RetroAge Recenzja, Game Boy Kung’Fu Master
RecenzjaGame Boy

Kung’Fu Master

Loading

Kung’Fu Master to jedna z niewielu gier, którą mam od ponad 13 lat. Jest to także jeden z pierwszych tytułów, na którym udało mi się grać zanim kupiłem swojego pierwszego Game Boy’a. Może właśnie dlatego dostała takie noty a nie niższe.

Przed przystąpieniem do gry musimy wybrać poziom trudności pomiędzy 'easy’ a 'hard’.

Bez żadnego wstępu czy wyjaśnienia sytuacji, w której się znaleźliśmy ruszamy walczyć z hordami nieokreślonego wroga. Do przejścia mamy 6 plansz wypchanych po zęby nieskończoną ilością przeciwników biegnących w naszą stronę z różnych stron. Nasi wrogowie nie należą do twardzieli, zwykle padają po jednym strzale, wyjątkiem są osobniki z urządzeniem porażającym nas prądem i ninja rzucającymi gwiazdkami. Oprócz tego chyba najbardziej złośliwymi postaciami są karły, które dwa razy szybciej zabierają nam energię niż zwykli przeciwnicy. Na końcu każdej planszy czeka nas spotkanie z szefem danego levelu. Autorzy gry Kung’Fu Master ograniczyli nam czas na zabawę na danej planszy do 1000 sekund, po jego upływie tracimy życie.

Podczas gry zbieramy buteleczki lub serduszka, które regenerują naszą energię, a także bomby, które możemy rzucać w przeciwników w celu ich unicestwienia. Bomba jest rzucana klawiszem odpowiedzialnym za uderzenie pięścią. Możemy ją także przechować do potyczki z szefem na końcu planszy.
Wachlarz ciosów jest bardzo mały, dostępne są jedynie 2 kopnięcia, 2 uderzenia pięścią i kop z przewrotką.

Kung’Fu Master wydany został w 1990 roku i jest to gra stosunkowo prosta i nieskomplikowana. Może właśnie jej prostota zapewnia świetną grywalność. Nasza postać jest duża, to samo dotyczy się naszych przeciwników. Z każdą planszą zmienia się tło na inne, które idealnie pozwala się wczuć w klimat danego levelu. Muzyka wpada w ucho i jest naprawdę niezła.
Szkoda, że gra jest tak krótka. Przejście gry Kung’Fu Master zajmuje 15 – 20 minut. Kiedy grałem w tą grę pierwszy raz, wydawało mi się, że po jej przejściu zobaczę jakieś zdjęcia z informacjami czemu musiałem walczyć. Niestety nic takiego się nie pojawiło, jedyne co przyszło mi zobaczyć to listę osób, które stworzyły tą grę i 'the end’.

Ocena ogólna

Kung’Fu Master

GAME BOY

Grafika
60%
Dźwięk
60%
Grywalność
60%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.