RetroAge Akcesorium, Nintendo 64 Mad Catz Analog Steering Wheel
AkcesoriumNintendo 64

Mad Catz Analog Steering Wheel

Loading

Mimo iż posiadacze Nintendo 64 nigdy nie byli rozpieszczani ilością gier wyścigowych, to zawsze fajniej przeżywa się wirtualne jazdy z kawałkiem plastykowego kółka w rękach. Jednym z urządzeń pozwalających poczuć się jak kierowca wyścigowy jest kierownica MadCatz Analog Steering Wheel.

W skład zestawu wchodzi kierownica posiadająca wszystkie przyciski joypada, wajchę zmiany biegów, oraz podstawka z pedałami gazu i hamulca. Zestaw przytwierdzamy do blatu za pomocą przyssawek.

Urządzenie posiada dwa tryby pracy:

1. analogowy – wykorzystujemy go w grach, które przewidują użycie kierownicy. W tym trybie pedały działają w trybie analogowym odzwierciedlając odpowiednio dla gazu wychylenie gałki joypada w górę, a dla hamulca w dół.

2. cyfrowy – pozwala nam zmusić kierownicę do działanie z grami w których twórcy nie uwzględnili możliwości sterowania kierownicą. W tym trybie pedał gazu odpowiada za przycisk „A” natomiast pedał hamulca odpowiada za przycisk „B”.

W obu trybach koło kierownicy działa w trybie analogowym, pozwalając na obrót o ok. 135stopni w każdą stronę.

Kierownica posiada wbudowany „Force pack” mający za zadanie generować wibracje w grach korzystających z Rumble Paka. Niestety działanie tej funkcji w dużej mierze sprowadza się do generowanie przez kierownicę nieprzyjemnych dźwięków – na szczęście funkcję tą możemy wyłączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.