RetroAge Recenzja, GameBoy Advance Kirby and the Amazing Mirror
RecenzjaGameBoy Advance

Kirby and the Amazing Mirror

Loading

Wysoko nad krainą Dream Land leży miejsce zwane „Mirror World”. W tym dziwnym i pięknym miejscu lustra mają moc spełniania odbitych w nich marzeń. Niedawno, lustra zaczęły spełniać tylko te „złe rzeczy” i kraina Mirror World zmieniła się na złą. Kiedy Meta Knight spostrzegł co się stało, momentalnie ruszył na pomoc krainie luster.

Kilka dni później nasz bohater Kirby rozkoszował się przechadzką, kiedy niespodziewanie znajomy cień Meta Knighta pojawił się nad głową. Stanął na przeciwko Kirbiego, ubrany w nową, czarną pelerynę. Kirby wiedział, że coś jest nie tak! Bez żadnego ostrzeżenia Meta Knight zaatakował mieczem naszego bohatera!
To co się stało po tym jest niesamowite! Cios dzikim mieczem podzielił Kirbiego na czterech – każdego w innym kolorze.
Gdy czarny Meta Knight uniósł się w powietrze i znikł w chmurach, czterech Kirbyich skoczyło na Warpstar i ruszyli w pogoń paplając między sobą.

Kirby & the Amazing Mirror to świetnie zrobiona gierka. W każdej chwili, jeżeli mamy naładowaną komórkę możemy wezwać 3 naszych przyjaciół na pomoc. 4 Kirbych robi dużo zamętu :D. Tak jak to było w m.in. poprzedniej części (Kirby: Nightmare in Dreamland) nasz bohater może przejmować umiejętności napotkanych wrogów przez wciągnięcie ich i kliknięcie DOŁU. W tej wersji wzbogacono jeszcze bardziej możliwości Kirbiego, nasz bohater otrzymał także mocniejsze 'wciąganie’.

Oprócz zwykłej gry możemy pograć w Sub – Games, które także występują podczas naszego Questu.

Silnik gry oparty jest na Kirby: Nightmare in Dreamland, zatem grywalność, muzyka i dźwięk jest na bardzo wysokim poziomie.

Minusy? No właśnie, niestety jest jeden. Jeżeli patrząc na całą grę uznałbym ją za wręcz idealną platformówkę z bajeczną grafiką, świetnym dźwiękiem i bardzo dobrą grywalnością to ma diabła w środku.
Hal Lab. tą wersję Kirbiego trochę przekombinowali. Jest to pierwsza gra, która jest bardzo zagnieżdżona. Znajduje się tutaj bardzo dużo lokacji, różnie ze sobą połączonych co tworzy swoisty labirynt.
Po pewnym czasie można stracić orientację, w które drzwi weszliśmy, a co za tym idzie nie będziemy w stanie odkryć nowych plansz.

Ocena ogólna

Kirby and the Amazing Mirror

GAME BOY ADVANCE

Grafika
90%
Dźwięk
80%
Grywalność
80%

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.