RetroAge Homebrew, Wii Mahjongg Wii
HomebrewWii

Mahjongg Wii

Loading

Dzisiejszy obiadek smakował? Zapraszam was zatem do popołudniowej zabawy, i to nie byle czym, bo egzotycznymi klockami rodem z Chin. Rozsypujemy zatem aż 144 klocki, i zapraszamy do gry w Mahjongga w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Mahjongg jest grą rodem z Chin, oryginalnie przeznaczoną dla 4 graczy. Do gry wykorzystuje się komplet 144 specjalnych kamieni z różnymi wzorami. Kamienie układane są najczęściej parami, dopóki plansza nie zostanie wyczyszczona, bądź nie będzie możliwości wykonania żadnego ruchu. Popularność tej gry towarzyskiej spowodowała przeniesienie rozgrywki w erę elektroniki, gdzie powstała cała masa wersji Mahjongga na różne systemy. W dniu dzisiejszym chciałbym wam przedstawić twór sceny homebrew na Wii, który zrobił na mnie dość spore wrażenie. Gra oprócz standardowego układania klocków przez jednego gracza, czyli rozwiązania znanego z innych wersji, oferuje także możliwość gry w towarzystwie drugiego gracza w dwóch trybach, mianowicie „co-op” oraz „versus”. Niestety sprawdziłem jedynie single game, więc tryb dla dwóch graczy proponuję sprawdzić samemu.

Mahjongg Wii stworzony został przez osobnika ukrywającego się pod pseudonimem JustWoody. Zaserwował nam przyzwoitą oprawę graficzną, gdzie wszystko zostało starannie dopracowane. Twórca umożliwił w swoim projekcie zmianę układów klocków, a także wzorków na nich. Menu jest czytelne i przejrzyste, proste w obsłudze i przyjazne każdemu, nawet największemu laikowi. Muzyczka przygrywająca w grze nie drażni naszych narządów słuchowych, dźwięki są przyjemne i uspokajające. Sterowanie odbywa się wyłącznie przy pomocy Wii remote wycelowanym wprost w ekran TV. Jeśli ktoś lubi gry tego typu, na pewno się nie zawiedzie, bo gra strasznie wciąga. Z czystym sumieniem wystawiam 5 w skali szkolnej.

Gra, oraz informacje : Tutaj

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.