym PS4. tym bardziej zastanawiajace jest podejscie M$ ze Scorpio ktory jest niemal 3x mocniejszy od XOne. Bardzo ciekawe w jakim kierunku sie to rozwinie. Z mojej strony jest to zmarnowany potencjal. Wyobrazcie sobie ze zamiast rozdzialki 4K, gra dziala w standardowym Full HD i cala moc idzie w sama gre. To oznaczaloby 4x bardziej rozbudowane gry. Lepsza fizyka, AI, oswietlenie... Tyle mocy sie marnuje :(

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: cissic » 2017-04-05, 08:25

Pójdzie w moduły, jak kiedyś

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: Ukukuki » 2017-04-06, 18:00

No i mamy więcej informacji o ulepszonym Xboxie. Wszystkie gry podbite łącznie z tymi na X360. Bez rewolucji, dalej ta sama architektura tylko mocniejsza. Czyli będzie wyglądać tak samo jak na PS4Pro tylko dużo lepiej. Mnie to kompletnie nie grzeje. Mam tylko nadzieje ,że Halo 6 będzie na PCta:P

Już na poprzedniej generacji mogli by spokojnie pójść w lepszą fizykę czy AI. Tylko ,że to nie sprzedaje gier. Liczy się grafika a reszta schodzi na dalszy plan. Świetne AI już było dawno, zobaczcie sobie jak przeciwnicy się zachowywali w Halo 1 czy starszych RTSach. Fizyka była już świetna w Half-Life 2. I co? Większość FPSów od tego czasu nie ma nawet w połowie tak dobrej Fizyki;D

No z tym świetnym AI to trochę przesadziłem, ale po prostu to nie jest jakoś w kręgu zainteresowania graczy. Można zrobić AI które nie da szans nam wygrać. Bardziej chodzi o wypośrodkowanie, żeby było realistyczne i stanowiło wyzwanie ale jednak takie z którym da się wygrać.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: Axi0maT » 2017-04-07, 05:41

Piszac o lepszym AI nie mialem na mysli podrasowania przewagi wroga, a wlasnie to zeby bardziej naturalnie sie zachowywal... Zeby gracz mial odczucie na poziomie "nie wiem czy gram z innym czlowiekiem czy ze sztuczna inteligencja". Dla mnie wyznacznikiem kierunku w ktorym nalezy isc jest Fear.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: Ukukuki » 2017-04-07, 18:36

Patrząc na to co się dzieje czasem w grach multi to nawet tam nie masz pewności czy grasz z człowiekiem:D

Grałem tylko w 2, strasznie krótka ale świetna. Mam wszystkie części ale jeszcze się nie zmobilizowałem do zaliczenia.
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: kolo » 2017-04-07, 20:23

Naprawdę powinieneś pograć w podstawową jedynkę, dodatki były niezłe, a dwójka też była naprawdę dobra, ale to właśnie jedynka była i nadal jest najlepsza w zasadzie pod każdym względem, zwłaszcza jeśli chodzi o sztuczną inteligencję i projekty poziomów żeby ta miała się jak wykazać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: Ukukuki » 2017-04-07, 21:12

Kupiłem ze wszystkimi dodatkami na steam wszystkie części jednak ograłem tylko dwójkę bo tą miałem w pudełku. Skoro tak polecacie to na pewno ogram!
Famicom!

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Playstation NEO potwierdzone (PS4 PRO)

Post autor: szczupi26 » 2017-04-08, 07:47

Prawdziwy FEAR to tylko jedynka z dlc-kami. Każda kolejna część była coraz gorsza

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

ODPOWIEDZ