[ufix]SMD/PSX/NES/GG

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-09-23, 18:44

Kolejne 2 tytuły do wykreślenia ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Rolling Thunder 3 to dość ciekawy tytuł, z tego co wiem ukazał się tylko i wyłącznie na Segę Genesis w USA (mimo, że gra była robiona w Japonii) i do dziś nie można jej kupić w żadnej składance gier z tej platformy ani w dystrybucji elektronicznej, więc kartridż to jedyny sposób, żeby zagrać ;) Sama gra jest zdecydowanie szybsza i bardziej dynamiczna niż poprzednie odsłony serii, ale sam charakter rozgrywki został zachowany.

Do Streets of Rage 2 długo nie mogłem się przekonać, bo nie przepadam za beat'em upami. Naczytałem się jednak, że gra jest jednym z lepszych tytułów na SMD i potrafi przekonać nawet największych sceptyków. Kupiłem więc i muszę się zgodzić z tymi opiniami ;) Gra się świetnie, nie mogę się doczekać, kiedy będę miał okazję zagrać w coopie, bo wydaje mi się, że rozgrywka idealnie pasuje do grania z piwem w większym gronie. Graficznie i muzycznie też jest świetnie, w końcu za dźwięk odpowiada Yuzo Koshiro.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2016-09-23, 20:54

To Streets of Rage II przekonało mnie do zakupu SMD. Świetna gra, choć nie przyznaję się bez bicia, że dwójeczki jeszcze nie mam na półce. Sega jakoś to nie jest mój konik i gry na tę konsolę kupuję "przy okazji". BTW niezły stan pudeł. A jak jest w środku?

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-09-23, 21:26

SOR2 to komplet z instrukcją w stanie 9/10, Rolling Thunder 3 to sam cart i pudełko. Trochę się wahałem, czy brać niekompletny zestaw, ale kosztował 1/3 tego co gra z instrukcją, więc wziąłem mimo to ;)

Na pewno do SOR2 będę chciał dokupić jedynkę, myślę, że dla samego soundtracku warto, za to opinie o części trzeciej są podzielone. No i kosztuje dużo więcej niż 1 i 2.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2016-09-23, 21:52

Mam jedyneczkę na składance Mega Games. Chętnie kupiłbym 3 części w oddzielnych pudłach, ale koszta są spore. Może kiedyś ;)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: K_slash » 2016-09-24, 09:12

Streets of Rage 2 to najlepszy BeatEmUp tamtej generacji. Final Fighty się chowają IMO ;)

Solidnie nabytki !

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Ukukuki » 2016-09-24, 09:20

Streets of Rage 2 świetny tytuł! Warto dodać ,że jest to wersja arcade perfect, bo w wersji na automaty jest to praktycznie Mega Drive z miejscem na 4 kartridże i złączem jamma.
Famicom!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-09-24, 10:26

K_slash pisze:Streets of Rage 2 to najlepszy BeatEmUp tamtej generacji. Final Fighty się chowają IMO ;)
Właśnie przez Final Fighta zniechęciłem się na długo do beat'em upów, zupełnie mi nie podchodzi ta seria. SoR2 wręcz przeciwnie ;)
Ukukuki pisze:Streets of Rage 2 świetny tytuł! Warto dodać ,że jest to wersja arcade perfect, bo w wersji na automaty jest to praktycznie Mega Drive z miejscem na 4 kartridże i złączem jamma.
A to ciekawe, myślałem, że Sega użyła jakiegoś bardziej zaawansowanego sprzętu, ale faktycznie gameplay z wersji arcade wygląda i brzmi jak na konsoli :)

Jeszcze z ciekawostek: SoR2 (i 1 chyba też, ale nie mam jak sprawdzić) to jedne z niewielu gier, które w wersji PAL odpalają się w większej rozdzielczości niż NTSC (320x240 w porównaniu do 320x224).

