RetroAge Artykuł, Poradnik techniczny Jak rozpoznać oryginalne folie Hori
ArtykułPoradnik techniczny

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Loading

Chyba każdy użytkownik konsoli Nintendo DS lub DS Lite korzysta z folii ochraniających ekran dotykowy. Z niniejszego artykułu dowiecie się jak rozpoznać oryginalną folię Hori od podróbki. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem.

Problem podrabianych folii na ekrany firmy Hori dotyczy całego świata. Doszło do tego, że sama firma Hori opublikowała ogłoszenie, w którym informuje o problemie i stara się zwrócić uwagę potencjalnych klientów na różnice między oryginalnym a nieoryginalnymi produktem imitującym ich folie. Folie Hori słyną z dobrej jakości wykonania i swojej żywotności, nie dziwi więc, że szybko stały się celem podróbek.

Oryginalne ogłoszenie firmy Hori znajduje się na oficjalnej stronie firmy Hori .

正規品 oznacza oryginalny produkt, a 模倣品 produkt podrobiony. Każde ze zdjęć jest opisane, warto więc się z nimi zapoznać.
W głównym tekście napisano, że firma zdaje sobie sprawę z istnienia podróbek i stara się je zwalczać, ale prosi klientów, by i ci zwracali uwagę na cechy kupowanych produktów, by uniknąć zakupu tych nieoryginalnych.

Zawartość nieoryginalnych produktów może być różna od tych pokazanych na stronie Hori, dlatego poniżej zaprezentowano zdjęcia podrabianych folii najczęściej pojawiających się na polskim rynku, na allegro i w sklepach konsolowych.

Stare transze podrabianych folii miały faktycznie nadruki słabej jakości, ale obecne są już znacznie blizsze ideałowi i trudniej odróżnialne od oryginalnych. Mimo że nadal widać różnicę w jakości druku, to jednak nie na pierwszy rzut oka. Nie ma mowy o zamazanych znakach kanji czy „literówkach”, w których „N” (ン) zamienionym z „SO” (ソ) czy „SA” (さ) zamienionym z KI (き), jak to się kiedyś zdarzało, a o czym piszą na stronie Hori.

Folie zapakowane są w papierowe okładki i otwieraną u dołu folię.

Na zdjęciach poniżej po lewej stronie leży produkt nieoryginalny, po prawej oryginalny produkt Hori.

Oryginalna folia zostala kupiona w sklepie internetowym Play-Asia , a podróbka w Robson.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.