KonsolaGame Boy Advance

Game Boy Micro

Loading

Przygotowaliśmy dla Was opis konsoli Game Boy Micro oraz galerię zdjęć tejże konsoli w kolorze niebieskim. Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem.

Game Boy Micro jest „następcą” przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance SP. Zaprezentowana po raz pierwszy na targach E3 2005 w Los Angeles, jej premiera odbyła się w tym samym roku – 13 września 2005 w Japonii, 19 września w Ameryce Północnej, oraz 4 grudnia w Europie.

Technicznie jest to stary, dobry Game Boy Advance, odchudzony o procesor Z80, co przekreśla wsteczną kompatybilność z konsolą Game Boy / Color. Konsola, posiada podświetlany ekran (z możliwością regulacji natężenia podświetlenia), który uległ znacznemu zmniejszeniu w porównaniu do Game Boy Advance / SP, niemniej jego rozdzielczość pozostała taka sama. Micro posiada wszystkie standardowe przyciski poprzedników (A, B, L, R), D-Pad, oraz Start i Select, które służą również jako wskaźnik naładowania baterii. Po prawej stronie znajdują się przyciski odpowiedzialne ze regulację głośności, oraz, w przypadku kombinacji z przyciskiem „L” pięciostopniowego podświetlenia ekranu. Slot przeznaczony na kartridże zlokalizowany jest od spodu konsoli, po jego prawej stronie znajduje się gniazdo mini-jack, do którego można podłączyć słuchawki, natomiast po lewej stronie suwak, którym można włączyć, bądź wyłączyć konsolę. W konsoli zastosowano wbudowaną baterię, która powinna wystarczyć na około 10 godzin grania, w zależności od zastosowanego natężenia podświetlenia. Micro jako pierwsza przenośna konsola firmy Nintendo posiada wymienny przedni panel.

Głównym argumentem mającym przemawiać za zakupem konsoli są jej niewielkie wymiary, niemniej część graczy jest zdania, że rozmiary Micro są zbyt małe, aby móc komfortowo z niego korzystać. Do końca roku 2007 konsola rozeszła się w około 2,5 milionowym nakładzie.

Serial Port, uległ w Game Boy Micro przemodelowaniu, co uniemożliwia korzystanie z urządzeń:
– uniwersalny kabel Game Link (CGB-003);
– kabel Game Boy Advance Game Link (AGB-005);
– Wireless Adapter (AGB-015);
– kabel do podłączenia z konsolą GameCube (DOL-011).

Wireless Adapter, oraz kabel Game Link zostały wydane w wersji przystosowanej dla Game Boy Micro.

W związku z tym, że konsola nie jest wstecznie kompatybilna, nie można na niej uruchomić:
– gier z Game Boy;
– gier z Game Boy Color;
– kamery;
– drukarki.

Oznaczenie: OXY-001

CPU: 32 bitowy ARM (ARM7TDMI)
Pamięć: 32KB WRAM + 96KB VRAM + 256KB WRAM
Wyświetlacz: TFT kolorowy LCD
Rozmiar wyświetlacza: 2 cale
Rozdzielczość: 240 x 160 piksli
Paleta: 32768 kolorów
Dźwięk: głośniczek mono, wejście stereo na słuchawki [mini-jack]
Serial Port: Do 4 konsol GB Micro
Zasilanie: wbudowana bateria pozwalająca na około 10 godzin gry
Wymiary: długość 10 cm, szerokość 5 cm, grubość 1,7 cm
Waga: 80 gram

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.