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Ukukuki » 2016-09-24, 10:47

W 1988 w tym samym roku w którym miała premierę Sega Mega Drive ukazał się jej odpowiednik na automaty Mega-Tech który miał miejsce na 8 kartridży. Były to gry lekko zmienione co do wersji na konsolę stacjonarną pod względem wiadomo zarabiania. Były przystosowane do wrzucania monet. Był nawet na to Sonic ale domowa wersja od automatowej zdecydowanie lepsza. W europie ukazał się Mega Play który miał miejsce tylko na 4 kartridże. Na mega play wyszło tylko 12 gier ale sama śmietanka. Natomiast na mega tech ukazało się ponad 50 gier. Co lepsze kartridże między MP i MT nie były kompatybilne chociaż to był praktycznie ten sam system :lol:
Famicom!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-10-31, 13:11

Doszło The Story of Thor (Beyod Oasis w USA):

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Bardzo ciekawa gra z ładną instrukcją:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

I ciekawą funkcją zapisywania rekordów przejścia gry:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jak widać mój egzemplarz przeszło w ciągu ostatnich 22 lat co najmniej 6 różnych osób :P

Sama gra zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, na gameplayach kamera wydawała mi się nienaturalna, ale podczas gry wcale nie przeszkadza. Grafika jest wyjątkowo dobra jak na SMD, muzyka też całkiem niezła, z bardzo dobrym użyciem efektów stereo. Myślałem, że Soleil zostanie moim numerem 1, jeśli chodzi o action RPG na SMD, ale The Story of Thor jest jak na razie bardzo blisko ;)

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: BloodyClaw » 2016-11-02, 21:05

W Story of Thor miałem okazję pograć dwa dni temu na składance gier z MD na PS3 i gra nadal trzyma poziom - świetny tytuł.
Obrazek

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-11-28, 17:52

Doszły kolejne 2 tytuły (Granada niestety bez instrukcji):

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Oprócz tego doszły wydrukowane uchwyty na pady od Kiriki-kun, zamówiłem w sumie z ciekawości, bo nie miałem jeszcze w rękach niczego z drukarki 3D. Tak wygląda z bliska uchwyt na pada do PSXa:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

A tak wyglądają zamontowane i z padami (muszę popracować nad ładniejszym ułożeniem kabli :P ):

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Uchwyty pochodzą stąd: http://www.thingiverse.com/thing:1886256, sam druk 3D pozytywnie mnie zaskoczył, plastik wydaje się bardzo mocny.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2016-12-21, 19:08

Tym razem wpadł kolejny shooter Toaplanu i Atomic Runner:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


Oraz zupełnie niespodziewanie Micro Machines '96

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Dawno nie kupiłem aż tak kompletnej gry, oprócz standardowego pudełka, instrukcji (w której znajduje się kupon konkursowy umożliwiający wygranie kolorowego telewizora ;) ) i kartridża z grą dostałem 3 bloczki: z zaproszeniami na turniej, z dyplomami za zwycięstwo w turnieju i z kodami do samodzielnie zaprojektowanych tras. Sama gra też jest ciekawa, kartridż zawiera dodatkowe 2 gniazda na pady dzięki czemu jednocześnie bez żadnych przejściówek można grać w 8 osób (po 2 osoby na pada). Oprócz tego gra oferuje opcję zapisu (i to podobno bez użycia baterii podtrzymującej pamięć, ale nie mogę znaleźć zdjęcia rozebranego carta, żeby to potwierdzić) i edytor tras, które można zapisać albo wygenerować kod, który umożliwi odtworzenie ich u znajomego posiadającego taką samą grę.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: ufix » 2017-06-25, 15:04

Po pół roku ciszy czas na mały update ;) Nie ma tego wiele ilościowo, w ogóle ostatnio ze względu na ładną pogodę poświęcam czas raczej na inne rzeczy niż retro. Tak czy inaczej jestem zadowolony ze zdobyczy, szczególnie z Castlevanii, która okazała się rewelacyjną grą :) Wszystko co jest na zdjęciu to pełne komplety.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: Kaspar84 » 2017-06-25, 21:41

Gdzie polujesz? Bo raczej nie allegro
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: [ufix]SMD/PSX/NES/GG

Post autor: cissic » 2017-06-26, 00:15

Dobre sztuki. "Zazdraszczam" :)

ODPOWIEDZ