RetroAge Artykuł, Okolicznościowy Hepi Birdej part 9
ArtykułOkolicznościowy

Hepi Birdej part 9

Loading

Drogi pamiętniku! Skończyłem dziś dziewięć lat. Przez ostatni rok wiele się działo w moim życiu. Jedni przyjaciele odeszli, inni przyszli. Zmagałem się z ciężką chorobą, zwaną brakiem miejsca. Zmieniono mi także silnik na lepszy. Dorobiłem się nowego Admina. Resztę ważnych wydarzeń opowiem Ci w rozwinięciu mój drogi pamiętniczku…

To nie żart. RetroAge kończy dziś 9 lat. Ostatni rok można by zatytułować „pasmem wielkich zmian”. Wiele osób wstając rano miało problemy z dostępem do strony i forum. Kilkukrotne próby naprawy nie skutkowały, więc padło to straszliwe słowo – brak miejsca na serwerze. Kilka zabiegów pozwoliło istnieć stronie w „trybie oszczędnościowym”. Włodarze strony zmuszeni zostali do zorganizowania zbiórki na serwer. Ruszyła sprzedaż koszulek, z której dochód przeznaczony został na nowy serwer. Jednak było to za mało. Najistotniejszą pomocą okazała się bezinteresowna pomoc naszych użytkowników, którzy hojnie wsparli naszą akcję, za co dozgonnie im dziękujemy. Dzięki wam udało się opłacić serwer na 2 lata – więc 10 urodziny Retroage macie pewne jak w banku.  Po uporaniu się z najgorszym problemem, sprawy ruszyły z kopyta. Ojciec serwisu – Gimiak, mając wiele innych spraw na głowie, które skutecznie odciągały go od aktywnego udziału w rozwoju serwisu, oddaje stery serwisu i przechodzi na oficjalną emeryturę. Za sterami strony zasiada tbxx, forum zaś przechodzi pod skrzydła StormSa. Obydwaj panowie z marszu zabierają się do roboty. Strona oraz forum dostają zastrzyk energii w postaci nowych silników.

Niestety większość zmian przypomina raczej farbowanie trupa niż tchnienie nowego życia – setki wyświetleń nowych treści przy praktycznie zerowej ilości komentarzy, a także praktycznie brak reakcji użytkowników na wprowadzane zmiany nie nastraja zbyt optymistycznie na przyszłość. Na sam koniec odejście Axi0maTa mocno ograniczyło i tak skromne możliwości obróbki oraz publikacji materiałów.

Aby nie było zbyt pesymistycznie mimo problemów udało się nam opublikować:
36 Recenzji
8 Aktualizacji galerii
12  Artykułów
37 Autorskich filmów
oraz 7 Opisów hardware.

Nie można też pominąć otwarcia nowych działów oraz projektów – między innymi Amiga, Komix Zone, Polskie Archiwum Ocen… Dodaliśmy (puki co ograniczoną do działu Atari) możliwość tworzenia własnych wish/have list… Pomysłów mamy jeszcze dużo, to czy będzie chciało się nam je realizować w dużej mierze zależy od Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.