RetroAge Recenzja, Game Boy Game Boy Gallery: 5 Games in 1
RecenzjaGame Boy

Game Boy Gallery: 5 Games in 1

Loading

Pierwszy raz w Game Boy Gallery zagrałem po wielu godzinach gry w Game & Watch Gallery i Game & Watch Gallery 2, dlatego moje wrażenia z tej gry nie są być może aż tak bardzo pozytywne, jak mogłyby być bez znajomości tych gier. Najwidoczniej za bardzo spodobały mi się kolejne jej odsłony.

Wydana oficjalnie przez Nintendo w 1995 roku gra Game Boy Gallery, to jedna z niewielu oryginalnych składanek. Kartridż zawiera pięć tytułów, które wcześniej wydane zostały w serii gier Game & Watch. Znajdziemy tutaj następujące tytuły: Ball, Vermin, Flagman, Mario’s Cement Factory i Manhole. Każda znajdująca się na tej składance gra posiada zmienioną szatę graficzną.

Vermin to gra, w której naszym zadaniem jest ochrona 4 warzyw – przypominających marchew – przed próbującymi je zjeść kretami. Do walki z nimi używamy dwóch ogromnych młotów. W grze Mario’s Cement Factory naszym zadaniem jest spuszczanie spływającego cementu wprost do betoniarki. Nie możemy dopuścić do tego, aby w leju znalazły się więcej niż trzy porcje cementu, w przeciwnym razie tracimy życie. Należy także uważać, aby nie spaść na ziemię z wysokości. Naszym zadaniem w grze Flagman jest z kolei powtarzanie znaków wykonywanych przez marynarza w takiej samej kolejności. Żonglowanie trzema kulkami czeka na nas w grze Ball, w której wcielamy się w żonglera z cyrku. Gdy kula upadnie na ziemię, nasza gra się kończy. Ostatnią z dostępnych gier jest Manhole, w której nie możemy dopuścić do wpadnięcia do studzienek przechodzących nad nami przechodniów. W każdej z gier oprócz Ball mamy trzy życia, po stracie których gra się kończy. Istnieje także możliwość odzyskania utraconego życia po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów.

Szata graficzna gry Game Boy Gallery prezentuje się w miarę dobrze, lecz nie jest ona wybitna. Postacie jak i tła wyglądają dobrze. Zmieniając odpowiednie opcje przed startem gry, jesteśmy w stanie zmienić dźwięki i muzykę z nowej wersji na klasyczną z Game & Watch. Szata muzyczna może i nie zachwyca, lecz da się ją przełknąć.

Gra mocno nawiązuje do Game & Watch, lecz zmieniona forma graficzna za każdym razem odpycha mnie od dłuższej gry. W każdą z gier gra się praktycznie tak samo, jak na oryginale, lecz po przebrnięciu przez całą serię gier Game & Watch stwierdzam, że ta pozycja jest najgorszą z serii wydanej na konsolę Game Boy. Jej grywalność jest jednak w miarę dobra i myślę, że może zapewnić na pewien okres dobrą zabawę. Pięć gier, w których wykonujemy wciąż to samo, może się szybko znudzić. Minusami gry są: brak zapisu stanu gry oraz brak możliwości odkrywania nowych rzeczy. Patrząc przez pryzmat serii Game & Watch Gallery stwierdzam, że właśnie ten ostatni element najbardziej zachęcał mnie do dalszej gry.

Ocena ogólna

Game Boy Gallery: 5 Games in 1

GAME BOY

Grafika
60%
Dźwięk
50%
Grywalność
50%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.